Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Przywędrowałam z Wyspy za ryżem :wink: zaraz zapiszę i idę oglądać Twój wątek :wit
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Przepis na ryż juz skopiowany . Jabłka na działce dojrzewają i w niedługim czasie będzie wspaniały obiad - już mi ślinka cieknie na samą myśl o nim ;:152 .
Pozdrawiam EWA
Spis linków
miisia
100p
100p
Posty: 146
Od: 5 lut 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Pięknie potrafisz opisywac swoje przygody, az nie mozna oderwac się od czytania.Podziwiam was oboje ,za waszą pracę ,wytrwałosc i widac ze jestescie wreszcie tam ,gdzie wasze miejsce.Będę zaglądac tu i podpatrywac :tan .Przypomniała mi sie praska do sera,u nas była identyczna a samowar mam tez taki sam ale bez czajniczka :( .Juz zabieram się za robienie pomidorkow konserwowych zgapionych od ciebie :tan .Pozdrawiam cieplutko
Marianna
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Aluniu dzięki za przepis ! ja bardzo lubię takie jedzonko ale bez wypasania znam. Popatrz ilu amatorów ryżu z jabłkami przyszło ze mną ;:63
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ale ja nie kumata , Romaszka ma wątek od maja , a ja dopiero dziś go znalazłam ;:223
:wit
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Alu, ser, jak Ci już komunikowałam, jest genialny :) Przetrwał trudy podroży i... od wczorajszego popołudnia pożarliśmy już prawie cały :D Ja, jako wielbiciel serów a W. jako ich były producent, składamy gratulacje i chylimy czoła przed talentem i ... i w ogóle. Dziękujemy ;:138 PS: W. stwierdził natchnionym głosem: niech ona robi te sery! A potem zapytał, jak daleko jesteście od naszej wsi... także nie zdziw się, jak któregoś dnia zastaniesz go przy dojeniu Twoich kóz ;:306
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Romaszko podczytuję Cię od pewnego czasu skrycie i zachwycam się coraz bardziej, ale teraz nie wytrzymałam i muszę o coś zapytać. Czy do Wrocławia to jednorazowo Twoje sery jechały, czy jakieś stałe dostawy robisz? Bo ja się ostatnio jakaś serowa zrobiłam do potęgi i ciekawi mnie strasznie taki prawdziwy domowy kozi serek. A mój M to by się pewnie pokroić dał :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
iwonaPM
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1073
Od: 13 sie 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Alu gdzie Ty znowu przepadłaś :?: :D
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 170
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Czytam Forum już od dobrych kilku lat. Korzystam z rad i podpowiedzi- przede wszystkim o uprawie pomidorów, ale też i w innych tematach. Trafiłam na wątek Romaszki i czytam go z wielkim zainteresowaniem. Groźba, że Romaszka ukryje swój watek i będzie on dostępny tylko dla zalogowanych zmusiła mnie w końcu do rejestracji, a do tej pory nie mogłam się zdecydować. Niech mój przykład pokaże Ci Romaszko jak wspaniałe są twoje posty i jak są inspirujące. Sprawdzałam nawet na mapie jak daleko jest twoja "wiocha" - no trochę daleko.
Teraz będę musiała nauczyć się wklejać zdjęcia, trzymać porządek na ogrodzie, robić więcej przetworów i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy, a to wszystko przez Romaszkę ;:oj
Pozdrawiam serdecznie Gosia : ;:136
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ech ... nikt nie obiecał, że będzie lekko, czasu brak, doba za krótka przynajmniej o kilka godzin ... ale na takie WASZE posty to już muszę odpowiedzieć :wit

Ania - wsiania fajny nick :D , do Wrocławia sery jeździli systematycznie pod czas wakacji, gmina w której mieszkam jest agroturystyczna, sporo turystów było, właśnie, z Wrocławia no i jakoś jeden drugiemu przekazywali i wyjeżdżając kupowali sery nie tylko dla siebie ale również dla znajomych i znajomych - znajomych :D Teraz biznes "turystyczny" się skończył i na razie "kontrabandy", jak mawiają moi znajomi którzy zabierali sery wracając do Niemiec, do Wrocławia nie przewiduje :roll:

