Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Ścieżka wygląda niesamowicie, chyba jednak muszę wygospodarować miejsce na dalie....
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

@ Christinkrysia ? Czyżbym coś niewłaściwie robił z daliami? :;230

@ Bratek 158 ? Widzę, że nie jestem sam.

Pozdrawiam!
LOKI
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

W Wielkopolsce na bąki mówi się "końskie muchy" a na trzmiele "bąki" ;:306 ;:306 ;:306
Piękne chryzantemki :wit
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

bratek158 dla mnie to po prostu umęczony owad a że 90% powierzchni ciała jest pokryte tym świństwem to gdybym nawet rozpoznawała co jest co to ... w tym wypadku raczej z moim wzrokiem określenie byłoby niemożliwe .
Poza tym większość z nas to fani flory a fauna to tak przy okazji jak coś się trafi.

grazynarosa22 - Grażynko ostatnio przeganiałam pszczołę z kuchni i nawet dziabnęła mnie przez ścierkę ... niesamowicie bolało i kilka godzin nie miałąm czucia w palcu a pichcenie ketchupu w połowie .

Comcia - Majko dziękuję a do uprawy dalii szczerze namawiam. Nie musi być od razu wielka kolekcja, jest taki wybór,że można kolorem i wysokością dobrać do danej aranżacji i cieszyć oczy kwiatami przez 2/3 sezonu.

Locutus - Jurku poczucie humoru to Ty masz ;:63

beatab - Beatko nazewnictwo roślin i zwierząt w niektórych rejonach bardzo sie różni od innych - tak było zawsze. W takich miejscach nikt nie używa łacińskich nazw. A chryzantemy tak podziwiane już jutro ruszą do Ciebie.

Na zakończenie zostawię dla Was troszkę kolorów
Tak prezentuje się pojedyncza sadzonka Sadźca purpurowego sadzona wiosna nad stawem.
W kępie umyka sporo szczegółów a tu widać wielkość i kształt , ładnie wybarwione łodygi i te kwiaty zebrane w gęste, płaskie baldachogrona w ciemnoróżowym kolorze aż do purpurowego włącznie. Jest pięknym akcentem nad stawem.
Juz w pakach jest ozdobą a jak zakwitnie to dopiero uczta dla owadów

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Galtonia candicans (Galtonia biaława) nie tak dawno były pędy z pąkami a dziś część kwiatów już przekwita choć na każdym pędzie jest ich dość dużo i kwitnienie trwa długo.
Dzis zauważyłam nowe 3 pędy z pąkami - wspaniała wiadomość bo lubię te kwiaty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na tle pochmurnego nieba wygląda bardzo smutno.

Weselszym akcentem jest Phytolacca americana var. americana (Szkarłatka amerykańska)
rosnąca pośrodku rabaty liliowcowej. W tym roku rozszalała się w wzwyż i w szerz.
Jej groniaste kwiatostany są we wszystkich fazach rozwoju - jednocześnie ma pąki kwiatowe i ciemne owoce - kwitnie nieprzerwanie i wciąż wiąże nowe pąki kwiatowe.
Często informacje podają,że kwitnie VII - VIII - i taka informacja bardzo mija się z prawdą ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla odmiany na tle błekitnego nieba .
Na działkach u mnie nie znają tej rośliny i sadzili,że to drzewko winogronowe bo z daleka te grona zasugerowały im nazwę ... ;:306

Mam ja u siebie trzeci sezon i po raz pierwszy w tym roku nie wybarwiły się jej liście.
Odmiana "SILBERSTEIN" ma nieregularne, zielono - żółte plamy tworzące wspaniały marmurkowaty deseń na całym liściu.
Dla przykładu zdjęcie z ub roku - tak wyglądały wszystkie liście czyli kolejna anomalia w tym sezonie.

Obrazek
Awatar użytkownika
bratek158
500p
500p
Posty: 946
Od: 28 lis 2010, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

christinkrysia pisze: grazynarosa22 - Grażynko ostatnio przeganiałam pszczołę z kuchni i nawet dziabnęła mnie przez ścierkę ... niesamowicie bolało i kilka godzin nie miałąm czucia w palcu a pichcenie ketchupu w połowie .
:wit mam sprawdzony patent na takie ugryzienia a jest to zwyczajnie cebula rozkroic cebule i przylozyc w miejsce ugryzienia nie będzie sladu ani nie będzie bolalo ;:108
oczywiscie jeszcze sprawdzic i wyciągnac żądło
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

