W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Ja w tym roku mam po raz pierwszy osy w ziemi. Taki krater jaki mo zrbiły też po raz pierwszy widzę, ręka by się tam zmieściła. U Ciebie to malutkie dziurki, ale za to dużo. Chyba wolę moją jedną dziurę :)
Awatar użytkownika
terraza
100p
100p
Posty: 114
Od: 15 sty 2012, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

BEATKO, tylko nie próbuj wkładać tam ręki... :D . Mnie wczoraj "coś " chodziło po plecach a więc tak przegoniłam, że we wskazującym palcu znalazłam żądło. Natychmiast usunęłam i wycisnęłam jad (nie wspominam o przyjemności bólowej). Wszystko było w porządku a dziś rano paluszek mnie obudził bo zrobił się jakiś grubszy, tak dziwnie swędzi i jest cieplutki. Dobrze, że to tylko palec...
Pozdrawiam serdecznie. :wit
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

U mnie tego roku osy ulepiły "bańkę" na "rusztowaniu" z gałązek żywopłotu z ligustra,
a ujawniły się podczas cięcia żywopłotu i skutecznie odstraszyły męża od dalszej pracy.
Musiałam wkroczyć, jako oddział ratunkowy, zbadałam teren (bo słyszałam tylko, że coś latało i gryzło),
zauważyłam wroga i przystąpiłam do niego okryta od stóp do głów i uzbrojona w opryskiwacz z długą lancą (w opryskiwaczu był roztwór na mszyce).
Na drugi dzień orzekłam, że teren czysty i skończyłam ;:oj cięcie.
Iwonko, nie wiem, czy Ci to pomoże, ale może spróbuj jak wyżej.
Mieliśmy też kilka lat temu osy w dziurze ziemnej przy domu (jak u Beaty) i pomógł czajnik wrzątku.
Pewnie owady te są w jakiś sposób pożyteczne, ale niech sobie mieszkają w innym miejscu, z dala ode mnie,
bo kiedyś kilka wplątało mi się we włosy (te z dziury ziemnej) i pogryzły mnie, myślałam, że mi głowa pęknie.
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Jolu cieszę się że mieczyk U Ciebie zakwitnie, mój już przekwitł, za to nie zakwitły mi w tym roku mieczyki abisyńskie :(
Beatko ja też wolałabym jeden duży "krater" a nie kilkadziesiąt małych dziurek, bo do tego jednego to przynajmniej można coś nalać, a tak to nie wiadomo do której dziury lać. Kupiłam ostatnio taki płyn na osy i szerszenie z Brosa, ale teraz jak jest ciągle mokro to i dziurek nie ma, a osy siedzą w ziemi, no cóż wykorzystam go najwyżej w przyszłym roku a jak nie zadziała to w przyszłym roku trzeba będzie wziąć firmę która się zajmuje takimi rzeczami.
Teresko masz rację osa jak użądli to bardzo boli, na szczęście te u mnie jeszcze nikogo nie użądliły.
Elu z bańką nie było by problemu, opryski i spalić, a z tymi w ziemi nie wiadomo co zrobić. Zebyś Ty widziała co my już próbowaliśmy: lałam wrzątek, benzynę i podpalaliśmy, kupiłam proszek na osy i ten może by zadziałał ale było go za mało a więcej nie udało mi się kupić, kiedyś to nawet siedziałam z klepką i ubijałam każdą która przyleciała :;230 ale te cwane stworzonka po pewnej chwili przestały przylatywać, a jak tylko się schowałam to nie wiadomo skąd przylatywały.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Trawiaste wdoczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ta trawka, najprawdopodobniej jest to Cyperus sp.glaber, miała nie zimować w naszym klimacie a moja nie dość że przezimowała, choć późno się obudziła, to jeszcze sieje się jak szalona. Na początku myślałam że siewki to turzyca palmowa ale jednak nie, ciekawe jak przetrwa tegoroczną zimę?
Obrazek
Obrazek
Tutaj 3 trawki: Turzyca sina, dalej Molinia a za nią Ostnica brachytricha
Obrazek
Obrazek
Obrazek
turzyca palmowa
Obrazek

