Ogródek Robaczka cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Że mnie poszczuć? kiedy to było? nie kojarzę, a róża całkiem całkiem :)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

White Haze wcale nie jest taka duża. Mam ją. Bardzo oryginalne ma te swoje kwiatki. Jak mokre białe chusteczki wiszące na pędach. Czasem przypominają kwiaty magnolii.
A Rose de Resht dostałam właśnie od Ewy. Wiążę z nią duże nadzieje, bo wszyscy chwalą tę różę. Kasiu, czy kupiłaś te różyczki po jednej sztuce, czy po kilka?

A w ogóle to dobrze masz z tą Ewą. Możesz sobie na miejscu obejrzeć, co i jak. Nie masz niespodzianek.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Gosia, nie widziałam Sweet Haze w ofercie Ewy, zapytam ją. Dosadzam różom bukszpany co by nie było zbyt smutno...ale zimą i tak wszystko przysypane śniegiem...Wstaję - ciemno, wracam - ciemno. Nie napatrzę się na ogród...a przespać zimę byłoby fajnie, to fakt ;:131
Julek, Sweet Pretty też cudaśna. A White Haze przypomina mi trochę Sheer Silk Harknessa, którą mam koło altany.

Obrazek

Aguś, Sweet Haze jest urocza, pomyśl o niej, ja chcę posadzić ją obok Jacqueline du Pre ;:167
Wando, te historyczne wzięłam na razie po jednej, zobaczę jak będą sobie radzić. Ewunia jako sąsiadka to prawdziwy skarb, nie tylko ze względu na różyce ;:196 Muszę sobie obejrzeć White Haze u Ciebie ;:65
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

White Haze potrafi wyrosnac na krzaczor 150x150 z tego co czytalam a jak dla mnie, to zdecydowanie za duzo.
Agus na wiosne chyba szczulam Cie motylkowymi rozycami, bo usilnie twierdzilam, ze takie beda perfeto do Twojego ogrodu. Chyba nie za bardzo "naciskalam", jak tego nie pamietasz ;:223 a ja do teraz jestem przekonana, ze taka forma roz najbardziej do Ciebie pasuje.
Kasiek Jacqueline du Pre ;:167
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Julek, róże zbliżone wyglądem do dzikich, pasują do założeń naturalistyczmego ogrodu, u Agi też by wyglądały super, ale sama syszałaś - szlaban za zakupy różane :lol:
Jacqueline du Pre zamówiłam, już się cieszę :D
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasia, u Ciebie wrócę do sprawy Twoich rh. Wyczytałam własnie u Juli. Trochę się pomądrzę, bo jestem po lekturze na ich temat. Takie zamieranie pąków to mgą być 2 przyczyny. Albo jest grzyb, albo rh ma za mało jedzenia i nie ma siły na rozwinięcie pąków. Możesz zastosować 2 środki zaradcze. Po pierwsz wiosną opryskać je na grzyba, a po drugie dac podwójną dawke nawozu. Nawet nie wiedziałam, ze rh jest wrażliwe na brak azotu. Zawsze kojarzyłam ten pierwiastek z roslinami lubiącymi wapienne podłoże. Co prawda co roku dawałam niewielką dawkę azofoski, ale małą, raczej większą nawozu dla rh. W tym roku w ogóle nie użyłam azofoski i widze jak źle to zniosły rosliny. Moje rh tez zaczeły żółknąc. U mnie jest jeszcze jedna przyczyna. Bardzo mało wody
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Gosia, dzięki za info ;:196 Ostatnio pogrzebałam w wątkach forumowych dedykowanych Rh i tez podejrzewam jakiegoś grzyba. Wody mają sporo, nawóz dostają do kwaśnych, ale azotu faktycznie nie dostały, bo kierowałam się takim założeniem jak Ty. Na wiosnę je dokarmię i zobaczymy. Problem dotyczy tylko dwóch krzaczków, reszta jest ok. Cyknę jeszcze foto jak będzie w miarę pogoda w weekend i wrzucę do identyfikacji, w wątku RH. Dzięki za zainteresowanie ;:180
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Cos moze byc w tym co Gosiek pisze tz o azot mi chodzi. Pamietacie, ze kurzajczego podsypalam wszedzie i spalilo mi wszystkie rosliny - roze najwiecej dostaly po tym zabiegu ale Rh ktore mam i ktore tez dostaly kurzaka, negatywnie nie zareagowaly na niego wcale. Jeden faktycznie nie kwitl w tym roku ale jego kupilam latem roku poprzedniego z powycinanymi pakami, tak ze z kwitnienia i tak byly by nici ale drugi kwitl normalnie i z tego co widze, to zawiazal znowu sporo pakow.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasiu widzę, że pojawiają się kolejne różane plany.....Twój ogród już teraz zachwyca, jest romantyczny i piękny, a gdy pojawią się takie łany róż i wszystkie zaczną obficie kwitnąć, to będzie prawdziwy raj.....
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

W katalogu Austina są zdjęcia jego ogrodów różanych... i oczami wyobraźni ujrzałam Twój ogród za kilka lat... Będzie pięknie... ;:170 ... Tylko, żeby te cholerne zimy były normalne! :evil:
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Dzień dobry :wit
Jule, u mnie widzę sporo pączków ale trudno mi ocenić które to kwiatowe. Niby są bardziej beczułkowate, ale jakoś różnic wyraźnych nie dostrzegam ;:219 cyknę fotosy to może mi powiesz.
Agnes, bardzo mi miło to słyszeć, dziękuję ;:180 Sama jestem ciekawa tych wszystkich różanych nasadzeń w przyszłym roku...oby tylko przetrwały zimę.
Asia, zazdroszczę lekturki, pewnie skusisz się na jakąś ślicznotę...marzy mi się zwiedzanie tych ogrodów w realu, może kiedyś zrealizujemy plan naszej angielskiej wycieczki (Chelsea Flower Show + wizyta u Austina)? Masz kochana wyobraźnię skoro widzisz u mnie takie widoki za parę lat ;:170 Obyś miała rację ;:196

Miłego dnia :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Zdradźcie, moje Kochane, skąd bierzecie te różane katalogi? Czy to trzeba dokądś napisać i poprosić, czy trzeba coś zapłacić? Ja dostałam od pewnej firmy tylko cennik drogą mailową, a to jednak nie to samo.
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Lineto, odpowiem w zastępstwie - katalog możesz zamówić bezpłatnie na stronie internetowej u Austina i Tantau, u Kordesa płacisz 5 euro za wysyłkę, u innych hodowców nie próbowałam. A propos, macie jeszcze jakieś namiary?
Linki:
http://www.davidaustinroses.com/english/Cat.asp?Theme=
http://www.rosen-tantau.com/shop/shop_c ... hp?coID=29
http://www.gartenrosen.de/catalogue

Kasiu, Chelsea F.S. mamy w maju (jedziemy?), to chyba trochę za wcześnie na ogrody różane... Wg mnie to są co najmniej dwie wycieczki... :;230
Na marginesie, nie trzeba zbyt wybujałej wyobraźni, żeby zobaczyć Twój ogród za kilka lat, skoro już jest przeuroczy...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”