Gosiu witamy na FO!! Cieszę się, że przyczyniłam się do tego, że przestałaś być incognito ... czyli zaczynasz nowy etap w życiu :;230 bo FO wciąga człowieka, jak ruletka hazardzistę :;230 A z tym porządkiem na ogrodzie to jest tak ... na początku, oczywiście staramy się zrobić zdjęcie po dwóch minutach jak skończyliśmy pielić i warzywniak wygląda żurnalowo, ale po jakimś czasie ( mówię o sobie) zaczęłam traktować ten wątek jak coś w rodzaju dziennika, a przecież w dzienniku opisuję się życie, raczej, bez retuszu, a mój warzywniak, podwórko i życie codzienne ... ech co tam dużo gadać ... czasami potrzebowało by porządnego retuszu :D Ale jest tak jak jest ... i pewnie tak być powinno!

Na ten rok limit wyjazdowy chyba się wyczerpał, bo jakoś rozjeździłam się ostatnio. Wracam i nie wiem w co ręce włożyć, nie mówiąc już o popisaniu sobie w spokojności na FO. Ostatni mój wyjazd to wizyta u dzieci, wnusia wciąż kradnie moje serce i chyba już całkowicie należy do niej. Teraz dopiero rozumiem, dla czego moja babcia miała łzy w oczach jak przyjeżdżałam do niej w odwiedziny, sama się wzruszam na widok Lilianki ... tak strasznie ją kocham ;:196


Obrazek Obrazek Obrazek


Ostatnio głównym tematem dnia były śliwki węgierki i brzoskwinie, narobiłam ( jak mi się wydaje) na trzy lata ... ale z moim M. nic nie wiadomo, czasami ma fazę na coś jedno, na przykład przez miesiąc co wieczór życzy sobie ziemniaki pokrojone w plasterki i usmażone na słoninie ... może tak się stać, że będzie wcinał chleb z dżemem kilka razy dziennie :;230 to wtedy moja spiżarka opustoszeje wcześniej :D

Remont domu ( tego większego) w tym roku się nie ruszy, niestety, oczywiście z braku tego co zawsze ... czyli finansów. No cóż, kolejna zima w naszym "schronisku", cieszę się, że przynajmniej już z wodą bieżącą ... a dom? Pożyjemy, zobaczymy ... może w przyszłym roku :roll:

Mamy z eMem nowe PLANY życiowe!! :D Ale są jeszcze w zarysach, dopiero od kilku dni poczytuje na ten temat, napiszę o tym następnym razem. Teraz idę, może zmobilizuje M, żeby jakoś, chociaż troszkę, posprzątać podwórko ... bo Wy sobie nie wyobrażacie jaki mamy rozgardiasz wszędzie, o dziwo mężczyznom to jakoś wcale nie przeszkadza a bynajmniej mojemu. Wszędzie są wraki jakichś narzędzi rolniczych, stare szafki kuchenne, drabiny, szmaty, butelki, puszki i td. Muszę chodzić po podwórku zygzakiem, żeby nie obić się o jakiegoś grata ;:223 Aaaaaaa!!!!

No to sobie się wykrzyczałam, idę bajerować eMa .
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

No nieeee i co mam czekać teraz????....................no zdradź kawałek tej tajemnicy Obrazek..........proszę, ;:196 ..... no odrobinkę, ciutkę, kawalątek ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Alu to dobrze że wracasz do nas chociaż pewnie łączy się to z wyjazdem gości i mniejszym napływem gotówki, ale odpoczynek się należy ;:224 Wszyscy mamy zapchane spiżarnie i pewnie tak być powinno. Wnusię masz już dużą to i kontakt z nią jest coraz milszy i bliższy. Zdjęcie trójeczki w ramkę, bo jest słodki. No i też czekam na
Mamy z eMem nowe PLANY życiowe!! Ale są jeszcze w zarysach, dopiero od kilku dni poczytuje na ten temat, napiszę o tym następnym razem.
:wink:
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

No, no, ale Ala tajemnicza, normalnie ciekawość mnie zżera.
A wnusia, cudowna, kocham takie maleństwa.
Dobrze, że wróciłaś.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”