Promyczkowy przed ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
promyk
200p
200p
Posty: 470
Od: 18 kwie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Promyczkowy przed ogródek

Post »

No i stało się jak to się mówi kobyłka u płota.... nadeszła jesień a z nią mój obiecany wątek... a co tam sprzątanie i gotowanie.... rosół poczeka..... :;230

Witam Was wszystkich serdecznie w moim wątku. Od prawie roku oglądam Wasze piękne ogrody, które są dla mnie inspiracją ale i także wstyd się przyznać powodem do zazdrości....... Chociaż myślę że to wręcz oczywiste że każdy kto ma okazję spacerować po Waszych ogrodach też by chciał mieć już tak pięknie.
Zachęcona przez wielu z Was w końcu zdecydowałam się założyć wątek.
Nazwałam swój wątek promyczkowym przed ogródkiem ponieważ mój ogród w porównaniu do Waszych to właśnie taki przed ogródek. Mam nadzieję że dzięki Waszym radom i podpowiedziom w przyszłości zamieni się w ogród.
Dopiero od nie dawna zaczęłam fotografować to co u mnie rośnie także zdjęć nie za wiele i jakość nie za specjalna no ale na początek pokażę co mam.

To moje ulubione zdjęcie.
Obrazek


Działka ma ok 23 ar, więc jest sporo do zagospodarowania, niestety ziemia o ile można to nazwać ziemią VI kl, sam piach także i nie mam zbyt dużego pola do popisu co do roślin, więc wybieram te które są zbyt nie wymagające.
Jak na razie roślinki są posadzone tak przypadkowo po całej działce, chyba klasyczny błąd początkującego ogrodnika, więc teraz mam trochę problemów z dopasowywaniem reszty nasadzeń tak aby to jakoś wyglądało i współgrało. Wiem, wiem zawszę można coś przesadzić, ale staram się tego nie robić bo jak już coś się u mnie przyjęło to połowa sukcesu, a jak już coś rośnie to sukces na 102....

Kilka fotek z ogrodu

Obrazek

taka rabata w centrum działki

Obrazek

na razie tyle bo jednak trzeba chociaż poudawać że coś się dzisiaj robiło oprócz siedzenia przy kompie.... :;230
Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.
Pozdrowienia z Doliny Wieprza - Sylwia
Promyczkowy przed ogródek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

Sylwio przybiegłam do Ciebie z wizytą, witaj. :wit
Ciesze się, że założyłaś swój wątek.
Widzę, że bazę dla nowych rabat masz wspaniałą, ogromna przestrzeń i okrągła rabata także ciekawie wygląda.
Jeśli roślinki podrosną będzie o wiele ładniejszy efekt.
Ziemię mamy podobną, piaszczystą, jej wadą jest to, że zupełnie nie trzyma wilgoci, ale przynajmniej cebulowe nie będą wygniwać i jest wiele roślin, które lubią przepuszczalną, piaszczysta ziemię, oczywiście wzbogaconą jakąś próchnicą.
Lawendy pięknie kwitną, gdyż one właśnie lubią takie warunki.
Pozdrawiam Cię serdecznie . :)
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

U mnie też piaseczek ,ale pod każdą roślinke ,albo i całe rabaty wzbogacam kompostem ,torfem i gliną .Inaczej nic by mi nie rosło .
Sporo z tym pracy i koszty ,ale czegóż się nie robi ,dla swoich ukochanych zieloności . ;:108
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

Witaj Sylwio :wit
Muszę powiedzieć że czekałam aż załorzysz swój wątek, no i się doczekałam. Widzę że masz już ładnie zagospodarowaną działkę, no i masz duużo miejsca na kolejne roślinki.
Czekam na kolejne zdjęcia. Pozdrawiam Ciebie i Twoją córunię.
Zapraszam do mnie.
Awatar użytkownika
promyk
200p
200p
Posty: 470
Od: 18 kwie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

:tan :tan :tan o huraaaaaa mam pierwszych gości.... witajcie kochane i dziękuje za miłe słowa....
Tajeczko, Jolu tak tak jak wszystko piach ma swoje dobre i złe strony, tylko chyba tych złych więcej... ja także zanim coś posadzę to muszę wybrać ziemię i ją wymieszać z przede wszystkim gliną i kompostem no i torfem w zależności od potrzeb roślinek.
Iwonko witaj i Ty no w końcu się zmobilizowałam i jest.... dziękuję za pozdrowionka, ja również pozdrawiam Was serdecznie, a do Ciebie zaglądam, zaglądam tylko jakoś tak szybko i chyba jeszcze nie zdążyłam nic napisać no ale nadrobię...

