Żabia Łąka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Żabia Łąka

Post »

Jeżeli komuś podoba się o ciemnych liściach to piękna jest diablo d'or i red baron.Jesienią kupiłam nową odmianę chameleon,piekna,ale nie wiem czy będzie już kwitła w tym sezonie.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Żabia Łąka

Post »

Ja mam z czerwonych red barona, ale jest malutki :wink: Jednak są to krzewy, które szybko rosną. Ta Twoja na zdjęciu ma chyba kwiatki w pączkach, bo po rozwinięciu są białe, czy tak?
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Małgosiu, tak naprawdę to nie wiedziałam, że są jakieś nowe odmiany pęcherznic. Pewnikiem gdybym miała jeszcze miejsce na takie duże krzewy to bym się pokusiła, bo są to jedne z tych roślin, przy których nic nie trzeba robić a i tak są piękne.

Marysiu nie, ona tu jest już po tym białym kwitnieniu, potem te białe kwiaty przekształcają się w takie czerwone nasienniki. Nie wiem czy mam zdjęcie jak kwitnie na biało, jeśli mam to wstawię.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu,jest wiele nowości,które oczywiście sa u Szmita,bo wszystkie mam od niego.Sporo z nowych odmian dorasta tylko do 1,20 wysokości,ma cieniowane liście i na pewno byś zmieściła.Ja mam chyba 8 odmian.
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Małgosiu, nie kuś mnie, bo postanowiłam powielać nasadzenia pojedyncze, tak więc musiałabym mieć miejsce na kilka sztuk. Nie będę mówić głośno, bo sama siebie się boję, ale ostatnio wpadłam na genialny pomysł skasowania pewnego fragmentu trawnika, który delikatnie mówiąc mnie drażni. Ale to dopiero być może na jesieni, jak przekonam szanownego M do wydania nieuniknionej pewnej kwoty...
Pokażę jeszcze kolejny krzak, który ;:167 , mam go niedługo, bo od zeszłej wiosny, ale bardzo go lubię, to dereń kousa, najpierw ma takie skromne piękne waniliowe kwiatuszki, z których jesienią wykształcają się takie czerwone owoce, jadalne, ale mdłe Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Żabia Łąka

Post »

Mam jednego derenia zakupionego późną jesienią, ale oczywiście nie znam odmiany ;:223
A do Szmita wybieram się tej wiosny, ale najpierw muszę posadzić roślinki które kupiłam jesienią, albo zamówiłam, a to już są ilości hurtowe... :oops:
Co gdzie wejdę na wątek, to lista moich chciejstw jest uzupełniana o kolejne pozycje, ale muszę się lekko ogarnąć! ;:223
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Wiesz Reniu, ja nigdy jeszcze nie byłam u Szmita, ale tej wiosny zamierzam to naprawić. Nie robię wielkich rewolucji ogrodowych, posadzę róże, posieję warzywa i zostanie tylko pielęgnacja, bez żadnych absorbujących robót burzących ogród. Więc w tym roku Szmit zostanie na pewno zaliczony. U mnie piękne słonko wychodzi!
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu, a wiesz, że moja Diabolo urosła jak potwór, hen wysoko ponad siatkę, i zdecydowałam się ją wyciąć, bo zdominowała wszystko dookoła. A u mnie ogródek jednak malutki. Odzyskałam mnóstwo miejsca dla traw i bukszpanów :D
Do Szmita to musisz jednak pojechać w tym roku. Już w zeszłym miałaś zabrać tam mamę. Ja jeżdżę regulanie latem i to nie na zakupy, ale żeby tam po prostu pobyć.
Wspomniałaś u mnie, że bęziesz siać szałwię omszoną. Czy pierwszy raz ją siejesz? Ciekawa jestem, czy te siewki zakwitają w tym samym roku.
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Wandziu, będę siała szałwię omączoną, nie omszoną - ta jest byliną. Szałwię omączoną jednoroczną siałam już w zeszłym roku z pełnym sukcesem, z tym, że nie bardzo miałam siłę rujnować ogródek i wysadziłam ją w warzywniku, gdzie kwitła do samiusieńkich mrozów i to pięknie.
Co do Szmita, to mama niestety odmówiła w zeszłym roku wyprawy do Szmita, może za wcześnie było. W tym roku, jeśli złoży się tak, że będzie u mnie latem, to znów spróbuję ją wyciągnąć. A jak nie to sama pojadę, albo z siostrą. W każdym razie pojadę na pewno.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu! Warto tam pojechać tak jak napisała Wanda, dla samego pobycia w ich zaczarowanym ogrodzie! Już w kilku miejscach pisałam o tym, że wiele osób jeździ tam na zakupy, a nie widzieli nigdy pokazowego ogrodu.
W sierpniu H zabrała mnie tam na wycieczkę i na miejscu dowiedzieliśmy się, że jest taki zakątek do pospacerowania, zobaczenia jak roślinki rosną razem itp. ;:333
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu,ja tak jak Wandzia jestem kilka razy w roku dla ogrodu pokazowego państwa Szmitów,zakupy przy okazji.Jak raz pojedziesz to bedzie cię ciągnęło nieustannie,bo ogród zmienia się z tygodnia na tydzień i chce się zobaczyć te zmiany. ;:108
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Reniu, Małgosiu, jadę w tym roku do ogrodu Szmita nieodwołalnie. Z tego co wiem, to jest nawet organizowane spotkanie na przełomie kwietnia i maja, więc być może nawet wtedy będzie pierwszy raz.

Ja mimo iż pogoda na chwilę obecną się klaruje, tzn. zdarzają się momenty, że wygląda słoneczko planuję dziś rozpocząć pozimowe ogarnianie ogrodu, a jeśli się nie uda to zaczynam siać, w każdym razie dziś zaczynam sezon. I nic mnie już nie powstrzyma.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Żabia Łąka

Post »

Czyli dziś rozpoczęcie sezonu, oby plany się spełniły ;:215 A co siejesz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”