...::Ogród Marii Cześć 2::...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Dzisiaj wybrałam się na działkę poszukać wiosny otóż jest , ranniki wychyliły już główki .Jest ich nie wiele coś się podziało. Może młode siewki się ujawnią. Natomiast róże ani rusz, natomiast w mieście róże zaczynają pączkować. Natomiast przebiśniegi ładnie wyskoczyły. ;:3 ;:3 ;:3
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

W sobotę poświęciłam trochę czasu aby zobaczyć co się dzieje na działce z roślinami. Otóż stwierdziłam że w nadziemnej części róż wszystkie są czarne czyli zmarznięte. Co prawda jak odgarnęłam kopczyk to widać pąki. Czyli do kopczyków trzeba wszystko ciąć. Jeszcze poczekam na cieplejsze dni co się pojawi ze wzrostów. Ciekawi mnie czy w innych regionach Polski też takie zjawiska przemarznięcia róż nastąpiły..pozdrawiam :wit :wit :wit
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Marysiu - jutro zrobię obchód po różach ,to napiszę Ci jak jest u mnie :D
Dzisiaj był u nas w nocy mróz :wink:
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Witaj dobrze oczekuję informacji pozdrawiam ;:180
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Marysiu dzisiaj zrobiłam obchód w ogrodzie.Róże są w bardzo dobrej formie :D
Ale pamiętam rok jak w kwietniu róże mi pomarzły. Z kolei na klombie coś nie za gęsto rośliny wychodzą :wink: Dopiero połowa marca ,może jeszcze wyjdą :wink: Hortensje macrophylla mają nabrzmiałe oczka.Jak nie zmarzną będzie dużo kwiatów :D
Piwonie drzewiaste tej zimy u mnie nie były okryte włókniną.Pięknie przezimowały - mają nawet pąki ;:138 Jedna z piwonii bez przerwy łapała jakiegoś wirusa.Pomimo podlewania środkiem p.grzybowym chorowała.Jesienią została ścięta krótko nad ziemią.Wypuściła po zimie kilka oczek.Może coś z niej będzie-tzn. odrośnie. :D

:wit ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Witaj u mnie piwonie jeszcze śpią nie widać ich. A tak to nic szczególnego nie widać ;:180 ;:180 ;:180
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Pokazał się dzisiaj dzień słoneczny i wykorzystałam to w porządkach na działce a sporo było do uprzątnięcia.Nawet zaczęłam obcinanie róż które wymarzły do gruntu.
Mam wrażenie, że odbiją jak ich zasilę .Dosłownie wszystkie są do obcięcia. ;:306 ;:306 ;:306
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Marysiu miej nadzieję,że odbiją.Mnie jednego roku w kwietniu tak się porobiło.Gałęzie były czarne.

Pozdrawiam :wit ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Wando ja zaszalałam przez 2 popołudnia i uprzątnęłam trochę działkę przycięłam róże sterta gałęzi do spalenia.U nas 2 popołudnia jest słonecznie nawet wiatr przestał wiać. Jeszcze jutro dokończę i mogę powoli wstępnie posiać troszkę sałaty i cebulę posadzić.To tyle by było na początek pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Maryniu w wielu wątkach czytam o czarnych różach aż do kopca.Ja nie mam ich to mniej o nich przeżywam. Pewnie i u mnie trzeba je sporo przyciąć. Dlatego też ich nie sadzę w nadmiarze. Ty masz sporo to musisz je obrobić. :wit
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Droga Alu!!!! róże przycięłam do ziemi to co widzę to odbijają .Tylko jedna pnąca/aloha/ nie daje znaku życia.Muszę je zasilać aby dobrały energii. Ponadto zmienił mi syn komputer na mocniejszy i to chwilę trwało.Jedynie co to teraz rozwinęły kwiecie pierwiosnki/te popularne/ A ząbkowane też zakwitły tylko prawie w jednym kolorze/siałam je z kupionej torebki w ub. roku. Rośliny idą nawet się ładnie budzą.3 dni nie byłam bo zimno i deszcz.Budzi się sangwinaria,jak pojadę to na pewno będzie na wierzchu. ;:180 ;:180
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ...::Ogród Marii Cześć 2::...

Post »

Alu jak zwykle oglądam wątki ale w miarę sił.Widziałam różowego fiołka. Czy to oryginał ? czy tak się zapylił? pozdrawiam :wit :wit :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”