Ogródek Robaczka cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Mnie ostatnio wpadła w oko okrywówka o cudnym ubarwieniu i wesołej nazwie Happy Chappy

O rh też się naczytałam wiosną, ale mojego niestety nie udało się uratować. Nie sądziłąm wcześniej, że to takie żarłoki. Na FO znalazłam fajny wątek z opisami chorób i fotkami, ale niestety nie zapisałam. ;:223
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Asiu, dzięki za odpowiedz dla Linetki. Sprawdzałam, bilety na CFS są już w sprzedaży. Impreza trwa od 21 do 25 maja, ale pierwsze dwa dni tylko dla członków stowarzyszenia. Fajnie byłoby przyjechać od środy do niedzieli 22-26.05. Bilet na każdy dzień wystawy to 55 ?, albo mozna iść tylko w godzinach popołudniowych za pół ceny. Bilety lotnicze mogę powoli obczajać, jeśli jesteś zdecydowana :D Hotel zostawiam do zbadania, ostatnio znalazłysmy taki sam, więc preferencje podobne :wink: To jak, jedziemy? ;:138
Może jeszcze ktoś chętny? ;:172
Lulka, ja tez czytałam ostatnio o ich chorobach, muszę się mojemu baczniej przyjrzeć. Happy Chappy to nie to samo co Knirps? Kojarzy mi się ta nazwa.
Edit: sprawdzilam, Knirps to inaczej Little Chap :D A Happy Chappy też fajna ;:138
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Ja chętna :wit poważnie....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Justynko, bo to fajnie! Biletów grupowych wprawdzie nie mają, ale w gromadzie raźniej ;:4
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasiu,tylko pazazdrościc takich planów.Wiem,ze z ogrodowiska kilka osob jeżdzi grupowo tam.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

po takiej wycieczce będziemy oczekiwać super fotorelacji :)
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

O jaka fajna imprezka się szykuje, fotorelacja będzie musiała być obowiązkowo. :D
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasiu , ;:oj z Tobą taka wycieczka to może być super frajda. A skąd będzie samolot ?
Może z Gdańska ?
:wit
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

hehe na Chelsea się wybrać, powiadacie? ;:224 oj trzeba bedzie pomyśleć ;:224

Asiu.....a ja wciąż czekam na katalog od Austina.....grrrrr i zaczynam być zła :twisted:
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Dziewczyny, cieszy mnie ten entuzjazm choć plany w powijakach :lol: Mam nadzieję, że dojdzie do skutku ;:138
Dzisiaj dostałam róże od Starkla. Kilka jest ładnych, ale np. Nahema bardzo słabej jakości, a Schneewitchen ma 2 wyłamane pędy :cry: Napisałam do nich maila w tej sprawie, no nic, zobaczymy.
Czytam właśnie książkę "Pachnący Ogród" H. Urban. Świetna lektura! Autorka w nietuzinkowy sposób opisuje nuty zapachowe w ogrodzie i projektuje kompozycje z kwiatów i woni wyczuwalne wręcz dla czytającego! Z radością odkrywam kolejne aromatyczne kwiaty i krzewy, a w myślach umiejscawiam je w ogrodzie ;:170

;:132

Czym byłby ogród bez zapachów!Ten kawałek raju - choćby najmniejszy - który tworzymy według własnych upodobań, wprost trudno byłoby sobie wyobrazić bez bukietu woni. (...) A ileż cudownych wspomnień wiąże się z zapachami!Nawet w ogrodzie pozbawionym specjalnych roślin aromatycznych, po ciepłym deszczu unosi się wspaniały zapach ziemii. Pachnie wiosną. Czuję ją, zanim zobaczę. A kiedy wrażenia naszych zmysłów - powonienia i wzroku - nałożą się, znajdziemy się w pięknym ogrodzie pełnym zapachów... (H. Urban, Pachący Ogród, 2000)
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Rozmarzyłam się ;:173
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

ja też ;:173 na chwilkę choć się oderwałam od pisania planu na listopad ;:173 ;:196
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Dziewczyny, to dla Was kolejne smaczki z fascynującej lektury:

Ogrodnik ma możliwości podobne jak muzyk, który posługuje się kontrapunktem: przez zastosowanie kontrastu np. korzennej woni wieczorników z silnym zapachem róż herbatnich np. Graham Thomas, może doprowadzić "miodową melodię" do zadziwiającej kulminacji. (...) Różnie zestawiając kolory, możemy wywołać różne nastroje. Barwy działają silniej, gdy dodamy do nich odpowiednie zapachy. Oczywiście to zabawa, ale jakie przynosi efekty!Np. zestawienie lekkiego i świeżego zapachu mięty z ciężką i słodką wonią lilii, uosabiających to, co boskie. Zestawienie godne mistrza kompozycji i aromatu.
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”