Wiosna w wiejskim ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Tak bardzo brakowało mi wątku ogrodowego, że jak tylko pojawił się jej pierwszy symptom wiosny to musiałam otworzyć wątek; poprzedni znajdziecie :arrow: tutaj

Przypomnę tylko, że mieszkam w malowniczej miejscowości niedaleko Krakowa. Mam ogród 45 a. w postaci typowego poletka galicyjskiego (długi, chudy), ale jest ziemia, mam w czym grzebać i sadzić rośliny na jakie tylko mnie stać i jakie mi się zamarzy. Przez okres siedmiu minionych lat nie tworzyłam pięknego ogrodu, było to miejsce gdzie przesadziłam rośliny z poprzednich dwóch ogrodów i starałam się, żeby nie zarosły i nie zdziczały. Od roku zaczynam dbać i tworzyć coś co stale zmienia swoją postać czyli wiejski ogród. Ograniczona jestem nasadzeniami zastanymi, którymi są drzewa po obu stronach działki i kilka bardzo starych krzewów iglastych. Nie wiem jak się nazywają, bo traktuję je jak zło konieczne :uszy

Myślałam, że w ciągu roku uda mi się uporządkować to co miałam, ale myliłam się. Moja bałaganiarska natura i chęć posiadania wszystkiego sprawiła, że porządku w moim ogrodzie jeszcze długo nie będzie, ale czy w wiejskim ogrodzie powinien być porządek :lol:

Przede mną kolejny rok... niestety prócz rabatki z różami, których przybędzie kilkanaście krzewów nie mam wyraźnych planów. Mam zamiar przyłożyć się bardziej do uprawy warzyw. Niestety spóźniona wiosna już odebrała mi dwa tygodnie pracy więc nie będę tu pisała co planuję, bo jeszcze nie daj Boże ktoś mnie będzie chciał z tego rozliczyć.

Na początek sezonu mam rzecz najważniejszą porządne narzędzie ogrodnicze; zakupione przyszło dzisiaj. Jest tak śliczne, że gdyby nie ostre zęby spałabym z nim. Oto moje widły ta..dam....
Obrazek

Zgodnie z przyrzeczeniem przyjdzie wiosna będzie wątek :lol: ... znalazłam coś co można uznać za wiosnę!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Te cebule chyba chciały wyjść nad śnieg ;:306
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To niebo na pewno nie jest zimowe!
Zapraszam do mojego ogrodu i mam nadzieję, że z dnia na dzień przybywać będzie wiosennych zdjęć Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Właśnie czeka mnie zakup nowych wideł, stare na pewno lada dzień się rozpadną.
Możesz zdradzić jakiej marki są i ile kosztowały ?

W pierwszym momencie jak pokazałaś zdjęcia nieba pomyślałam że to znów to.... no wiesz, to białe i znienawidzone. :wink:
Szczególnie pierwsze zdjęcie jest piękne, ale więcej słoneczka by nam się jednak przydało.
Awatar użytkownika
D-M
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1151
Od: 16 lis 2009, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Nie no jestem druga ;:138
Ostoja spokoju...
Pozdrawiam Daria
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Maryś załozyła nowy wątek ;:63 :tan bedzie co ogladać..a już niebo pokazała cudne ..
a i zielono ma w ogrodzie...nic tylko cieszyć się wiosną... :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Witaj,Maryś Wiosennie :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Witam Cię Mariolko starałam się okrawać to białe do maksimum, ale u mnie jest go bardzo dużo jeszcze :lol:
Słoneczko było, ale to niebo było dzisiaj fantastyczne!
Widły o jakich marzyłam są Widły do kopania Joseph Bentley, cena dość wysoka, ale one są wręcz bez gwarancji półtorej stóweczki! nierdzewka! śliczne sprawiły mi radość jak nowe buty! :;230

Dareczko witaj byłam dzisiaj na obiedzie z moją krakowską Dareczką :;230
Misiu mam nadzieję , że z dnia na dzień będzie ładniej i lepiej ;:196 Witaj moja wierna czytelniczko :wit
Aniu witaj wiosennie :wit
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Ha, miałam nosa, już jadąc z pracy myślałam czy Marysia się zdecyduje na nowy wątek czy nie. Za oknem 15 stopni to w końcu wiosna nie?
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Witaj Marysiu we wiosennym wątku ;:138 ;:138 ;:138 wiosna
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Ależ mam szczęście! Mimo sabotażu w postaci otwierania wątku o porze, kiedy przyzwoici ludzie pracy śpią udało mi się załapać na pierwszą stronę! Tak myślałam, ze te widły staną się przyczynkiem do mocnego otwarcia wiosny w wiejskim ogrodzie :)
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

No nie Pat, że sabotaż ale my Matki-Polki i ludzie pracy czuwamy :wink: Też czułam w kościach, że coś się kroi...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Olu popatrz jak FO wnika w nasze życie prywatne :lol: Witam Cię serdecznie ;:196
Beatko witaj :wit w moim ogrodzie będziemy wywoływać tą wiosnę, na razie temperatura jest wiosenna, o tej porze 9 st. ciepła!
Pat no przecież mnie prowokowałaś razem z Basią od rana - no i jeszcze nie śpisz :lol:
Witam Cię serdecznie ;:168 a widły już widzę jak same będą ziemię spulchniać ;:306
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Spóżniona wiosna u Marysi zawitała ;:138 Będzie co oglądać i podziwiać :D Zaczynamy od wideł ;:303
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

O jesteś Ewuniu dawno Cię nie było ; witam serdecznie :wit to co teraz Ty otwierasz wątek? ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”