W zgodzie ze sobą nawzajem, czyli tam gdzie wrony zawracają

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SnajperkaPL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 sty 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

W zgodzie ze sobą nawzajem, czyli tam gdzie wrony zawracają

Post »

Chciałam się przywitać- a jako, że nie znalazłam do tego odpowiedniego tematu to robię to tutaj, zakładając wątek.
Kilka lat temu przeniosłam się (jeszcze jako dzieciak) na Pomorze ze swoją rodzinką. Fajny domek tu na nas czekał- z fajnym ogrodem. Mama jako miłośniczka wszystkiego co kwitnie rozwijała ten ogród do granic możliwości. Ale potem wyszło jak wyszło i nie mogła dalej go rozwijać. W czasie świetności ogród był piękny, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej. :)
Ja jako małolata miałam swoje pasje, swoje zainteresowania i ogród... no był. Z czasem Matula moja jednak przestała rozwijać ogród...
W tym czasie dorosłam, zaczęłam pracować, żyć na własny rachunek... Zamieszkałam prawie oddzielnie (zajęłam własną drugą połowę domu) i zorientowałam się, że czegoś mi brakuje... A konkretnie własnego ogrodu, w którym mogłaby rosnąć dynia, truskawki, gdzie z krzaka mogłabym zerwać pomidora... Że brakuje mi kury, która by biegała po swojej zagrodzie i co rano dawała pyszne jajo... I gdy zorientowałam się że mi tego brakuje zaczęłam buszować w internecie w poszukiwaniu informacji. Było to jakoś w styczniu w ubiegłym roku. I tak oto od stycznia czekałam na odpowiedni czas. Wierzę, że on właśnie nadszedł. :)
Przez ten rok przegadałam bardzo wiele z rodziną (bądź co bądź często wyjeżdżam i ktoś w tym czasie musi podlać ogród czy nakarmić zwierzyniec ;) ) i od tego roku zabieram się za realizacje.
Właśnie sprawdziłam, że minie zaraz rok jak "jestem" na tym forum- chociaż głównie czytałam jako niezalogowana. :D czyli zwlekałam dość długo. :D Ale chciałam wiedzieć wystarczająco dużo, aby zacząć. :)


Co do "mojego ogródka" to nie będzie on duży, czy jakoś wybitnie piękny. Wiem, jaki mam plan, wiem, co chce zrobić, ale biorąc pod uwagę moją wiedzę praktyczną- to może z tego wyjść zupełnie coś innego. Raz udało mi się zasuszyć kaktusy- więc mam nadzieje, że z ogródkiem tego nie zrobię. :) Biorąc pod uwagę mój zwierzyniec, który mam spory to jednego jestem pewna- w zgodzie z nimi chce budować ogródek. Czyli trujące dla nich rośliny odpadają. :)

Aby mój pierwszy, lekko za długi wpis nie był nudny załączam kilka zdjęć tego co było kiedyś, szczególnie po tej ładniejszej stronie. ;)
Pozdrawiam was ciepło :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: W zgodzie ze sobą nawzajem, czyli tam gdzie wrony zawracają :)

Post »

Witamy więc Cię serdecznie snajperko na naszym forum. :wit :D
Początki bywają trudne szczególnie jak nie ma się za wiele czasu na hobby lub trzeba je pogodzić z innymi przedsięwzięciami.
Spotkasz tu jednak miłych ludzi, którzy podpowiedzą i odpowiedzą na Twoje wątpliwości.
Dużo sama wyczytasz i zastosujesz u siebie to, co uznasz za właściwe.
Dlatego serdecznie zachęcam do rozmów,pytań i dyskusji.

Jako,że zamierzasz stworzyć ogród w myśl wizji
"" Biorąc pod uwagę mój zwierzyniec, który mam spory to jednego jestem pewna- w zgodzie z nimi chce budować ogródek. Czyli trujące dla nich rośliny odpadają.""
zapraszam Cię do zapoznania się z wybranymi tematami tych sekcji,które zdecydowanie moim zdaniem pomogą Ci w realizacji tego zamierzenia np.

Porady ogrodnicze i działkowe.Dyskusje ogólne
Nieroślinne tematy ogrodowe
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W zgodzie ze sobą nawzajem, czyli tam gdzie wrony zawracają

Post »

Witaj snajperko,wśród zielonych i kochających ogrody ,jak masz na imię ,dobrze,że zdecydowałaś się na ogródek ,bo życie wtedy jest o wiele piękniejsze i ciekawsze,i na pewno nie ma nudy,chętnie pokibicuję Twoim poczynaniom ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: W zgodzie ze sobą nawzajem, czyli tam gdzie wrony zawracają

Post »

Witaj kochana wśród zielono zakręconych :wit Super, że dojrzałaś do założenia swojego ogrodu i od początku będziesz nam zdawała relacje ze swoich postępów . Ja też dość długo podczytywałam wątki zanim zdecydowałam się założyć swój. Jestem na FO od 8 miesięcy a wydaje mi się że od zawsze. Forumowicze są tu bardzo mili i super atmosfera. Tak więc jeszcze raz , fajnie że dołączyłaś. A jeszcze piszesz że masz zwierzyniec , to już całkiem super. Będę często wpadała i dopingowała twoje poczynania.Jak masz na imię, będzie łatwiej rozmawiać.... ;:168
Awatar użytkownika
SnajperkaPL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 sty 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W zgodzie ze sobą nawzajem, czyli tam gdzie wrony zawracają

Post »

Jestem Ania. ;)
Dziękuje wszystkim za miłe powitanie :) Trochę bałam się tutaj zakładać wątek ;)

Na tym etapie, na którym jestem głównie działam z ołówkiem i linijką i planuje co gdzie i jak. Zastanawiam się np. nad winoroślą, ale... no właśnie. Chciałabym aby szybko urosła a nigdzie nie znalazłam informacji o tym ile potrzebuje czasu, aby strzelić np. 2 m w górę :D Takie tam drobnostki :D

Dziękuje, ze jesteście- na pewno łatwiej mi będzie działać z waszą pomocą :)
Awatar użytkownika
SnajperkaPL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 sty 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W zgodzie ze sobą nawzajem, czyli tam gdzie wrony zawracają

Post »

Wiosna tej zimy taka piękna... Wzięłam się za malowanie murków, bo raczej sadzić i siać jeszcze się nie powinno. Wpadło też mi kilka nowych pomysłów do głowy, które mam nadzieje zrealizować gdy się ociepli. Dzisiejsze prace porządkowe zajęły mi tylko 5 godzin, więc...
Tu na razie jeszcze jest ściernisko... Ale będzie ładnie i przydatnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: W zgodzie ze sobą nawzajem, czyli tam gdzie wrony zawracają

Post »

No no, malowanie w styczniu.... U mnie to jeszcze takiej wiosny nie widać. Śnieg leży i gdzieniegdzie ślizgawica ... Chociaż mrozów już nie ma .Ale aby tą wiosenkę przyciągnąć szybciej to siać już co nieco zaczęłam... ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”