Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

:wit
Krysiu piękny pokaz hortensji, czekam na dalszy ciąg ;:108
Podobają mi się piłkowane, ale nie wiem jak sobie radzą z zimowaniem :?:
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu cudownie u Ciebie. Kwitnąca trawa - rewelacja. Muszę zdobyć. A dalie - zdrowiutkie i jakie dorodne. Śliczne.
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu- masz niepospolite hortensje- ;:303 ;:303 ;:303
Chryzantemki posadzone- mam nadzieję, że za rok bedę mogła też się pochwalić- a słonecznik to musiałam ukryć, przed mamą ;:306 ;:306 ;:306

Ta hortensja serrata -dlaczego obcięłaś kwiaty????? moja Blue Bird- to jakoś się przenicowła i kwiaty mają odwrócone płatki-od spodu-który teraz jest na wierzchu zrobiły się czerwone- ale nie obcinałam ich :roll:

;:168 ;:168 ;:168
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Krysiu, czy Twoja szkarłatka rozsiewa się tak chętnie jak ta pospolita amerykanka? Chętnie pozyskałabym nasiona czy siewki z takiej o przewieszających się gronach. ;:180
Podziwiam urok Twoich hortensji i dalii....a także ścieżki obsadzonej chryzantemami, do których nie mogę się jakoś przekonać, a teraz są prawdziwą ozdobą ogrodu, kiedy większość bylin zakończyła już kwitnienie.
I jeszcze mam pytanko jako laik fuksjowy :oops: , dlaczegóż to te ukorzenione patyczki zrzucają mi pąki? Nie wszystkie mi się ukorzeniły :roll: niestety, ale to i tak sukces, że cokolwiek-bo ręki do fuksji nie mam ;:174 jak wiesz ;:224 ..a teraz jeszcze taka klęska fuksjowa mnie spotyka ;:223 ;:218 , że pąkami rzucają o parapety.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Fajna kępka galtoni! A i hortensje są świetne. U mnie nie kwitną...
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Hortensje piękne ;:167 Zawsze jesienią, gdy patrzę na moje, to myślę sobie: coś ty się, babo, tak na te róże uparła i walczysz z naturą na takim hortensjowym terenie?
Ale jednak nie pachną i nawet, gdy kwitną już latem, jest w nich cień jesiennej nostalgii. Dobrze, że są ale jakby były sednem ogrodu, byłoby za poważnie ;:131
Wczoraj omsknęliśmy się o przymrozek. Ścięłam nawet wieczorem trochę dalii do wazonu ale jeszcze się upiekło :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Hortensje piękne! Trudno się zdecydować, które kwiaty w tym okresie królują - hortensje, róże czy dalie? A i chryzantemy depczą im po piętach :wink: Ja coś czuję, że pójdę w stronę dalii. Właśnie wczoraj przygotowałem nowe miejsce na 20 dalii na przyszły sezon ;:224
'Garden Show' rzeczywiście piękna i u mnie już ma nabrzmiałe pączki więc co chwilę chodzę i sprawdzam ;:65
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

dorcia7 - Dorotko oczywiście ,że wykopuję. W niektórych rejonach zostawiają w ziemi ale u nas raczej by sie nie udało. Uwielbiam jej kwiaty , są wysokie i długo kwitną czyli cenna ozdoba na rabacie. Jedno ale ... dość szybko żółkną mi liście i załamują się tak w połowie - czy to błąd w uprawie ale tak jest juz trzeci rok ?
W następnym posadzę je lekko z tyłu aby te liście czymś zasłonić.

takasobie - Miłko
To jest bodajże Blue bird
oj lepiej nie bo ta odmianę to mam od kilku lat więc byłaby druga czyli musiałabym poszukać dla niej nowego domu.

masz rację - Gardenshow to dalia wyjątkowo żywotna, krzewi sie i bardzo obficie kwitnie.
Ale sa inne tez z podobnym zachowaniem.
Szczyt szerokości i wysokości ( przerosła mnie a mam 160 cm) w tym sezonie ma dalia Lambada - jej kwiatów starczyłoby na 3 kępy innych tyle ma kwiatów. W następnym sezonie posadzę ja pojedynczo wtedy efekt będzie wspaniały. Jej anemonowe kwiaty sa tak zmienne w wyglądzie w czasie poszczególnych faz kwitnienia - lubię je obserwować.

Obrazek

dalia Lambada kwiaty z lekka zmaltretowane przez 2 tygodniowe ochłodzenie i opady ale nadal kwitnie obficie, żyje i ma sie dobrze.
Obrazek
Obrazek

Ogólnie byłam zadowolona z ich stanu bo jednak opady tak długie i wiatr potrafi sporo zniszczyć.
Jedynie odmiana Weston Spanish Dancer kwitnąca na dość wysokich pedach miała kilka złamanych kwiatów, reszta ok. co widać na zdjęciach poniżej

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odmiany na zdjęciach od pierwszego w dół
LAMBADA
WHITE STAR
MYAMA FUBUKI
TARTAN
INCANDESCENT
FIDALGO SPLASH

marpa -Maryniu witam i dziękuję.
Odmiany mniej znane ... a mnie sie wydaje,że takie typowe.
Hortensja Maculata i u mnie po raz pierwszy nie zakwitła ale dziwna sprawa, bo na naszych działkach w tym sezonie ogrodowe prawie żadne nie kwitną - ciekawe dlaczego ?
Tyle,że Maculata ma tak piękne liście więc masz rację ... można jej wybaczyć.
Sadziec faktycznie jest silną byliną - oby nigdy nie wyprowadził sie ode mnie.

