SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

Drobnymi kroczkami doszłam po upragnionego dnia w którym postanowiłam założyć nowy wątek.
Upragniony ,bo znaczy to ,że nie jestem tu sama i ktoś mnie czyta i ma ochotę coś od siebie skrobnąć.
Dziękuję Wam ,że wytrzymujecie moje narzekania i zarzucanie ogrodu w cholerę średnio kilka razy w miesiącu ;:136

W sosnowym ogrodzie zawitała wreszcie wiosna.

Obrazek
Obrazek

Wiosna, która brutalnie odsłoniła niedoskonałości naszych dotychczasowych poczynań a także wieeelkie braki w trawniku.
Miałam żelazny plan by w tym roku zrobić tylko kilka punktów z listy a nie z obłędem w oczach brać się za wszystko i nic nie kończyć.
Czy się uda ? Nie wiem , bo ja wyrywna jestem i chciałabym mieć wszystko już. W połowie oczywiście zapał mi odejdzie albo mnie coś trafi gdy kolejne założenia będą szły nie tak :oops:

Jedynym z głównym punktów tegorocznej pracy ogrodowej były nasadzenia od frontu maskujące wstrętną siatkę.
Przypadkiem zaglądnęliśmy do Brico i w łapy mi wpadły piękne cyprysy oby tylko się przyjęły!

Obrazek
Obrazek
Obrazek


T się pospieszył i bez konsultacji ze mną je posadził. Na moje oko za blisko siebie skoro planujemy między nimi posadzić coś jeszcze. Chciałabym je rozsunąć do 1,5 metra odstępu .Czy to będzie dobra odległość by między nie wsadzić np derenia eleganitissime ?


Drugim z najpilniejszych pozycji było przesadzenie brzóz.
Taaadam (może się czegoś dopatrzycie na tle siatki, bo skubańce ociągają się z ulistnieniem ;))
Mamy :
jedną potrójną,
jedną krzywą
i jedną całkiem prostą , która by nie być doskonała i nie odstawać od reszty straciła trochę pion przy wsadzaniu :)

Obrazek

Do cyprysów dorzuciłam tez wierzbę ,bo ta jedna co mam trochę choruje a, że bardzo lubię to drzewo nie będzie mi przeszkadzać jeśli finalnie będę miała 2 ;) Oczywiście jak to na naszą tradycję przystało dopiero w domu zauważyłam jej lekkie zwichrowanie :lol:

Obrazek
Obrazek

Dumą i miłością największą są migdałki , które według wszelkich prawideł nie nadają się na piaski.
2 już rok udowadniają ,że rośliny czasem lubią zaskakiwać. Rosną intensywnie i znowu będą całe skąpane w kwiatach

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Forsycje już lada chwila dodadzą barw
Obrazek

Bzy też dzielnie walczą z czasem ,który straciły :)

Obrazek
Obrazek

A także powojniki ,które odsłonięte w lutym przetrwały powrót zimy :tan

Obrazek


W pierwszym wpisie to tyle i gnam po wszędobylską do przedszkola a potem wziuuuu do ogrodu lub rodzinnie na rower by trochę zimowego sadła zrzucić ;:224
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

Aniu jestem w nowej odłonie.
Wg mnie cyprysy są za blisko w myśl tworzenia mieszanych nasadzeń krzczasto-iglastych i to naprawdę sporo trzeba by je rozsunąć. Chyba mamy taką samą odmianę a więc możesz zobaczyć u mnie jakie one są szerokie ;:oj

Jestem, czytam i dopinguję ;:168
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

Kochana, nareszcie jesteś z wąteczkiem ;:196 Pięknie, trzymam kciuki ;:196
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

Aguś , Madziu jesteście szybsze od światła ! Witam pierwszych gości ;:136

Aga możesz mi wkleić tu zdjęcie i napisać ile lat mają Twoje i jak szeroko je sadziłaś ? To są chyba lawsony prawda ? Brico miało je opisane jako iglaki mix :;230

Wyjaśniając : żywopłot mieszany ma być tylko od rogu działki, przez furtkę aż do bramy. Łuk koło garażu będzie z samych cyprysów i tam ruszać chyba nic nie muszę?


