Mój jest ten kawałek... ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Witam wszystkich serdecznie :) Jakiś czas temu byłam stałą bywalczynią forum i chętnie pokazywałam swoją parapetową zieleninę, ale odkąd aparat się popsuł, przestałam prowadzić swój wątek. Postanowiłam jednak założyć nowy, tym razem w sekcji ogrodowej, gdyż spotkało mnie niesamowite szczęście, a poza tym mam nowy telefon, który robi w miarę względne zdjęcia :D Jakieś trzy tygodnie temu zostałam najszczęśliwszą na świecie posiadaczką ogródka działkowego. Dla mnie to najpiękniejsze miejsce ;:167 Ogród jest już ukształtowany, a ja jak na razie nie za bardzo w niego integrowałam. Jego poprzednimi właścicielami przez ponad 40 lat było starsze już małżeństwo. Sposób, w jaki ogród został ukształtowany przez tyle lat podoba mi się niemalże w całości, więc chyba niewiele rzeczy zostanie zmienionych, chociaż kto wie:P
Każda wasza rada i sugestia, a nawet podpowiedź co do nazwy roślinki będzie na wagę złota.

Tutaj altana, wokół niej winogron (mam chyba ze trzy rodzaje winogrona :tan ) i rabata z tulipanami. Szkoda, że już w większości przekwitły, zwłaszcza czerwone były ogromne. Wśród tulipanów kwitły i zachwycały zapachem hiacynty.
Obrazek
W oddali widać część z warzywniakiem
Obrazek
Moja duma ;:167 mimo tego, że wcale nie miałam wkładu w jej obecny wygląd. Wiele osób przechodząc obok naszej działki zatrzymuje się i chętnie ją podziwia :wink:
Obrazek
Dzisiaj byłam też na polowaniu... :pogon Całą trawę mam porytą...
Obrazek
Zapraszam wszystkich na mój kawałek ziemi ;)
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

No piękną masz działeczke . Gratuluje !! ;:138 Czy ja dobrze widze ? Nalapalas turkuci ?? :D Ale ta datura jest piękna jeszcze nigdy nie widziałem tak grubego pnia :shock: . Moja nigdy taka nie będzie ;:145
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Ale fantastyczna datura. Jak drzewko :D
Turkucie podjadki! Nigdy nie widziałam ich na żywo!
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Witam Cię .Bardzo dobrze że zdecydowałaś się założyć nowy wątek .Szkoda by było nie pokazać takiego ślicznego ogródka .Datura faktycznie niesamowita .Pozdrawiam Cię . ;:138
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Witaj na forum ,rzeczywiście masz szczęście ,taka ładna działeczka , wszystko na niej jest ,ładna altanka ,warzywnik,rabatka z żurawkami bardzo mi się podoba ,sama przyjemność przebywać na niej ,czy prąd też posiadacie :?: ;:138 :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Ślicznie dziękuje za tak miłe powitanie :) Wcześniejszy właściciel bardzo dbał o działkę i strasznie żal mu było się z nią rozstać. Jeszcze dzień przed podpisaniem umowy zajmował się nią tak, jakby jutro miał znów przyjść i jak zawsze pracować w swoim ogrodzie, ziemia pod warzywa była świeżo skopana. Ale teraz ktoś inny może się nią nacieszyć :tan Najchętniej spędzałabym tam każdą wolną chwilę.

Belfedor, owszem nałapałam, to był mój pierwszy raz z wynikiem 4 :wink: Za to sąsiad obok nałapał dzisiaj 6. Kilka dni temu jednego puściłam wolno, bo nie miałam pojęcia, co to takiego :roll:
gracha, prąd posiadamy :wink:
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Witam w ten piękny wieczór :) Niedawno wróciłam z działki i przyszłam do Was, by pochwalić się kolejnymi zdjęciami z zakątków mojego ogrodu. Zapraszam, w moje skromne progi... :wink:
Działka jest podzielona jak gdyby na trzy różne strefy. Oprócz części z kwiatami i warzywami, na naszej działce jest strefa, którą nazywamy lasem...
Obrazek
A tutaj busz z krzewami zdobnymi. Widoczny pień to prawdopodobnie morela.
Obrazek
A tutaj jedna z części warzywniaka.
Obrazek
I jeden z krzewów, największy na działce. Bardzo go lubię, może ktoś zna jego nazwę?
Obrazek
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Dominiko podoba mi się Twój busz leśny , te białe pomponiki to kalinka ,też ją mam ,jest bardzo młoda i w tym roku ma tylko cztery pompony :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Kalina? Oj, nie miałam pojęcia, że to właśnie ten krzew :oops: Muszę się jeszcze sporo nauczyć :roll:
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Dominiko wpadłam i ja z wizytą do Ciebie piękna , zielona i kolorowa działka ;:333 będę zaglądać częściej :wink:
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Dominiko ! Nie mogę przeżyć tej twojej datury :shock: co to za odmiana ??? Na jaki kolor kwitnie ?? Też chcę taką ;:145
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia ;:218 Mój wkład w jej uprawę ograniczył się jedynie do wkopania do ziemi i podlewania nawozem. Sama z niecierpliwością czekam na kwitnienie, jestem strasznie ciekawa koloru. Chociaż może sąsiedzi będą wiedzieli, podpytam i dam znać :wink:
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój jest ten kawałek... ziemi

Post »

DOMINIKO....mimo późnej pory wpisuję się po sąsiedzku aby wątek mi nie umknął........powiem Tobie szczęściara jesteś pozyskać tak zadbaną i zagospodarowaną działeczkę....oj możesz się cieszyć....raj dla oczu i duszy taka działka.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”