Wiosna w wiejskim ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Maryś wszystko przeczytałam ;:196
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Reniu, bo to wiosna! ;:138
Małgosiu myślałam dzisiaj o Tobie na Szewskiej :lol: Złotlin zakwitnie na pewno, bo to bezproblemowy krzaczek !
Aniu serdecznie wita i zapraszam :wit
Helenko to na złom i będzie za co kwiatki kupować ;:306
Misiu dzielna jesteś ;:196
Dobranoc!
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Gąsienica jeszcze mi się nie trafiła, ale znajduję różne rzeczy w ziemi. Niestety, najczęściej gruz :roll: Noc była dość chłodna, ale bez przymrozku-może mnie to ominie.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Helios pisze:;:3
U mnie tez różne wykopaliska się zdarzają. Niestety, w większości są to śmieci zakopywane przez poprzedników.
Trafił się nam tylko spory fragment gąsienicy czołgu. :;230
Moi poprzednicy też bardzo pomysłowi byli, czołgu jeszcze nie wykopałam, ale ciągle jakieś dziwne metalowe przedmioty się trafiają, ostatnio sadząc świdośliwę, wykopałam uchwyty do szyn kolejowych :shock: , w komplecie ze śrubami, ale w zeszłym roku trafił mi się spory i piękny polniak.
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Witaj Marysiu w deszczowy zimny dzień :wit Martwiłam się przymrozkami,może w tym roku nas nie zaszczyci "Zimna Zośka" :twisted:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Ewo majowa, Iwonko, Ewo pipio ranek chłodny, ale wszystkie rośliny stoją na zewnątrz i nie zanosi się na wielkie chowanie i przykrywanie - może jednak rok będzie dla nas łaskawy :lol:

Życzę tym co chcą deszczu to podlania z góry, tym co słoneczka to niech zaświeci, a ja dzisiaj skupię się na tunelu, bo mam do posadzenia pomidory z drugiej strony, a i paprykę. Moje nieudane rzodkiewki chyba podaruję kurom, bo poszły w liście i szkoda czekać na cud, że jakieś czerwone zgrubienie urośnie ;:185 Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Dzisiejsza porcja zdjęć. Mimo deszczu posadziłam paprykę i większą część pomidorów w tunelu. W tunelu wyrósł mi łan werbeny patagońskiej (z nasion od Lidzi), który przeniosłam na grządki.
I nie mogłam sobie odmówić przyjemności zrobienia zdjęć :wink: :

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kwitnie cytryniec, ale owoców pewnie i tak nie będzie :?
Obrazek
Będzie kwitło kiwi ale brak chłopczyka, najlepiej jakby ktoś miał osobnika męskiego w okolicy i dał mi gałąź ;:173
Obrazek
kwitnie jabłoń Redlove
Obrazek
trzyletni karczoch dokarmiony ;:306
Obrazek
miskant
Obrazek
mini Rh z B. który nawet przezimował i wygląda że zakwitnie paru kwiatuszkami
Obrazek
rok temu sąsiad obciął mi dość drastycznie winorośl, bo przeszła na jego stronę w miejscu gdzie ma ślepą ścianę stajni 0,5 m od mojej granicy, więc przeniosłam jesienią krzak w inne miejsce i ucięty patyk wsadziłam w miejscu gdzie rosła roślina mateczna i oto efekt ;:63
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
szafirki od Irenki ;:167
Obrazek
kwitną truskawki i jeżeli Zośka nie przymrozi to będą owoce!
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu ale masz pięknego lilaka primose ! Zapragnęłam go mieć , bo krasawicę już mam. Muszę w sklepach poszukać.
Pigwowiec kwitnie imponująco ;:oj oj będzie chyba zima na podwójnym gazie tak jest obsypany kwieciem :wink:

Zimnej Zośki nie będzie, nie będzie, nie będzie ! Chcę wreszcie spróbować własnych truskawek i nie życzę sobie nieproszonej baby :wink:
iwonaPM
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1073
Od: 13 sie 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

no na lilaki to i ja łasa ;:167 ciągle nie mogę podjąć decyzji na co się zdecydować ;:145
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu dziś jechałam rowerem na drugi koniec miasta i w kilku ogrodach widziałam pięknie żółto kwitnące krzewy. I zastanawiałam się co to może być, a dzięki Tobie i Twoim fotografiom już wiem :tan To złotlin.
Śliczny, szkoda, że ja go nie będę mieć z braku miejsca
Bzy też masz śliczne, a ja od niedawna mam drugi krzew - biało kwitnącego pełnego bzu :D Dostałam od sąsiada odrost z korzenia jak ze dwa tygodnie dochodziłam już prawie do swojego ogródka :heja

Pracusia tunelowa dziś byłaś :wink:
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Piękna kolekcja host :D , ja dzisiaj też przesadzałam hosty, robiłam miejsce dla pashminek. Jak kupowałam kiwi to przezornie wybrałam odmiany obupłciowe, też zabierają się do kwitnienia :D Pigwowiec pięknie kwitnie, a pigwówka w zimowe wieczory wskazana :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Aniu zimnym babom tez mówię nie! bzy są moimi ukochanymi krzewami i liczę na moje że urosną duże na tyle że czasem zetnę do flakonu!
Iwonko a jedno i drugiego tylko nieduże ;:108 teraz są różne fikuśne drzewka :lol:
Agnieszko a ja właśnie byłam u Ciebie ;:306 jakbyś chciała to złotlina wyślę może go trzymać w ryzach i nie będzie wielki :uszy Tak w 80 % mam tunel załatwiony, zostały mi tylko miejsca rzodkiewkowe już je miałam wyrzucić ale coś im przybyło i dałam im szansę. Niestety poza tunelem zostało mi mnóstwo krzaków pomidorów i już nie wiem nawet jakie nazwy, bo mi się pomyliły :shock:
Iwonko ja mam dwa krzewy kiwi od porządnej firmy miał to być on i ona a po latach jak zaczęły kwitnąć i na FO zaczęłam identyfikować okazało się że to dwie baby ;:224 Pigwóweczka obowiązkowo bo rok temu nie robiłam ;:185
W tym tygodniu mam dostawę róż w doniczkach :lol:
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiosna w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu bardzo Ci dziękuję, ale muszę odmówić. Niestety brak miejsca :( W tym roku muszę jeszcze przesadzić forsycję i migdałka, bo rosną sobie akurat w rządku winogronowym (a tam docelowo ma być jeszcze jeden krzew winorośli). I już dziś zresztą miałam małą awanturkę o usytuowanie podpory do fasolki tycznej, bo chciałam, by mi ją eM przestawił, ale po wyciągnięciu z ziemi, to już nie bardzo miałam pomysł gdzie by ją usytuować :oops:
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”