Obrazek
Red Baron
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Iwonko :wit
piękny ogród ;:108
Hortensje śliczności ;:167
Widzę masz sporo traw,ja tylko jedna małą -konwalnika i wystarczy :D
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Witaj Aniu
To prawda mam sporo traw , ale ciągle mi ich mało i na pewno ich u mnie jeszcze przybędzie w przyszłym sezonie, bo bardzo mi się podobają szczególnie teraz jak zaczynają się kłosić i falować na wietrze.
Dla odmiany moje żurawki, dziś te podpisane
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Iwonko, dzięki trawom twój ogród nabrał zupełnie innego charakteru. Jest przepięknie. I widzę, że ładnie ci rosną te kępy. kształtne są. Trawki i żurawki to jak dla mnie idealne zestawienie.
Mam pytanko o Polar Bear. Widzę, że u ciebie ma dość wiotke pędy, a ja czytałam, że powinny być sztywne. Kupiłam właśnie tę odmianę ze wzglęu na obiecaną sztywność pędów. Jak to z tym jest?
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Iwonko mój Miś Polarny to odbicie lustrzane Twojego, wyglądają identycznie.
Niestety jak na razie pędy się pokładają i u mojej hortensji.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Super wyeksponowałaś trawy! Ze wstydem muszę przyznać, że zapominam o nich, jak kwitną byliny. Dopiero zimą o nich przypominam sobie, bo wiele zdobi zimowy ogród.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Wandziu dziękuję za miłe słowa, trawy bardzo mi się podobają i jak tylko jakaś mi się spodoba to kupuję to właśnie między innymi u Ciebie tak mi się spodobały i teraz sadzę je u siebie. Jeśli chodzi o hortensję Polar Bear to tak jak widać na zdjęciu pędy są wiotkie i pokładają się choć też wolałabym żeby były sztywniejsze, mam nadzieję że może jak będzie starsza to te gałązki zesztywnieją.
Jolu czyli dość dobrze rośnie, szkoda tylko że te pędy na nim nie są sztywne ale może z wiekiem mu się zmieni.
Jacku trawy są piękne a szczególnie teraz kiedy kwitną i szumią na wietrze, mi brakuje takich wyższych ale nadrobię to w przyszłym roku, na pierwszym miejscu listy jest Miskant Gracillimus i Rozplenica Hameln.
Jeśli chodzi o trawki to wczoraj kupiłam sobie dwie nowe niestety nie znam ich nazw bo pani która je sprzedawała potrafiła podać mi tylko nazwę Carex
Obrazek
do koszyka też trafiły dwie paczuszki cebulowych
Obrazek
Udało się w końcu także pojechać po kamyczki na rabatę z jukami, prawie jest skończona ale zdjęcia postaram się wkleić jutro. Mam nadzieję że się uda bo jutro przecież 1 września a to będzie pierwszy dzień w przedszkolu dla mojego Bartka, mam nadzieję że będzie chciał tam zostać.
Na dobranoc kilka zdjęć
rozchodniki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
czosnek
Obrazek
pierwszy kwiatek goryczki chińskiej
Obrazek
stipa brachytricha
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Ta z lewej to turzyca ptasie łapki. ;:108
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Iwonko uważaj z tym zapraszaniem bo jeszcze przyjadę serio serio ;:303
;:180 Wielkie dzięki za tą krainę baśniową ;:196 muszę się tam wybrać z dzieciakami koniecznie ;:196
Śliczne trawki i hortusia ale żurawki po prostu wypasione ;:215
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Wandziu dziękuję za nazwę tak myślałam że to "Ptasie łapki", ciekawa jestem co to jest ta druga trawka, muszę poszukać ale podejrzewam że może to być Uncinia Rubra.
Agnieszko jak masz ochotę i czas to zapraszam, lubię gdy mnie ktoś odwiedza. Do Magicznych ogrodów naprawdę warto się wybrać.
Tak jak pisałam ostatnio w sobotę zakupiliśmy kamyczki na rabatę z jukami i w końcu udało mi się ją ukończyć i teraz już mogę ją pokazać w całości
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”