To było tak.........

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

To było tak.........

Post »

Witam wszystkich serdecznie . Nie wszyscy mnie znają chociaż już trzy latka z Wami jestem ? nie udzielam się za bardzo tylko czytam?, czytam....i czytam, a im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie ;:306.
Dawno temu jak miałam 5-6 lat najeździłam się z moją mamą na działkę pracowniczą w Łagiewnikach kolo Łodzi po truskawki ponieważ prawie cała działka była nimi obsadzona .
Jezusiu jak ja nie lubiłam tam jeździć :twisted:- tylko truskawki i truskawki.
No , ale działka musiała zostać sprzedana co dla mnie było wybawieniem..
Minęło naście lat i poznałam przyszłego męża :wink:.
Dowiedziałam się , że przyszły eM jest posiadaczem działki na jakimś zadupiu ( 40 km od miasta ;:223) ,a kupił ją po to ,aby było gdzie się pobawić na świeżym powietrzu.
Zgadniecie co wtedy pomyślałam ???po zobaczeniu czegoś takiego
Obrazek
Obrazek
Tak, tak dobrze myślicie ??? Ja na pewno tutaj nie będę przyjeżdżać , i nigdy nie będę dłubać w ziemi.
Ale jak to w życiu bywa ??tylko krowa nie zmienia poglądów. ;:306 ;:306 ;:306
Zaczęliśmy w sezonie letnim jeździć na działkę ? oczywiście pracą w ziemi się nie zhańbiłam ? wszystko rosło samopas- nawet trawy nie kosiliśmy ( o ile to można było nazwać trawą).
Nie mieliśmy wody ani prądu ? i wiecie co?? Nawet mi to nie przeszkadzało.
Siedzieliśmy przy lampie naftowej, a po wodę chodziliśmy z bańkami do ludzi od których mąż działkę zakupił. Pokochałam to miejsce
Obrazek
Minęły trzy latka i pojawiła się Ola- starsza córcia.
Wykopaliśmy studnię i założyliśmy prąd.
Drewutnia - tak nazwaliśmy nasz domek na działce wymagał odświeżenia ponieważ płyty pilśniowe którymi była obudowana zaczęły odpadać. :?
Tanim kosztem obiliśmy ją płytami osb- które trzymają się do dziś :wink:
Minęły kolejne dwa lata i na świat przyszła druga córcia- Wiktoria ? oczywiście w dalszym ciągu pracą w ziemi się nie hańbiłam. ;:185
Rosły żarnowce, dziewanny , chabry- wszystko to co mogło przetrwać bez opieki.
? Żyliśmy w zgodzie z naturą ?:: do tego stopnia ,że jak któregoś razu pojawiliśmy się na działce to zobaczyliśmy w jednym pokoiku na samym środku ułożony kopiec czerwonych leśnych mrówek. twisted: :twisted Miałam dość :evil:
Wszak widok saren , kuropatw, bażantów za siatką był imponujący to niestety gniazda os, trzmieli w domku już nie- nie wspomnę o kunie ,która sobie znalazła domek u nas w dachu.
Podjęliśmy decyzje ,że trzeba postawić jakiś mały domek ,ale musi być murowany- dosyć tej natury :;230
Domek postawiliśmy :tan ale ,że cienko z kasą to będziemy go bardzo długo wykańczać ;:224 ? ale nie żałuję tego ,na razie mieszkamy sobie w sezonie letnim w pustostanach- lepsze to niż nasza ?ukochana drewutnia? ?:;230 :;230 ,a do czasu kiedy przejdę na emeryturę na pewno wykończe ( jeszcze mam 29 lat :uszy )
No dobra ale do rzeczy???
Przyszedł 2009 rok i zaczęłam podczytywać forum- było sporo pytań ,wiec trzeba było się zarejestrować no i?????????????Wpadłam!!!
To co to forum zrobiło z moim mózgiem przechodzi wszelkie pojęcie :;230 :;230
Także już nigdy nie powiem nigdy

Takie były początki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bardzo dużo się nie zmieniło, ale przynęta zadziałała ;:306
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: To było tak.........

Post »

Przeczytałam z dużym zaciekawieniem i uśmiechem, ja też miałam podobne początki. Czekam na dalsze opowieści i zdjęcia, zapowiada się ciekawie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: To było tak.........

