Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

To było prawie tak jak z "Tajemniczym Ogrodem"... schowany między domami, w miejscu w którym niewiele osób by się go spodziewało był piękny ogród... pełen cudownych bylin, krzewów i drzew... swoim urokiem podbijał wszystkie serca ;:167

niestety jak to czasem bywa w pewnym momencie jego opiekunka musiała zająć się ważniejszymi sprawami :( a potem pojawiła się działka która zajęła większą część lata i pochłonęła swoim ogromem, i trudnym terenem, wszystkie siły... pielęgnacja tego zielonego zakątka niestety nie mogła być już dalej przez nią kontynuowana...

wtedy jak to czasem się zdarza mimo, że nie planowałam posiadania ogrodu to nie mogłam patrzeć na tą jego samotność... szczególnie, że zaczęły panoszyć się tu pojawiające się w ogromnych ilościach powoje, dzikie wino, bluszcz, barwinek...

pojawił się też oczywiście... rudzik ;:3 ten wszędobylski baaardzo ruchliwy patron "Tajemniczych Ogrodów"... niestety jest on tak szybki ze wszelkie próby uchwycenia go na zdjęciach kończą się marnie...

Obrazek

Obrazek

ale mimo, że bardzo płochliwy a w okolicy sporo kotów to puchata kuleczka z rudą plamka pojawia się systematycznie :D i zaprasza do obejrzenia zupełnie nowej wersji miniaturowego "Tajemniczego Ogrodu"...

Obrazek

Obrazek

ogrodu schowanego między budynkami... wyrwanego spomiędzy betonu wielkiego miasta... odratowanego z gąszczu powoju... odbluszczowanego... wyrwanego z łap dzikiego wina... w pewnym sensie to jego drugie oblicze które tworzę dopiero od 2 lat... na bazie przepięknych nasadzeń jakie założyła tu moja mama ;:167 pewnie nie uda mi się by ten ogród wyglądał tak pięknie jak za czasów kiedy to ona się nim zajmowała ale postaram się nim zająć jak najlepiej i mam nadzieję, że jej się spodoba taka nowa wersja dawnego ogrodu :oops: zapraszam w mój mały zielony świat...


tak jak w prawdziwym "Tajemniczym Ogrodzie" opowieść zacznie się zimą... swój czar skrywa on na razie pod czapą śniegu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

śnieg skrywa wiele pięknych roślin... wszystkie czekają tęsknie na wiosnę by pokazać swoje piękno...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


zasypane białym puchem... poczerniałe... zaspane :wink: ale kilka dni ciepła... i będą nie tylko obietnicą pięknych roślin... obudzą się i przyniosą trochę koloru... zieleni... życia ;:3


Dziękuję :) na rudzika polowałam kilka dni... niestety był za szybki i tylko takie fotki udało mi się zrobić :roll: kiepski ze mnie operator aparatu... by choć kilka zdjęć było ostrych biegałam po śniegu ze statywem :oops:
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

jeszcze kilka miesięcy i zamiast zasuszonych brązowych kulek będą kiście różowych kwiatów the fairy...
Obrazek

Obrazek

zakwitnie klematis polish spirit...
Obrazek

obudzi się rozplenica... ;:19
Obrazek

Obrazek

młody klematis krakowiak sadzony późną jesienią pozna swój nowy domek ;:224

Obrazek

Obrazek

a płot zazieleni się i rozkwitnie... nie będzie już tylko zaspą śniegu ;:108

Obrazek

-- 7 lut 2013, o 00:04 --

w tym malutkim ogrodzie... baaardzo malutkim bo część która mogą zajmować rośliny ma mniej niż 200m... a może jeszcze mniej :?: są też weseli strażnicy pilnujący by wszystko spokojnie czekało na wiosnę ;:134

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

dębolistna hortensja smętnie zwiesza listeczki czekając na wiosnę...

Obrazek

Obrazek

mini edenka chowa się pod śniegiem... to jej pierwsza zima w ogrodzie...

