Ogródek Raczka cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Piękne widoki ;:63 roślinki nieźle sobie radzą ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Sama się dziwię,że bez mojej ingerencji większość roślin dobrze sobie poradziło przez ostatnie dwa lata,kiedy nie mogłam się nimi zajmować.
Oczywiście najlepiej sobie radzi podagrycznik,trawa żubrówka i mlecze.Teraz u mnie czas kwitnienia tego okropnego podagrycznika,
wszędzie widać jego białe kwiaty :evil:
Najgorzej wygląda mój skalniak,roślin nie widać,trawa i inne chwasty wyrosły na metr wysokości. ;:145
Mam teraz czas,jestem na zwolnieniu do końca czerwca,chodzę po ogrodzie,doszłam do wniosku,że muszę chyba każdą rabatę stworzyć od nowa.
Na każdej z nich jest bardzo dużo podagrycznika i innych chwastów,nie da się ich usunąć bez wykopywania roślin,cebul tulipanów i lilli.
Syn chce postawić sobie garaż blaszany,więc muszę zmniejszyć mój skalniak i zlikwidować jedną małą rabatę.
Krzewy się rozrosły,potrzebują więcej miejsca i podcięcia,zasłaniają dawniejsze nasadzenia wymagające słoneczka.
Przede mną więc dużo pracy.

Trochę zdjęć:

moja trzecia krzewuszka,nie znam nazwy,wymagająca pilnego podcięcia po kwitnieniu:
Obrazek Obrazek

irysy NN,pięknie teraz wyglądają:
Obrazek

goździki NN:
Obrazek

wietlica Athyrium 'Ursula's Red' ,rośnie pod klonami,słabo się rozrasta,mam tam na pewno za sucho:
Obrazek

wietlica Athyrium Burgundy Lace:
Obrazek

różanecznik Rhododendron Cat.Grandifloum :
Obrazek

azalia Homebush:
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Aniu z trawą żubrówka i ja walczę od kilku lat, powraca jak bumerang jest gorsza od perzu.
Powoli zrobisz porządek w ogrodzie, na razie nie rwij się do ciężkich prac, nie kop, nie noś wiader z ziemią.
Jak widzisz roślinki same dobrze sobie radzą.
Irysy z trzeciego zdjęcia cudne ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
gregorius
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 25 cze 2017, o 00:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Dawno mnie nie było, ale pamiętam Twoje początki w tym ogrodzie, więc kibicuję, aby zdrowie dopisało i udało się zrealizować plany :wit

Pozdrawiam
G.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

No i wróciłam do pracy, i znowu mam mniej czasu na ogród i oczywiście jak mam czas na ogród pada deszcz. :evil:
W tygodniu pracę ogrodowe ograniczają się do skoszenia trawy i oberwania górnej części wysokich chwastów i trawy,aby zobaczyć co pod spodem rośnie. :wink:
Większość znaczników się zmyło,próbuje od nowa podpisać swoje rośliny. :roll:
Na rabatach króluje podagrycznik,na skalniaku trawa po pas a na rozsadniku oregano,które się tak rozsiało,że mam je na całej powierzchni.
W sobotę mam wolne,więc spróbuje przekopać i wypielić dokładnie kawałek rabaty,oczywiście usuwając z niej rośliny i cebule tulipanów.
Muszę niestety robić rabaty od podstaw,część roślin muszę poprzesadzam ze skalniaka,z części gdzie mam być garaż.

Trochę zdjęć,część zaległych,ponieważ rośliny już przekwitły:

biały żylistek,nie podcinany od dwóch lat,teraz stoi na drodze do przyszłego garażu,więc chyba go będę musiała usunąć:
Obrazek Obrazek

Oxalis triagularis "Mijke" szczawik trójkątny,(przygotowany do sprzedaży):
Obrazek Obrazek


Żeleźniak:
Obrazek Obrazek

Parzydło leśne:
Obrazek

Parzydło lśniące:
Obrazek

Parzydełko koreańskie,niziutkie:
Obrazek

Trytoma groniasta:
Obrazek


lilia,chyba Menton,zawsze kwitnie u mnie jako pierwsza:
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Po traumatycznych przeżyciach ubiegłego roku powoli wracam do życia i prac ogrodowych. Na razie mam wolne,ponieważ pod koniec maja nie przedłużono mi umowy o pracę.
Prace ogrodowe posuwają się bardzo powoli przez te upały.Tak jak pisałam poprzednio,niestety przez 2 lata ,kiedy nie mogłam zajmować się ogrodem,
ogród bardzo zarósł podagrycznikiem i trawą,muszę każdą rabatę tworzyć na nowo.Wykopuję prawie wszystkie rośliny,czyszczę dokładnie z korzeni szczególnie podagrycznika i powoju.
Z metra kwadratowego zdarzało mi się wybrać 4 wiadra tego badziewia ;:oj ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


na oczyszczonej rabacie robię nowe nasadzenia,próbuję odtworzyć moją kolekcję żurawek,niestety znaczniki się zmyły.
Zdjęcia z bieżących prac:

