Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

17 lipca Roku Pańskiego 2013 rozpoczynam drugi wątek na FO. Jestem tutaj od grudnia 2012 , poznałem wspaniałych ludzi, dowiedziałem się ciekawych rzeczy a najbardziej cieszy mnie, że mam się z kim dzielić moją pasją jaką jest ogrodnictwo.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 10&start=0 tutaj jest pierwsza część wątku. Mieszkam na podkieleckiej wsi.
Jestem panem na 40 arach ogrodu :;230 , na który składa się ogród ozdobny, sad , warzywnik, zabudowania oraz koty. Kotów jest 5
Darmokot ? babcia seniorka, wiecznie ma fochy i krzyczy na wszystkich dookoła
Emilka ? córka Darmokota, nie mogę jej oduczyć żeby nie bodła kiedy dostaje miskę z jedzeniem i ciągle pcha się do domu
Diablik ? syn Darmokota, młodszy trójnogi brat Emilki, najbardziej rozbachorzony z towarzystwa
Tojota ? znajda, ma problem w zgraniu się z resztą kociarni
Sępik ? córka Emilki, ulubienica Forumowiczów
Teraz odpisuję na posty z poprzedniego wątku , na które nie dałem rady odpisać, wszystkie posty zaczynają się od czerwca do dnia dzisiejszego.
Ewa Rewi Koty specjalnie tak się ustawiają żeby zdjęcia były ładne hehehe
Gosiu perdii Zanim było tak jak na fotkach z początku to była tam Sodomia i Gomoria! Na szczęście zdjęć z tamtego czasu nie mam bo tylko by straszyły
Calka Chwasty niestety jak były tak w dalszym ciągu są.
Ewa bina Od czasu tamtych zdjęć z początku czerwca chwasty były wyrywane ze 4 razy bo tyle deszczu było, teraz jest sucho więc przystopowały ale myślę że się czają i zbierają energię żeby wystartować po pierwszych obfitych opadach
Marysiu maska Nic nie szkodzi, ja mam więcej do nadrobienia przez ostatni miesiąc lub półtora. Co do mleczy to zaprzestałem robienia z nich gnojówek bo efektu nie widziałem, z pokrzyw jest o wiele lepsza więc bab ze wsi nie będzie trzeba najmować ani niczego im stawiać, one i bez tego śpiewają pięknymi ,,łacińskimi zakrętami? hehe. Efektem moich szczepień są 3 przyjęcia: 1 kosztela i 2 jabłonki które podpisałaś ?tutejsza? , czy to są jabłka wczesne czy późne? Za niedługo biorę się za oczkowanie bo moja czereśnia Karesova ledwo zipie i chcę ją uratować, oczkowanie jest prostsze więc pewnie więcej się przyjmie.
Gosiu perdii Nową część otworzyłem właśnie dziś
Jacku Dziękuję za miłę słowa, niestety w lipcu nie było wielu okazji do fotografowania nieba bo ciągle słońce świeci albo wieje, nie lubię takiej nudnej pogody, na przełom lipca i sierpnia podobno ma się dziać. Piwonia, która zmieniła kolor chyba jednak wzięła się znikąd. Wcześniej rosły tam 2 duże różowe i 1 biała malutka, natomiast tego roku była 1 różowa duża, 1 ciemnoczerwona , któ?ej wcześniej nie było i 1 bardzo duża biała, ciekawe co będzie za rok
Tereniu W czerwcu zalewało mnie wielokrotnie, teraz niestety nie i co jakiś czas muszę podlewać.
Terlico Witam bardzo serdecznie u siebie i zapraszam na kolejne wizyty, teraz na pewno będzie się więcej działo niż ostatnio.
Bogusiu Już jestem i póki mi internet nie zaniemoże zamierzam tu być cały czas
Dorotko Jak padało to na wszystko brakowało czasu, teraz nie pada i też brakuje hehehe
Ewo gajowa Nie pamiętam o jaką nawałnicę chodziło ale szkód u mnie żadnych nie było więc pewnie nawałnicy też nie. Ale pamiętam , że w okolicach 23 czerwca spadło chyba przez 3 dni prawie 70 litrów.
Marysiu maska Już nie muszę się prosić sąsiadki o internet,z resztą jeździ teraz przez cały dzień więc nawet bym jej nie zastał.
Ewamaj U Ciebie chyba susza zażegnana? Bo ostatnio na Warmii sporo padało.
Tereniu, Mufko, Jagi Już jestem i szykuję się do pokazania ostatnich zdjęć, jeszcze pościgam koty z aparatem co by ładnie wątek rozpoczęły

