Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ja też się cieszę, że wróciłaś ;:4 .
Ziołami interesuję się od jakiegoś czasu, a szczególnie, że pomagają na moje dolegliwości, więc będę do Ciebie zaglądać i spacerować z Tobą po łąkach.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Dzisiaj nic się nie działo, pogoda szaro buro i ponuro, taka aura to zdecydowanie nie dla mnie, wole konkrety: leję, pada, słońce świeci i t.d. a dzisiaj na dworze coś bez konkretnej nazwy ? brrrr ? Dzisiaj, również, jedna z nielicznych niedziel kiedy nie mieliśmy żadnych gości/odwiedzających/Braci i Sióstr. To też dodało jakiejś dziwoty do dnia dzisiejszego, niby niedziela a łóżko nie zaścielone, ciastem nie pachnie, po rogach pokoju i nie tylko porozrzucane jakieś resztki ubrań i różnej maści talerzyki z jabłkami, orzeszkami, kawałkami czekolady :D bo my z M. tak lubimy, wieczorem podgryzamy sobie co nieco :lol:
Spacer po łąkach też był ekspresowy, kilkanaście minut w jedną stronę i kilkanaście z powrotem, ale jest odfajkowany, spacer znaczy się.
Dalej mamy dwa psy z tym, że zamiast Dżeka mamy Klemensa. Dżek odszedł rok temu, w tym samym czasie Ksena przyjęła w swoich salonach w stodole dużego, kosmatego psa, z czego, rzecz jasna, była ciąża. Znajomy znajomego poprosił o pozostawienie jednego szczeniaka, warunek jak zawsze ten sam, ma być płci męskiej i podobny do Kseny. Zamówienie zostało zrealizowane, szczeniak dorastał pod opieką mamusi a ja czekałam aż będzie na tyle samodzielny żeby oddać go nowemu właścicielowi.

I tu stało się coś, czego ja nie oczekiwałam ? M. zakochał się w szczeniaku miłością bezgraniczną i żadne moje argumenty typu: Nie mamy ogrodzenia, ten pies będzie bardzo duży, już obiecaliśmy go komu innemu it.d. nic nie dały, M. powiedział kategorycznie że to jest JEGO pies i żyć bez niego nie może! Sami rozumiecie, wobec takiego szczerego wyznania uczuć moje argumenty jakby się skończyły :-) Oczywiście M. uroczyście obiecał, że do czasu jak pies urośnie ogrodzenie już będzie zrobione ? i oczywiście do dnia dzisiejszego, wyżej wymienionego obiektu, jeszcze nie posiadamy, natomiast dwa wielgachne psy, owszem.
Co się tyczy naszych psów to muszę wnieść gdzieś podanie/wniosek o wpisanie na listę typów psów nowy typ :-) Są psy myśliwskie, obronne, pasterskie it.d. a nasze są ?zielarskie?, na hasło: Idziemy na kwiatki, porzucą najsmaczniejszą kość i w jedną sekundę już siedzą przy wylocie z podwórka, w miejscu gdzie kiedyś będzie furtka i brama ogrodzenia, które już niby miało być :-)

Obrazek

Obrazek

Moja dzisiejsza herbatka: liść maliny leśnej, owoce głogu, kwiat czeremchy, siemię kolendry, rozmaryn, parę goździków.

Obrazek
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ałła każdy Twój wpis to taka wisienka na torcie .Pisz kochana :!: :!: :!: :!: :!:
Napisz z jakich książek korzystasz ucząc sie o ziołach :!:
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

;:196 Ale słodziak! ;:333
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

No ja właśnie czeremchę przegapiłam. Za późno zaczęłam interesować się ziołami.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Książkę o ziołach kompletuję sama :D Czyli wszystkie ciekawe i niezbędne informacje zapisuję w jednym pliku a potem drukuję, korzystam oczywiście z blogów i forum doktora Różańskiego, Zielony Zagonek, Zielicha, herbiness. Czasami zapisuję się na jakiś zielarski kurs w necie. Ale większość wiedzy o ziołach czerpie z rosyjskich stron, tak samo jak o serowarstwie. Nie wiem dla czego ale te dziedziny jakoś lepiej tam rozwinięte, niczego nie ujmując oczywiście polskim fitoterapeutom i zielichom.

