Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Olu-no i miał rację!Styczeń jakiś taki końcowo marcowy,forsycja w Śródpodagrycznikowym ma pąki dość nabrzmiałe.Dekoracje świąteczne(wizyta duszpasterska była ledwie wczoraj) na tle hiacyntów w całej krasie.Mam ciemno różowego(kupiony jako biały i pokryty częściowo sztucznym śniegiem) i podwójnego ciemno niebieskiego.
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Ewuś ...witaj ...czy kwitnie miodunka Bowles Red z ? ...bo u mnie tak ...wydaje mi się , że Ci ją dałam ...albo mi pamięć szwankuje ...a może to tylko była Brunnera Hadspen Cream , która rośnie obok ?
Kotek nowy ...rudzielec ..śliczny i tak niewinnie spogląda swymi ślepiami ...psotny jest - bo młody ...

Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Ewo .... miło mi się zrobiło, jak przeczytałam że pamiętasz o tym że Fidel to kot mojego syna. Ja w tym roku zrobiłam niespodziankę wnuczki i synowi. Zamówiłam kalendarz ze zdjęciami Fidela ( trzeci egzemplarz wisi u nas) Na przyszły rok rodzina zgodnie zamówiła kalendarz że wszystkimi kotami :-)
Mam nadzieję że z narzędzia będziesz równie zadowolona jak ja. Ale życzę Ci, żeby chwastów na Twoich rabatkach było jak najmniej :D
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Rzadziej dysponuję czasem na Forum,takie czasy,taki klimat....
Ambo-już nie mogę się młodych chwastów doczekać,żeby użyć narządka!W Podwórkowym jest chwastów niedużo,chyba,że zawleczone z sadzonką,nieco nędznej trawy przy jednej ze ścieżek,pojedyncze rachityczne pokrzywy czy mlecze.W Śródpodagrycznikowym chwasty bujne,zwłaszcza podagrycznik,po wysypaniu drobno mieloną korą chwastów na rabatkach jakby mniej i słabsze.Mam tam blisko sklep B.,a i worki z korą były małe,20 litrowe,więc przyniosłam i sobie chwalę.W Podwórkowym nawet gdybym miała przywiezione,nie do zastosowania z uwagi na nawyki wypróżnieniowe psa sąsiadów.
Liście pierwiosnków rosną,a lekarski jeszcze niedawno leniwie,bo leniwie ale sobie od wczesnej zimy kwitł w Śródpodagrycznikowym.
Jagodko-mam od Ciebie brunnerę Hadspen Cream,jesienią jeszcze była,to grządka blisko lipy i już wtedy przysypana profilaktycznie liśćmi jako zimową warstwą ochronną.Z brzegu wystają tylko bergenie(kilka,w tym jedna kwitnąca biało od Priama) i dwie o kontrastowym kolorze liści żurawki.Miodunki Bowles Red nie mam.Zwykła plamista jedyna ocalała po remoncie ostatniej z elewacji przesadzona na rabatkę najbliżej śmietnika,liście wystają.Nie kwitnie na razie,to znaczy od przesadzenia jesienią.To bardziej cieniste,ale bezpieczniejsze miejsce.Ale to jest roślina na pewno przywieziona od Olgi z Ogrodu Azy z pierwiosnkiem lekarskim.
Wiosną muszę rozebrać skalniak,uklepać i uformować podłoże(aktualnie po wielokrotnym użyciu w czasie remontu jako drogi ku ogrodzeniu jest skrzywiony,dodać dobrej ziemi,położyć na nowo kamienie i nasadzić,już dwie osoby zaoferowały pomoc w tych pracach.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Teraz wszyscy zagonieni i w biegu.
Praca w ogródku to prawdziwy relaks.
Pewno z wiosna będziesz miała jeszcze mniej czasu.
Oby tylko zdrowie dopisało, więc oby do wiosny. ;:168 :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Kogro-na razie i okres sprawozdawczy i nowa ankieta oceny pracowników,oddanie prac semestralnych,sesja egzaminacyjna,obrony prac inżynierskich...
Na poprawę nastroju nabyłam doniczkę mięty drobnolistnej,cudownie pachnie.Jak przetrwa to zasadzę w ogrodzie.
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Ewka zaglądam po dłuższej przerwie na forum ...matko jak ten czas leci. ty masz teraz sesje ( moje córy też )a ja leniuchuję do znudzenia ....no nie tak całkiem ...sama wiesz jak wygląda zima jak wygląda na wiosnę .....już gonię po ogrodzie ....wypalam parę papierosów i od razu mam tysiąc planów .
w podwórkowym słyszę roślinki łebki wystawiają ...u mnie też tulipany wyszły już jakieś 3-4 cm .martwi mnie to bo znam podstępny luty co potrafi zrobić jak nie mam śniegu .
wpadaj na wiosnę do Klasztornego .
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Alinko :wit -nie omieszkam!
Obrazek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Podwórkowy:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Ewo śliczna zima u Ciebie, u mnie niewiele więcej śniegu.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Olu,trochę się stopiło,ale nocą spadł nowy.
Zamierza kwitnąć ciemiernik od Zeni,chyba różowy?
Obrazek Obrazek Obrazek
a po za tym
Obrazek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Ewciu pięknie jest no nie ? Dzisiaj tyle śniegu nasypało i tyle zdjęć narobiłem bo biorę w udział w konkursie domu kultury podgórze krajobrazy zimy czy jakoś tak ;:224 i niedawno temu słoneczko wyszło i śnieg topnieje ;:145
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Mati,trzymam kciuki za wyniki konkursu.
Śnieg pogiął tuje,musiałam mocno podwiązać do pionu,ale w dzień słonko w Śródpodagrycznikowym robi swoje i niestety kwitną krokusy i nadal pierwiosnek lekarski sztuk dwa od Olgi z Ogrodu Azy.
Dla ciemierników obawiam się dzisiejszej nocy- prognozują minus 7....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”