Muszę tyle wątków na forum nadrobić ,że aż wstyd! :oops:
Awatar użytkownika
D-M
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1151
Od: 16 lis 2009, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

Temu psu to zazdroszczę też bym chciała poleżeć na trawce przy lesie ;:167
https://lh6.googleusercontent.com/-jjsq ... 20/026.JPG

migdałek na pniu też mi się podoba ;:333

Ania ja zaglądam ale ciebie nie ma :wink:
Ostoja spokoju...
Pozdrawiam Daria
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

Nowe nasadzenia będą wyglądać super za jakiś czas :D Te cyprysy już fajno wyglądają.
Powiem ci szczerze, jesteśmy podobne bo ja czasami tez nie słucham głosu rozumu,a raczej serca :D
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

No, wylazłaś w końcu z zimowej deprechy i jest nowy ssssyczący wątek :) I nie narzekaj, babo, że gości nie masz, bo ile się można tłuc po pustym ogrodzie bez gospodyni...w końcu psami poszczują, albo człowiek co zadepcze zapomniawszy już, co gdzie rośnie, skoro tyle czasu znaku życia nie dawałaś :evil: A irysy dla Ciebie mam o dziwo zapisane, bo większość zapisywałam w pamięci, czyli dziurze bez dna ;:224 Ale jak nie chcesz, czy zmieniłaś zdanie, to daj znać bez krępacji :wink:
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

I ja jestem :wit Piękna wiosna zawitała u Ciebie ;:173
Moim zdaniem jeżeli chcesz coś wsadzić pomiędzy cyprysy Lawsona musisz je rozsadzić jak nie będzie gęsty szpaler ;:108 Mój 5 letni ma jakieś 1,5 metra średnicy :lol: ...bardzo szerokie ,ale cudowne ;:167
Pozdrawiam serdecznie i proszę już nie znikać ;:168
marzenia się spełniają! Dana
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

Czarna i ja wróciłam wraz z nowym wątkiem w Twe progi. Jesteś pewna, że chcesz sadzić dwubarwne szerokie derenie między iglakami? One chyba potrzebują słońca dla wybarwienia liści a między cyprysikami czy to osiągalne? W takiej sytuacji ja bym posadziła cyprysiki co 5 m a w środek derenia.
Migdałki śliczne - może doczekam ich za rok? Jak będę jeszcze miała miejsce..
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

:wit
Ładnie zaczęłaś ;:oj
śliczne niebieskie cyprysiki :D
Ja mam tak samo ,że wszystko na juz i trochę chaotycznie wykonuje wszystkie prace w skutek tego ogromnie bałaganię :;230
pozdrawiam
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

Danusiu muszę się u Ciebie ich dogrzebać a najlepiej jakbyś mi je tu wkleiła ,bo coś ostatnio mało mam czasu na kompa :oops: ;:196 ;:167

Olu_ Bufo chciałam mieć koniecznie coś mieszanego ,bo szczerze to nie do końca podobają mi się szpalery z samych tujkowatych. Są nudne i trochę cmentarne ale zaczynam się nad tym mocno zastanawiać czy to nie byłaby najlepsza opcja.
Ciężko mi znaleźć coś liściastego które nie będzie rosło w krzak a kolumnę i nie będzie się wzajemnie z cyprysami zagłuszać. Oprócz erecty ,która mało mi tu pasuje znalazłam jeszcze pęcherznicę diabolo d'or ,która podobno ma bardziej zwarty pokrój ale w tym momencie już nie wiem czy nie skończyć na tyle z cyprysów a przodem jakąś rabatę walnąć ...?

Chyba ,że mi zaproponujecie jakąś roślinę? Będę wdzięczna

edit :

Ewo :wit nie chwal ,bo rosnąć nie będą :lol:
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

Cyknę jutro i wkleję ,są potężne ;:108
Ja między tujami i innymi iglakami mam bzy,kaliny,czeremchy i wierzby a przed nimi wajgele,tawuły i jałowce pośrednie i płożące
marzenia się spełniają! Dana
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: SSS 2 czyli czar_nych zmagań cd

Post »

A mahonie lub ostrokrzewy rozważałaś: te drugie, niektóre odmiany mają pokrój zwarty i strzelisty, dodatkowo są zielone zimą, więc byś cały żywopłot miała w jednej tonacji przez cały rok.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”