Post »

Witaj Dorotko
Na początek właśnie zajęłam się tym narożnikiem co widać na zdjęciu zrobilam taką mała wysepkę ale był jakiś niedosyt i zaczęłam kombinować dalej- napaliłam się na kanny
Obrazek

jednak stwierdziłam ,że to nie to - zrobiłam obrzeża z kamienia
Obrazek

Obrazek

i w tym roku narożnik zamknęłam Teraz wygląda tak :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsce tutaj głównie znalazły hortensje bukietowe na które zachorowałam w zeszlym roku a tej wiosny zagościły u mnie w ogrodzie na działce, na która na początku nie chciałam jeździć ;:306 ;:306
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: To było tak.........

Post »

;:oj ;:oj jak to nic się nie zmieniło -Teraz MIODZIO ,te piękne rabaty .Widać zapał i ciekawe pomysły . Ale CIĘ dopadło ;:306 -ZIELONE bakterie fruwają wszędzie ;:138

Powodzenia na Wiosnę . :wit
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: To było tak.........

Post »

Witaj Olku w moich progach - mam nadzieję ,że latem podjedziecie i zobaczycie na żywo ;:108
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: To było tak.........

Post »

Witaj Ewuniu bardzo się cieszę, że otworzyłaś swój wątek, już dawno za nim się rozglądałam :D
Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem o Twojej narastającej miłości do działeczki i Tworzeniu waszego wypoczynkowego azylu. Będę tu zaglądała z wielką przyjemnością i ciekawością, w oczekiwaniu na dalszy ciąg :D
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: To było tak.........

Post »

Dziękuje Agniesiu za odwiedziny - oczywiście zapraszam .
Wiem ,że długo nie dorównam do Waszych wspaniałych ogrodów ale dzięki Wam będę mieć chociaż namiastkę.
Z racji tego ,ze działka oddalona to świeżych zdjęć nie posiadam ,ale jakieś już tam roślinki mam i Wam pokażę, mam nadzieje ,że przyjmiecie mnie do swojego grona :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: To było tak.........

Post »

Ewuś jak to nie dorówna :roll: .... nawet tak nie pisz.... każda działka jest inna, każda w swoim własnym stylu, jedna początku drogi i inna już wieloletnia..... każda coś w sobie ma :D Twoja mi się bardzo podoba.... na tę pierwszą fotkę z brzózkami i sosenkami nie mogę się napatrzeć....sama natura....cudnie ....chciałabym wypoczywać w takim naturalnym miejscu.... na kolejnych zdjęciach widać jak dużo już zrobiliście, śliczne rabatki, wspaniałe roślinki,.... fajna kolekcja żurawek i host.... jest pięknie a z każdym kolejnym sezonem będzie jeszcze piękniej :D
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: To było tak.........

Post »

Widze od początku duże postępy ogrodnicze super wszystko cudnie i przemyślanie zrobione ;:333
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1058
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: To było tak.........

Post »

Witaj Ewo ;:100
Szukałam twojego wątku wcześniej, chciałam wpaść z rewizytą ale "adresat był nieznany", a teraz już jestem i fajnie, że z nowym rokiem postanowiłaś dołączyć do pasjonatów ogrodowych. Postępy jakie poczyniłaś są ogromne, kawał dobrej roboty, ale wdzięcznej i cieszącej oczy. Pozdrawiam i do nastepnej wizyty - ja również zapraszam. ;:32
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: To było tak.........

Post »

Witaj Piotrze i dziekuje za odwiedziny
Agniesiu - z tego pierwszego zdjęcia za wiele drzew nie zostało.Sosny rosną nadal a te drugie to osice - śmiecą niesamowicie ,a jeszcze gorzej się rozsiewają
Dwa lata temu dokupiliśmy kawałek, który graniczył z naszą działką i tym sposobem powiększyliśmy ją dwukrotnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marysiu zaraz Cie odwiedzę bo dawno się nie odzywałam :wink:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: To było tak.........

Post »

Cudna ta działka taka cicha i spokojna :) (zapraszam do mnie)
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: To było tak.........

Post »

Tak okolica spokojna , cicha i biedna .
Ulice mam oddaloną o jakieś 50 metrów i jeszcze w 98 roku to jedynie było widać PKS o 16.20- teraz sie troszkę zmieniło .
Ale lubię usiąść na huśtawce i wsłuchać się w tą ciszę- tak słucham , słucham i zasypiam ;:224
Pozdrawiam. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”