A to dla każdej z Was po mieczyku

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Zmieniłam barwę nicków,kolor zielony jest zarezerwowany na potrzeby administracji forum /KaRo
Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.
Pozdrowienia z Doliny Wieprza - Sylwia
Promyczkowy przed ogródek
Awatar użytkownika
promyk
200p
200p
Posty: 470
Od: 18 kwie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

Dzięki mojej obecności na forum dużo się uczę i podpatruję i już wiem dzisiaj że najlepiej jest sobie wyznaczyć rabatę i konkretnie obmyślić co mniej więcej ma się na niej znaleźć, no i oczywiście z listą do szkółki... i czasami można coś dokupić poza listę bo zawszę się miejsce znajdzie....

Obrazek
Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.
Pozdrowienia z Doliny Wieprza - Sylwia
Promyczkowy przed ogródek
Awatar użytkownika
promyk
200p
200p
Posty: 470
Od: 18 kwie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

A o to moje ostatnie zakupy potrzebne do stworzenia rabaty podpatrzonej na forum
Obrazek
Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.
Pozdrowienia z Doliny Wieprza - Sylwia
Promyczkowy przed ogródek
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

Super, że zdecydowałaś się pokazać swój ogród . Wiem, że początki są trudne ale później jest co wspominać i jak satysfakcja.
Ciekawą jestem jak Ci wyjdzie zaplanowana rabata. Fajne zakupy.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

Rabata zapowiada sie ciekawie czekam na ciąg dalszy. Zakupy fajne, a co to za roslinka druga od prawej strony (taka szara na patyczku)?
Awatar użytkownika
promyk
200p
200p
Posty: 470
Od: 18 kwie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

Witaj Moniś u mnie, rabata już jest zaraz wkleję historię powstawania

Za radą Moniki wyznaczyłam sobie najpierw zarys rabaty jak wyżej, a później wzięłam się za plewienie i kopanie rabaty no i oczywiście za sadzenie po uprzednim podsypaniu trochę lepszej ziemi....
Obrazek

A że jak to u mnie zawszę musi być pod górkę w pewnym momencie natrafiłam na pozostałości po budowie.... kolejne miejsce gdzie panowie sobie wylewali beton i inne resztki... ;:223
i wybrałam całą taczkę gruzu....


Obrazek

a także takiego giganta.... szkoda tylko że to kawałek betonu a nie prawdziwy kamień bo by od razu znalazł zastosowanie....

Obrazek

A jak wygląda efekt końcowy to pokażę jutro bo muszę zgrać zdjęcia...
Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.
Pozdrowienia z Doliny Wieprza - Sylwia
Promyczkowy przed ogródek
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

To czekam na fotki
Kawał roboty zrobiłaś. Nie zazdroszczę tego oczyszczania terenu.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
promyk
200p
200p
Posty: 470
Od: 18 kwie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

Iwonko to cyprysik Baby Blue

Monisiu oj tak tak, jak to mój M powiedział to po co tam było kopać tak teraz problem co z tym zrobić.... więc musiałam to wszystko przewieść i zakopać w inną część działki.... mam nadzieję że kiedyś nie przyjdzie mi ochota sadzić coś i w tamtym miejscu.... :)
a rabatkę pokażę jutro tylko się boję czy nie zażądasz jakiś tantiemów za prawa autorskie... ;:7
Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.
Pozdrowienia z Doliny Wieprza - Sylwia
Promyczkowy przed ogródek
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Promyczkowy przed ogródek

Post »

A zgapiłaś coś ?
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”