Jacku Ostróżki już tydzień temu wyciąłem ale i tak wytrwały o tydzień dłużej niż zwykle, normalnie na przełomie czerwca i lipca już ich nie ma a tu do 10 wytrzymały. Internet niestety przerywa ale może to sprawa kiepskiego zasięgu? Jestem teraz na parterze ale pójdę później na piętro, może będzie lepiej.
Krystian Jak dotąd przysłowie z Janem się sprawdza, co weekend pada a na tygodniu świeci słońce.
Rewi Muszę tego kocurka złapać i pstryknąć mu fotkę. A włąśnie! Mam nowego gościa ? przychodzi do mnie czarny kotek, taki sam jak Diablik tyle , że ma 4 nogi zdrowe, są tak podobne że jak razem siedzą to nie mogę odróżnić, jednak kotek jest dziki i jeszcze nie pozwala do siebie podejść. Ostatnio dokarmiam takiego biało czarnego pieska z czarną główką, ma powykręcane przednie nogi, chyba jak był mały to je złamał i nikt go nie leczył i teraz błąka się po Jędrzejowie, chciałbym go zabrać ale może z kotami by się nie dogadał, a w sumie to nie wiem czy nie ma właściciela tylko tak się szwenda, później by było, że ukradłem psa. Postaram się zrobić mu zdjęcie to Wam pokażę.
Jagódko Ogród będzie, koty też, gorzej z niebem bo nic ciekawego się nie dzieje, no jedynie wschody słońca są dość ładne to powstawiam.
Bogusiu od tamtych strat w ostróżkach, po wycięciu nie puściły nowych liści, jeszcze tak nigdy nie było, mam nadzieję, że jeszcze raz zakwitną.
Marysiu Amba Zielony busz jest owszem ładny ale trudny do opanowania i zajmujący mnóstwo czasu, jednak nigdy bym z niego nie zrezygnował na rzecz trawnika z tujami
Ewamaj Liczę, że chociaż w październiku ostróżki zakwitną
Ewo bino Współczuję strat po burzy. Czereśnie mi też pożarły skrzydlate kreatury, codziennie o 4 rano biegałem po sadzie wrzeszcząc na nie ale zanim wybiegłem z domu to one już sporą część zniszczyły.
Marysiu Maska Cieszę się, że przyjęły Ci się szczepienia. Masz rację ? zaległości zimą nadrobię. Ale zdjęcia w tym tygodniu powstawiam.
Bogusiu Jestem jestem
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Najpierw się wpiszę wyrażając radość i idę czytać - powodzenia! ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

To są zdjęcia z wczoraj z mojego ogrodu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A teraz rozpoczynam polowanie na koty 8-)
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Witaj Michale :wit
Ogladam Twoje zdjęcia i czegoś, kogoś mi brakowało. :;230
Właśnie, łap te koty i pokazuj zdjęcia ;:138
:wit
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Nie masz pojęcia, jak się cieszę, że już jesteś, Michałku :heja.
I od razu pokazałeś to, co trzeba: swój ogród, okolicę (te pola szerokie :!:) i swoje niebo.
Masz rację, nadrobienie zaległości teraz, kiedy tyle jest zajęć w ogrodzie, że doba za krótka, jest niemożliwością. Ale grunt, że będziemy na bieżąco śledzić losy Twoje, ogrodu i kotów.

;:65 Jagoda
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Witaj Michale :wit . Powitałeś nas pięknymi, lipcowymi barwami. Mam nadzieję, że internet już nie będzie zawodził. Z kocim pozdrowieniem :D
Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Witaj :wit
Piękne lilie,rubdekie,funkie całe w kwiatach :D
Zachód słońca,,,przepiekny ;:173
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Michałku, cieszę się, że jesteś z nami ponownie, a na trzeciej fotce za "miedzą" to też Twoje włości ???
Awatar użytkownika
terlica
500p
500p
Posty: 761
Od: 24 mar 2013, o 07:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Witaj Michale,
Uwielbiam tę Twoją zarośniętą rabatę, za mnogość gatunków i kolorów :-)
I czekam na koty!
Pozdrawiam-Ewa
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Nie mogę odpuścić dalszego ciągu :wit A co to za pstre liście na zdjęciu z rudbekią ?
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Witam,jestem pierwszy raz ale widzę że raczej zostanę na dłużej. Rząd lili bardzo mi się podoba ;:167
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Nie mogło zabraknąć na początek nowej części zachodu słońca ;:138 Tylko gdzie kocidła ;:oj
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 2

Post »

Michale a co jest na czwartym zdjęciu czy to coś to jest bluszczem obrośnięte - bo wygląda ogromne?
Czekam na Sępika ;:65
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”