ewamaj66 - Ewciu na Twoje hektary sadziec i to w dużej kępie powinien być juz dawno.
nawet jako soliter i coś niecoś pod stopami posadzić. Potem w zasięgu wzroku dla powtórzenia koloru szkarłatka amerykańsk ( Phytolacca americana var. americana ) - ja celowo mam odmiane "Silberstein" aby była niższa i wczoraj ja mierzyłam - ma 165 cm. W opisach podają 100 - 150cm i dla mnie to w sam raz.
Zbiorę nasiona jeśli zdążą dojrzeć bo rozmnaża się tylko przez siew nasion- wg źródeł duży procent siewek powtarza cechy odmiany, jednak potrzebna jest selekcja ze względu na intensywność wybarwienia. Ich korzeń podobny jest do pietruszki ale przy starszym okazie mega pietruszki... :;230

ewunia7 - Ewuniu hortensje mnie urzekły i mam ich z roku na rok coraz więcej. teraz jesienią znów pozbywam sie 3 ogromnych krzewów ogrodowej "'Bouquet Rose " i w to miejsce sadzę drzewiaste.
Wiesz, że ja to prawie północy biegun zimna ... i z piłkowanymi nie mam żadnych problemów. One niższe więc tradycyjnie kopczyk, worek na zimę z grubszej agrowłóniny i gotowe na mrozy. Zresztą ja je wiosną przycinam .

nemezja- Karolinko dziękuję ;:196
Czy o tą trawę Ci chodzi? To Panicum capillare (Proso włosowate) - właśnie zaczęłam zbierać nasionka i postaram się dać troszke na akcję wymiany nasion. Mam ją z wymiany na forum.

Obrazek

beatab - Beatko oj ...kobietko ... jaka gapa ze mnie ... aż wstyd ale szczegóły to zaraz na PW :oops:
Cieszy mnie,że roślinki dotarły całe i już siedzą w ziemi - niechby pięknie rosły i cieszyły oczy. Zaznaczyłąm sobie przy wykopywaniu kwiatuszkiem każde pęczek ale one tak dobrze się trzymały,że poszły razem z sadzonkami do Ciebie... :;230
Ta hortensja serrata -dlaczego obcięłaś kwiaty?????
dlatego,że drażnił mnie ich widok na tle pięknie wybarwionych liści. Miałam taki drażliwy dzień i akurat popadło,że tamtędy przechodziłam z sekatorem ... ;:306

judyta - Judytko Moja szkarłatka nie rozsiewa się bo przy porządkowaniu na zime zawsze przycinałam ją. W tym roku zostawię, poza tym zbiorę nasiona jeśli zdąrzą dojrzeć bo ostatnio niewiele dojrzało. Jedna najwcześniejsza kolbe zaznaczyła i tylko z niej wzięłam pod zamówienie.
Ale ... odkryłam inna możliwość rozmnażania ... okazuje się,że można latem przez sadzonki zielne i mam kilka sztuk. Nie wiem gdzie te maluchy zimować ?
Do chryzantem radze sie przekonać - kilka żelaznych odmian zimujących w gruncie da Ci kolor do samych mrozów.
Fuksje zrzucają pąki kwiatowe ... na odległość to kłopot ocenić przyczynę.
Może byc za sucho, za dużo słońca lub jakiś grzyb zaatakował je-na wszelki wypadek zrób oprysk .
Poczytaj tutaj o ich uprawie - http://www.fuchsiahybrida.pl/kategorie/ ... ansowanych
Adrian Cieszyński jest na naszym forum i prowadzi szkółkę.
Ma dużo wiedzy na temat ich uprawy.

Priam - Przemku większośc roslin w dużej kepie łądniej się prezentuje.
Ja nie znoszę pojedynczych egzemplarzy - no chyba,że lilia ... to tak.
Gdy mam jedna to rośnie na zapasowej rabacie i czekam aż sie rozrośnie wtedy przesadzam w miejsce docelowe.

lelumpolelum - Beatko no nie wiem czemu tak się uparłaś na te róże ... ;:185 ;:185 ;:174
Ja powoli pozbywam się ich - jak dla mnie to za długie kolce mają... :;230 jednak nie całkowicie bo są zbyt pięknie.
A tak poważnie to nie lubią zbyt wysokiego poziomu wód gruntowych, zbyt ciężkiej gleby stąd choroby więc kilka pójdzie na suchsze stanowisko a resztę może któraś z sąsiadek przygarnie.

JacekP - Jacku trudno określić, które z kwiatów o tej porze wiodą prym bo jest ich sporo. Pewnie u każdego coś innego bo sporadycznie występuję wszystkie w większych ilościach.
Miejsce na 20 odmian - to sporo czyli masz wspaniałe pole do powiększenia kolekcji.
W tym roku na jednej rabacie w kształcie trójkąta przylegającego 2 bokami do siatki ogrodzeniowej dla wygody bo już nie trzeba podwiązywać posadziłam 12 odmian.
Powiem szczerze, że niezbyt dobrze się prezentują bo tworzą taki misz-masz choć niby kolorystycznie i wysokościową dobierałam je. Chcę zostawić wszystkie obecne odmiany na następny ale rozsypię je no po 1 lub kilka sztuk najwyżej.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Pytałam o galtonię właśnie dlatego ,że słyszałam że niekórzy zostawiają ją na zimę w gruncie
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Fantastyczne dalie !!!
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

dorcia7 odpowiem za Krysię nie radzę zostawiać cebul galtonii w gruncie one nie przetrwają zimy,trzeba je wykopywać i przechowywać w chłodnym pomieszczeniu :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

;:oj ;:oj Dalie przecudne,jakie niespotykane okazy łał ,szkoda że moje takie pospolite ;:174 ;:174
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. V

Post »

Czy proso które uprawiasz Krysiu jest wieloletnie? Mam z mieszanki nasion traw - jednorocznych- coś podobnego.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”