Asiu już nie długo będzie nowe kwiecie :D ale jak bardzo potrzebujesz to w palących się sprawach można parzyć młode gałązki.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ja myślę, że każdy kto lubię rośliny to prędzej czy później do ziół sięgnie. Właściwie zioła miałam nawet wtedy kiedy na pielęgnację kwiatów nie było czasu. Robię własne mieszanki przyprawowe i nie pytajcie jakie :;230 Alu a co tam z pomidorami, ze szklarnią w tym roku?
Psiaki przesłodkie chyba też nie oddałabym tego malucha :D To już masz łazienkę, masz ogrodzenie, co będzie dalej ;:224
U mnie czeremcha nie rośnie, dostałam kiedyś siewki ale żadna się nie przyjęła, pewnie to wina gleby. Reszta dostępna będzie herbatka :D
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2427
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

romaszko - cieszę się ,że wróciłaś :D Troszkę martwię się Twoimi kłopotami zdrowotnymi bo musiały być poważnie skoro tyle czasu trwały . Życzę zdrowia przede wszystkim ;:196
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 170
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

;:138 hurra! Romaszka wróciła do nas. Ty wiesz, że to przez Ciebie zostałam członkiem tego forum i uwielbiam czytać wszystko co napiszesz. Dbaj o siebie, ziółka i naturalne metody to bardzo dobry pomysł. Poczytaj: http://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-l ... ej-rodziny Może się przyda, a i na naszym forum jest troszkę o grzybku i o ziołach (np. wątek christinkrysi.) Pozdrawiam gorąco, choć na polu zimno ;:196
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Dostałam dwa słoiczki wiśni od sąsiadki, uwielbiam wiśnie! Nie mogę, niestety, dużo ich zjeść bo boli mnie głowa, tak jak po aronii ale czasami, szczególnie w ciastach pozwalam sobie na chwile zapomnienia :D

Ciasto robi się bardzo łatwo i jak widzicie jest bezjajeczne, trochę zmodyfikowałam dodając do ciasta jedną łyżkę cukru bo wiśnie były dość kwaśne.

Wiśniowy ślimaczek

- 500 g wiśni (bez pestek)
- 100 g cukru
- 200 g miękkiego masła
- 400 g mąki
- 250 g jogurtu
- 1 opakowanie proszku do pieczenia
- 1 paczka cukru wanilinowego
Ciasto: Mąkę wrzuć do miski, dodaj odrobinę soli, proszku do pieczenia, cukru wanilinowego i nie zapomnij także o maśle. Następnie mieszając dodaj jogurt. Ciasto powinno być dobrze wyrobione. Dodaj więcej mąki, jeśli poczujesz taką konieczność. Później rozwałkuj ciasto na grubość około 3 mm i długość ok 30 cm. Pokrój je na paski o szerokości 7-8 cm.
Do środka każdego paska ułóż blisko siebie wiśnie. Następnie posyp je cukrem i zawiń wszystko
Włóż ?kiełbaski? do natłuszczonej tortownicy (26 cm). Wsadź ją do piekarnika nagrzanego do 180°C naokoło 30-40 minut.



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Mmmmm jak smakowicie wygląda. A ja taka łasa na domowej roboty wypieki. ;:215
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
felixa
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 lut 2013, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ałła, wspaniale że jesteś ;:138 . Twój wątek był pierwszym jaki przeczytałam, gdy trafiłam na Forum.
Życzę zdrowia! Nie pisałaś, ale był ślad, że zaglądasz na Forum, więc czekałam z nadzieją. Jesteś mi bardzo bliska 'duchem'.
Pozdrawiam, Feliksa
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

AŁŁA :wit Cudownie ,że jesteś ;:138 . Myślałam o Tobie kilka dni temu i nie wierzę a tu na WYSPIE się odezwałaś :D Wspaniała ta Twoja WIOCHA .
Pozdrawiam Ewula
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”