Obrazek Obrazek

rabata hostowo-żurawkowa jest teraz hostowo-powojnikowa,wierzba rosnąca po środku złamała się, musiałam ją wyrzucić:
Obrazek

ta rabata wyglądała tak poprzednio:
Obrazek

potem tak,na podporach na powojniki zawładnął wiciokrzew z mszycami,jesienią wyrzuciłam go:
Obrazek

potem cała podpora runęła po silnych wiatrach:
Obrazek

powojnik,ale już teraz nie wiem,czy Jan Paweł,czy Nelly Moser,niefortunnie posadziła dwa w tym samym miejscu:
Obrazek

na tej rabacie wyróżnia się niebieska hosta:
Obrazek

Pierwsza lilia w pąku:
Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Kolejny dzień za mną,rano cieszyłam się,że trochę podgonię prace ogrodowe,ponieważ była fajna pogoda,po lekkim deszczyku.
Jednak szybko zrobiło się gorąco,popracowałam tylko ok 2 godziny,z kolei po południu szybko zrobiło się zimno,wiał silny wiatr,
nie dało się pracować.
wstawię trochę wczorajszych zdjęć:

powojnik Jackmani:
Obrazek Obrazek

powojnik Daniel Deronda,już przekwita:
Obrazek

róża Aleksander,na zdjęciu wyszła w tonacji różowej,w realu jest czerwona:
Obrazek Obrazek

róża rabatowa Goldilocks,mocno pachnąca:
Obrazek

róża rabatowa Papageno:
Obrazek

róża rabatowa Fashion::
Obrazek Obrazek

krzewik Itea,wyhodowany przeze mnie z patyka od forumowicza:
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Aniu jak ja się cieszę, że wróciłaś.
Będziesz nam teraz pokazywała zmiany na rabatkach, jak piszesz musisz wszystko wykopywać i czyścić z paskudnych chwastów. Będzie ładniej, lepiej, bo masz już wprawę i praktykę.
Głowa do góry ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Ja też ogromnie się cieszę, że otworzyłaś furtkę do swojego ogrodu. Cudowny powojnik Jackmana i nieznana mi zupełnie itea. Do jakich rozmiarów wyrośnie itea?
Życzę jak najszybszego uporania się z czyszczeniem roślin z podagrycznika, bo to bardzo mozolna praca.
Rośliny od Ciebie mają się znakomicie.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

I ja postanowiłem zameldować się w Twoim wątku ! :D piękne piwonie ! a o irysach już nie wspomnę, są moją słabością tak jak liliowce. Masz bardzo piękne te irysy ! ;:138 róże cudne ! rzeczywiście taka sama jak u mnie ;:138 Hosty też przepiękne ! Nic dodać nic ująć, zdecydowanie będę zaglądał do Ciebie częściej i podziwiał ! ;:138
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Aniu witaj z powrotem na forum cieszę się że wróciłaś,byłaś mi pomocna we wszystkich sprawach na forum.toiw
Zyczę ci dużo zdrówka nie przepracowuj się nie warto ,bo pogoda zmienna jest i dziwna w tym roku,
i tak masz dużo pięknych roślinek jakbyś sprzedawała roślinki pamiętaj o hoście dla mnie niebieskiej dzięki .Pozdrawiam ;:138 :tan ;:cm
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Witam miłych gości w moim ogrodzie :D

Dorotko,obiecuję,że będę pokazywała zmiany w ogrodzie,ale na razie jest taki upał,że nie da się pracować.

slila1 powojnik Jackmani kupiony w Biedronce,corocznie ma burzę pędów i kwiatów,jest niezawodny.
Itea krzew mam wyhodowany z małego patyka,mam być podobno niewysoki,ale muszę o nim dokładnie poczytać,tym bardziej,że muszę go przesadzić,
aby wyczyścić rabatę z podagrycznika.

kacper1999 witaj w moim ogrodzie :D i oczywiście zapraszam ponownie,piwonie już przekwitają,ale liliowce mają już dużo pąków,więc będzie n co popatrzeć.

Teresko faktycznie dziwna tak pogoda w tym roku,kwiaty szybko przekwitają,wczoraj chodziłam po ogrodzie i doszłam do wniosku,że jak na początek czerwca mam mało kwitnących kwiatów,czekam na liliowce i lilie.O hoście przypomnij jesienią,wtedy będę je dzielić.

Ponieważ we czwartek mam zawsze wywózkę zielonego przez cleanera wtorek i środę spędziłam na byłym moim skalniaku.
W czasach świetności wyglądał tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Teraz,niestety tak,zdjęcia zrobione we wtorek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokazałam te zdjęcia,aby pokazać,jaki ogrom pracy,muszę wykonać,na skalniaku przeważa trawa i to taka przerośnięta,
nie da się jej wyrwać rękoma,musiałam używać sekatora.

Efekty dwudniowej pracy:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Aniu ale ogrom pracy Cię czeka z tym skalniakiem... chociaż już i tak dużo zrobiłaś ;:333 nie powiem był naprawdę piękny, teraz trochę czasu trzeba zanim znów nabierze kolorów. Pogoda niestety też nam nie pomaga, ciągła susza daje się we znaki niestety. Trzymam kciuki za wytrwałość :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”