łał ale cudna aleja ;:138 ;:138
Widze że chryzki u Ciebie cudnie rozkwitają ;:224 ;:224 Widać że prawdziwa ogrodniczka z Ciebie'
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Ogromnie podoba mi się sadziec :D Nie sądziłam, że kwitnie tak późno.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Faktycznie szkarłatka o której rozmawiałyśmy telefonicznie piękna.
Krysiu biała chryzantemka bardzo ładna, chuchaj na nią aby wyrosła malutka odnóżka.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Widzę i u Ciebie szkarłatkę o buraczkowych pędach. Moja ma zielone i też nazywa się amerykańska. Czyżby rozróżnienie kryło się w var. americana?
Alejka z chryzantemami świetna! Zagęszczona ale nie zarośnięta! Jak dywan kwiatowy! Chryzantemy od Ciebie ('Yellow Tea', 'Flufy' i jeszcze jedna brązowa) bardzo sobie cenię, bo są wcześniejsze od pozostałych i kwitną już od miesiąca.
Dalia 'Garden Show' ma taką zmienność kwiatów? :shock:
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

e-babcia - Jadziu staram się ale nie zawsze otrzymuję zamierzone efekty.

ewamaj66 - Ewciu kwiaty na sadźcu utrzymują sie bardzo długo, poza tym stopniowo boczne zakwitają .

korzo_m - Dorotko dziękuję. Mam jej sadzonki więc pójdą razem z innymi.
W temacie białych chryzantem zostawiłam pytanie odnośnie odmiany bo nie wiem które ?

JacekP - Jacku kilka lat temu kupiłam Phytolacca americana var.rigida (Szkarłatka amerykańska) dochodziła do 3 m i miała wzniesione kolby kwiatowe. Tylko te najstarsze pędy były ciemniejsze a reszta zielona.
Potem wzięłam nasiona od odmiany Phytolacca americana var. americana (Szkarłatka amerykańska) i ta już miała pięknie wybarwione pędy i grona zwisające - takie bardziej mi sie podobają.
Obecnie mam odmianę niższą z mozaikowatymi liśćmi i niższa od gatunku bo rośnie tak 100 - 150 cm a nie 300 jak pozostałe... Podkarmiałam liliowce , jej się tez dostawało i poszła za bardzo w górę ale jest piękna - oby tylko wróciła do tych pięknych liści w przyszłym sezonie.

Co do dalii 'Garden Show' to ta zmienność kolorystyczna zależy od fazy rozwoju danego kwiatka.Zauważyłam też,że część odmian dalii reaguje na ochłodzenie i też ma troszkę inne wybarwienie w okresie jesiennym
Obrazek



Dla odmiany dzis pokażę hortensje które kwitną od lipca a pierwsza swoje wdzięki pokazała
hortensja piłkowana FORGET ME NOT
Juz w połowie czerwca pokryła się pąkami aby za niedługi czas pokazać na co ją stać.
Chyba źle wyliczyłam zakwaszanie bo nie udało mi się uzyskać koloru niebieskiego.
To odmiana nadająca sie do mniejszych ogrodów - dorasta do 1 m wysokości. Tworzy zwarty, gęsty krzew pokryty licznymi kwiatami . Kwiatostany ma delikatne, koronkowe, zebrane w płaskie baldachogrona szerokości ok. 10 cm.
Ostatnie zdjęcie to jesienne kolory a kwiaty przycięłam bo mi szpeciły te pięknie wybarwione liście.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tym samym czasie hortensja bukietowa DOLPRIM PRIM WHITE też dostała mnóstwo pąków kwiatowych.
To odmiana wcześnie kwitnąca.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz wygląda tak - od węzłów pod kwiatem wybiły pędy i dość solidnie urosły. Musze tez przyciąć kwiaty aby schludniej wyglądała bo zaczyna się przebarwiać.
Obrazek

Ciekawą hortensją różniącą się od typowych jest hortensja drzewiasta Pink Pin Cushion
krzewi się dość silnie, zwarty pokrój i ma pachnące kwiaty.
Tez dość wcześnie pojawiają sie pierwsze kwiaty.
Obrazek
Obrazek

Pokaz dzisiejszy zakończę hortensją wiechowatą DEGUDO choć tak do końca to pewna nie jestem tej odmiany ale czas pokaze bo sadzona wiosna tego roku i czasami dopiero w kolejnych ujawniają się cechy charakterystyczne.
Długie kwiatostany i piekne to niezaprzeczalny fakt. Sztywne pędy i silne tempo wzrostu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec jej kwiaty w jesiennych kolorach
Obrazek
Dalszy ciąg nastąpi - zapraszam.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu a galtonię wykopujesz na zimę ?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu! A ta hortensja , które przyjechała z Poznania żyje? To jest bodajże Blue bird. :roll:

Dalie Gardenshow to moje ulubione. Niezawodne i piękne. Jak ja bym chciała, żeby wszystkie dalie były takie żywotne i tak obficie kwitły! ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Piękny pokaz hortensji Krysiu i takie odmiany nie pospolite u Ciebie a moja maculata kolejny rok nie zakwitła :roll: Ale jej daruję bo dość ładnie wygląda w cienistym zakątku pod jabłonką rozjaśniając go. Pamiętam Twoje obawy o sadźca onegdaj...dał radę widzę ;:173 to żelazna roślina i jakże piękna!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”