Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu cudna ta Twoja [moja różowa wiązówka]dodałam ją do bordowej róży i razem tworzą cudny duecik .Wszystkie roślinki zdrowo rosną także z truskaweczek za chwilkę będą robić dalsze sadzonki ;:196 Pyszne są mniam . Masz mnóstwo koleusów .Miodunki też juz wprowadziłam do ogródka na wrzosowisko
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Becia123 - Beatko bardzo dziękuję za tyle ciepłych słów pod adresem mojej pracy.
Każdy tworzy wg własnych potrzeb, marzeń i możliwości. Powierzchnia działki, rodzaj ziemi, możliwości finansowe i wiele innych czynników wpływają na to jak ona wygląda.
Nasza działka to nie tylko miejsca rekreacyjne i rosliny ozdobne , mam wszystkie podstawowe a nawet więcej drzewa owocowe, krzewy i warzywa.
Na wszystko musi znaleźć sie miejsce bo nie wyobrażam sobie inaczej.

Sweety - Aniu cieszy mnie Twoja wizyta . Koleusy dość dawno mi się podobały ale dopiero teraz przyszedł na nie czas. Zawsze tak jest, że rozstajemy się z jednymi na rzecz innych i w tym wypadku też tak było.
Miodunkom po kwitnieniu ścinam wszystko przy ziemi. Przez kilka dni nie wygląda to zbyt pięknie ale sypnę nawozu i szybko pojawiają się śliczniutkie młode liście.

Maniusika - Janeczko u nas w mieście też takich odmian nie ma. Moje obecne pochodzą z kilku źródeł - kupowane i z wymian za rosliny lecznicze lub inne odmiany koleusów bo tak najczęściej robią miedzy sobą hobbyści tych pięknych roślin

Margo2 - Gosieńko rozumiem Twa wypowiedź i jest ok
MIODUNKA MAJESTE faktycznie ma srebrzyste liście z delikatnym zielonym brzegiem, podłużne , błyszczące i dość długie bo 20 cm i więcej jak sa zadbane . Rośnie u mnie w pełnym słońcu a do towarzystwa posadziłam czyśćca wełnistego o srebrzysto=szarych kutnerowych liściach bo lubię na danej rabacie tzw powtórzenie koloru.

Obrazek

Wielkakulka - Aniu daj znać o wynikach tego myślenia :)

JAKUCH - Jadziu u mnie też wiązówki kwitną - biała i różowa
A wiesz? że pomyślałam o Tobie jak przycinałam liście truskawek tych owocujących do zimy. Ścinam w tym samym terminie obie odmiany.
Szybko odbijają po podlaniu gnojówką i mają dużo więcej pędów kwiatowych i dorodniejsze owoce.
Zakwitł cudny liliowiec od Ciebie - ogromne kwiaty - dziękuję.
Może masz już jego nazwę odmiany ?

Dziękuję wszystkim za miłe odwiedziny, pamięć i cierpliwość gdy przez dłuzszy czas nie odpowiadam na pytania.
Okresy milczenia spowodowane sa wieloma czynnikami i nie zawsze mogę pogodzić codzienności, różnorakich zobowiążań i bywania na forum.

Serdecznie zapraszam do kolejnej części

Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”