Obrazek

tuż przy murku też da się wcisnąć i rosnąć... ważne by wykorzystać każdy kawałek terenu ;:223

Obrazek

w szczelinie wjazdu do garażu pojawił się kiedyś dzwonek karpacki... i od kilku lat dzielnie wytrzymuje trudne warunki :uszy

Obrazek
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

Brawo ;:138

Śliczne zdjęcia zrobiłaś, te z rudzikiem też świetne, choć nieco niewyraźne. Opowieść brzmi zachęcająco i z przyjemnością będę Cię odwiedzać, by obserwować, jak wiosną ogród budzi się do życia :wit
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

hej mamuś :D miałam nadzieję że tu trafisz ;:138 postaram się wszystko dokumentować tak byś będąc na działeczce też mogła oglądać swój dawny ogródek :D trochę pozmieniany ale nadal pełen sadzonych przez ciebie pięknych roślin ;:167
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

mimo małej ilości miejsca są też i spore drzewa... w tym piękna sosna z bardzo dekoracyjnymi szyszkami :tan

Obrazek

jest ona idealnym miejscem na... karmnik... wisi na niej też od niedawna budka... może któremuś skrzydlatemu lokatorowi się spodoba :?:

Obrazek

Obrazek

a to co spadnie z tuby jest szybko sprzątane ;:108

Obrazek
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

Ależ tutaj rodzinnie........ i ładnie. Wiele ciekawych roślinek więc zostaje tylko czekać do wiosny żeby zobaczyć jak to wygląda w praktyce. A te kapturki na roślinkach REWELACYJNE. Skąd ty takie wzięłaś? Od razu ogród wygląda weselej.......nawet zimą
Paulina
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

pora zajrzeć do drugiej części ogrodu... zapraszam wąskim przejściem na tyły budynku do zielonego zakątku ogrodu mniej narażonego na rozjechanie autami czy przysypanie zaspami śniegu z odśnieżania podwórka...

Obrazek

zaspane zawilce...

Obrazek

hortensja...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

paola1a pisze:Ależ tutaj rodzinnie........ i ładnie. Wiele ciekawych roślinek więc zostaje tylko czekać do wiosny żeby zobaczyć jak to wygląda w praktyce. A te kapturki na roślinkach REWELACYJNE. Skąd ty takie wzięłaś? Od razu ogród wygląda weselej.......nawet zimą
Niestety wszystkie stare zdjęcia jakie miałam z lata zaginęły gdzieś w czeluściach komputerów... postanowiłam jednak zacząć wątek zimowo... o porze w której "Tajemniczy Ogród" został w książce odnaleziony ;:173 mam nadzieję że uda mi się zachęcić do zaglądania i wspólnego wyczekiwania wiosny by pokazać jak zmienia się ogród z biało-szarego na pełen kolorów i zieleni :tan



kapturki wypatrzyłyśmy z mamą na warszawskiej wystawie "zieleń to życie"... dostałam wtedy pierwszą "owcę"... akurat owca trafiła do naszego ogrodu bo moje sunie mimo wielu innych zajęć i sportów uczą się też ze mną trudnej sztuki pasterstwa :uszy
kolejne osły pojawiły się już zimą z... allegro - znalazłam aukcje z bardzo ciekawą ceną ;:224 a że okazało się że jest to genialnie wygodna wersja zabezpieczenia to kilka roślin dostało kapturki... może tym razem hortensje ogrodowe będą na tyle miłe i zakwitną bo jak nie...to już ja się z nimi policzę ;:14
Awatar użytkownika
shida
200p
200p
Posty: 291
Od: 18 sie 2012, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

przysypana jasmina... jak większość róż jest nowa w ogrodzie...

Obrazek

nieśmiały barwinek... który gdy tylko się o nim zapomni potrafi nieźle zarosnąć i zagłuszyć inne rośliny ;:223

Obrazek

poziomka - nie było możliwości by w ogrodzie nie znalazła się choć odrobinka czegoś pysznego ;:224

Obrazek
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

Twój ogród naprawdę tajemniczy.Wiele może się jeszcze kryć pod snieżną pierzynką.Będę Cię odwiedzać aby oglądać ,co tam jeszcze ukryte
.Ewa_Rozalka.
Dani40
100p
100p
Posty: 124
Od: 21 sty 2013, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Miniaturowy "Tajemniczy Ogród"...

Post »

Witaj...ale się uśmiałam z tych kapturków :;230 no takich strażników to jeszcze nie
widziałam-super.Ciekawa jestem jak Ci przezimuje jaśminka,bo mam na nią chętkę?
Pozdrawiam Danuta.
Pozdrawiam Danuta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”