Ogrodowe zacisze Mandragory

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Witajcie Kochani :wit Wahałam się, czy zaczynać, bo przecież pokazać za bardzo nie ma czego, bo przecież dopiero zaczynam itd.
Przydomowy ogródek posiadam od jesieni ub. roku, tu odnalazłam swój raj na ziemi ;:167 W ogrodzie rośnie kilka iglaków, różaneczników, z dwóch stron wysoki żywopłot z tui szmaragd, z trzeciej tuje brabant sąsiada, a od strony wjazdu za płotem płynie mały strumyczek. Jesienią zdążyliśmy jeszcze zaprzyjaźnić się z salamandrami mieszkającymi pod tarasem, zanim zapadły w zimowy sen. Boję się, że wiosną wyniosą się w jakieś ustronne miejsce (teraz przecież w ogrodzie rządzi zły pies...)

Obrazek

Obrazek

Za zimą nie przepadam, ale pierwsza już mam nadzieję za mną... tu była o wiele bardziej znośna niż w mieście (mimo odśnieżania)

Obrazek

Obrazek

...Przecież stokrotka nie może się mylić, skoro wystawia buzię do słońca, wiosna na pewno już blisko! ;:3

Obrazek

Witam i zapraszam wszystkich :D Na pewno Wasza obecność będzie dopingować mnie do pracy nad tym kawałeczkiem własnej ziemi :tan
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Witaj Mileno,miło ,że przyszłaś bo jest gwarno i wesoło, jest coś podpatrzeć jest kogoś zapytać wszyscy chętnie służą radą,idzie wiosna więc do pracy spełniać swoje marzenia i pragnienia :wit
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Witaj Milenko nie przejmuj się że nie masz co pokazać ,na pewno za chwilę będziesz miała.Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia. :wit
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Marto, Ewo-rozalko, dziękuję za odwiedziny ;:167
Dziś wzięłam się za grabienie trawnika po zimie. Na niebie od samego rana nie było ani jednej chmurki, więc pogoda nastrajała do pracy. Wygrabiłam małą część trawnika, resztę zostawiłam na najbliższe dni z obawy, że jutro się nie wyprostuję ;:224 Przyszły też zamówione dalie i dopiero po ich wyjęciu aż mnie poraziło - chyba nadrabiam zaległości z dzieciństwa - zdecydowana większość w odcieniach różu ;:306 Na sadzenie jeszcze za wcześnie, powiedzcie, czy jest znaczenie, gdzie je będę przechowywać teraz? Mogę w temperaturze pokojowej czy lepiej w jakimś chłodniejszym pomieszczeniu?

W weekend zawisła budka lęgowa na pd-wsch. ścianie domu. Jak myślicie, jest szansa, że ktoś w niej zamieszka, gdy w ogrodzie biega ujadający na ptaki pies? ;:224

Obrazek
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

WITAM :wit

Zaczynasz ciekawie czekam na wiosnę u cb ;:3
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Cześć Piotrek :wit
Wszyscy czekamy na wiosnę, nie pamiętam zimy z tak małą ilością słońca jak ta. Co niektórzy dziś błogo się wygrzewali w pierwszych promieniach ;:3

Obrazek

Tu dowód, że na niebie nie było ani jednej chmury. Sosenka aż prosi, żeby ją spróbować naprostować:

Obrazek

Na jesień posadziłam milina Flamenco - może pod kopczykiem z kory nie przemarzł... Powinnam go już przyciąć czy na razie czekać?

Obrazek
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Witam Milenko :wit
Zapowiada się bardzo ciekawie,czekamy na wiosnę i na ..jak największą ilość zdjęć :D

Pozdrawiam ;:3
Joanna
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

A dlaczego mnie tu jeszcze nie było???
Okami też uwielbia się wylegiwać i nie odmówiłby takiej miejscówce ;:138
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Milenko, była sąsiadko, i ja zahaczam o Twe włości ;:196
A czteronożnemu to można pozazdrościć :wink:

Oj szybciutko zapełnisz ten ogród :;230
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Wpadam z rewizytą. Jak to nie masz co pokazać, ja widzę piękne foty pełne zieleni, wspaniałe zwierzęta, i przyrodę budzącą się dożycia, zazdroszczę Ci tych salamander, ja mam tylko zaskrońce, ale też piękne są :D
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Joanno - wszyscy czekamy na wiosnę, a wg prognozy długoterminowej w przyszłym tygodniu mróz i śnieg ;:202
Aniu - tak sobie właśnie dziś pomyślałam - one to mają życie... tu miejscóweczka na słońcu, tu pogonić kota, tu podjeść, tu się zdrzemnąć.. Mój po całodniowej ciężkiej "pracy" właśnie poległ :)
Ilonko - no nie powiem, ale Ty najbardziej mnie zdopingowałaś do założenia wątku :wink:
Iwona - oj salamandry są "czaderskie", gdy pierwszy raz je zauważyłam, to rozdziawiłam buzię i nie dowierzałam :)

Dziś chciałam wielką kupę śniegu leżącą na wprost furtki wynieść do strumyka. Całą zimę wychodziliśmy przez bramę, a na ścieżce przed furtką powstał magazyn zrzucanego na kupę białego g... No i gorzej niż blondynka - pęk kluczy zostawiłam w zamku w furtce, łopata w dłonie i chodzę z tym śniegiem.. Za drugim czy trzecim kursem halny jak nie łupnie za mną furtki... Ja z łopatą, przerażona, pies patrzący na mnie jak na wariatkę zza drugiej strony, w głowie wizja wizyty u sąsiada z prośbą o drabinę ("panie, albo chociaż taboret, no inaczej nie wejdę!"), żeby przejść jakoś na drugą stronę.. Ale że głupi ma więcej szczęścia niż rozumu, do kluczy na ok. 15 cm smyczce przymocowany jest pilot od bramy, a kilka palców spokojnie można przecisnąć... ;:124 Tak więc kupka na ścieżce została, bo momentalnie odechciało mi się latać z tą łopatą ;:306

Potem to ze szczęścia, że nie musiałam kompromitować się przed sąsiadami, niebo wydawało mi się wyjątkowo niebieskie:

Obrazek

Przy tarasie - jakaś niespodzianka - czyżby żonkile?

Obrazek

Widok na taras - gęsto i dużo wszystkiego... lekki przesyt - tylko jak się zdecydować, czego się pozbyć? :roll:

Obrazek

Obrazek

Widok z boku (krzewy mają strasznie ciasno i chyba im taki ścisk nie służy...)

Obrazek

Zakończenie małej skarpy tarasowej (zastanawiam się, czy jej trochę nie wydłużyć):

Obrazek

Narożnik (pod altaną już jesienią posadziłam winobluszcz, który wcześniej mieszkał na balkonie - marzyłaby mi się altanka cała porośnięta zieleniną ;:173 ):

Obrazek

Poprzedni właściciele wielbili się w krasnalach ogrodowych. Tak myślę, że ta conica została chyba uformowana na wzór np. dużego świerku czy czegoś podobnego, a kiedyś pod nią stał krasnal :roll: ...:

Obrazek

Jutro wg prognoz ostatni pogodny dzień przed załamaniem pogody. Żeby tylko nie wiał znowu wiatr, to polatam z nowym Marolexem i opryskam co się da Promanalem :tan
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

A mnie się zdaje że przędziorki go zniszczyły od dołu i dlatego jest podcięty. :shock:
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory

Post »

Mój Okami 3/4 dnia przesypia, a my śmiejemy się, że znowu padł sterany życiem ;:306 ;:306 ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”