Żabia Łąka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu ja też marzę o wspaniałym warzywniku, ale z tego co widzę to co roku mam inne sukcesy, a klęsk sporo. Często miałam całe szuflady zamrożonej fasolki a w tym roku woda stała w polu i nasiona w większości zgniły, a potem wypaliło roślinki słońce. Jedną grządkę porządnie nawiozłam obornikiem i zebrałam z niej parę marchewek i pasternaku, reszta mikroskopijna. Ale marzę dalej i również planuję podwyższone grządki.Będę śledzić Twoje poczynania i życzę powodzenia. Zima, zimą ale te czerwone banieczki na białej choince wyglądają zjawiskowo. A, jeszcze co do zdjęć, ja też nie czytam instrukcji i książek, ale pstrykam setki zdjęć, wybierając różne możliwości aparatu i zawsze się coś wybierze. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu,te spady przy tarasie masz przepięknie zrobione.Gdyby nie wymagało to takiej rewolucji chętnie bym skopiowała.
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Witam wszystkich wieczorową porą. Właśnie oglądałam prognozę pogody i chyba zacznę płakać. Będzie powtórka zimy 2011/2012!, a śniegu brak. Znowu mnóstwo roślin wypadnie. Ja jestem w trakcie kompletowania zamówienia różanego, wyszło mi ok 23 róż i dziś łaziłam po ogrodzie i zastanawiałam się gdzie ja to wszystko posadzę, ale zdaje się, że nie będzie problemu. Wszak zapowiadane -20 nie wróży niestety nic dobrego.
Zostawiam kilka fotek, kiedy jeszcze wszystko było zielone. Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu prognozy przerażają....... okropne miałam straty po zimie o której wspomniałaś.... mam nadzieję, że nie będzie powtórki..... U mnie na szczęście troch śniegu nasypało....ale cóż z tego, kiedy krzewy gołe,a róże nie poszły spać :?
Śliczne są te 2 świerki w postaci gniazdek..... i widzę piękne dorodne berberysy Erecta.... mam 2 , ale straszne maluszki jeszcze.... już się nie mogę doczekać, aż urosną tak jak Twoje...
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu po długiej przerwie odwiedzam Twój wątek. Piękne tarasowe rabatki pokazujesz.
wszyscy martwimy się co ta zima nam jeszcze przyniesie i u mnie niektóre roślinki ruszyły, dziś trochę śniegu dosypało, ale to za mało. Będą straty na pewno.
Czytam o zamówieniach różanych też to zrobiłam, rok temu kupowałam w Floribundzie, tego roku wypróbuję w innej firmie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu czy u ciebie wcale nie ma śniegu? U mnie jest od 5 do 20 cm, trochę pozwiewało. :roll:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Żabia Łąka

Post »

Wzniesione rabaty pięknie skomponowane a w tle piękny dom...lubię tu być ;:168
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Agnieszko, Doroto, Aniu jestem przerażona spadkiem temperatury, dziś rano termometr pokazywał -12. Śniegu nie ma prawie wcale, trawa przez śnieg wystaje, jest go może ze 3 cm. Jeśli prognozy się sprawdzą i będą spadki do -20 to będzie powtórka tej zimy, która tak wiele szkód wyrządziła w ogrodach. Wpływu na to nie mamy, niestety, ale roślinek szkoda. U mnie bez miał tak zielone i nabrzmiałe pąki, a teraz cały oblodzony stoi ;:145 .
Aga, zapraszam.
Zostawiam kominek ku pokrzepieniu... Obrazek
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu, tak mało u Ciebie śniegu? U mnie jest gruba warstwa i wciąż dopaduje; poza tym czytałam prognozy że ma padać przez najbliższe 7 dni. Przykryje nam rośliny i zabezpieczy przed mrozem, spokojnie.
Kominek uroczy - ja za chwilę też chcę napalić... póki co popijam kawę. Jak samopoczucie i plany na dziś?
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Żabia Łąka

Post »

Siadam przy kominku, urocza aranżacja ;:333
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Aguniu, no niestety śniegu prawie nie ma, tak jak mówię trawa wystaje spod śniegu, żeby choć po kostki było...
Teraz patrzę na zdjęcie i ja nie mam takich kolorów ścian, mam ładniejsze... Umiejętność fotografowania, a raczej totalny brak wyszedł... Ta ściana z kominkiem wygląda jakby szara była, a jest w brązie, nie mam szarego w domu, same brązy ecru i kawy z mlekiem.
Co do planów na dzisiejszy dzień to raczej brak, na pewno muszę odkurzyć przynajmniej dół, bo Łucja pierwszorzędnie nabałaganiła w szale twórczym, poza tym zupa z czerwonej soczewicy w planach i muszę mięsko z rosołu zemleć na pierogi, ale te dopiero jutro. Potem chwila dla siebie maseczka i te sprawy...
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabia Łąka

Post »

Nie martw się, śnieg dopada...

Ja nie widzę szarości przy kominku, tylko właśnie ecru... może nieco zgaszone, ale jednak. Zwłaszcza gdy spojrzę na prawo, gdzie widać odcięcie kolorów przy białej... no właśnie - nie wiem jak się to odcięcie nazywa fachowo... niżej masz chyba tapetę - dobrze kojarzę?
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu, ale ładnie przy kominku i jak cieplutko. Ja chcę do doooomu ;:145
U mnie solidna warstewka śniegu leży, czyżby u Ciebie mniej padało?
Dzisiaj dzień kosmetyczkowy, mmmm miłego odpoczynku w takim razie ;:172
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”