Ogródek Robaczka cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasiu :wink: jakby się dało te pnące połozyć na ziemi i okryć gałązkami świerka, obsypać jeszcze liśćmi lub korą to byłoby najlepiej. Tak w poprzednim sezonie mogłam zabezpieczyć Weilchenblau i dało to dobry efekt.
Widziałam, na fotkach , że w rozariach często pnące są owijane matami ze słomy.
Sama próbowałam stosować takie maty trzcinowe, ale te mi się nie sprawdziły.
:wit
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasiu, następnym razem na pewno wpadniemy, a myślę, że będzie to wiosną przy odbiorze kolejnych róż, o których już intensywnie myślę :;230, miejsce na następną rabatkę wymyśliłam, jednak więcej jak z 10 sztuk mi tam nie wejdzie, do tego kilka pnących i to chyba na tyle mojego różanego szaleństwa. No chyba, że jeszcze kiedyś cos tam wymyślę, ale póki co nie chcę jednak za bardzo ograniczać tej przestrzeni, którą też lubię. Mówisz, że Wasza działka ma około 1000m, no popatrz, a myślałam, że jest dużo mniejsza, bo wydawała nam się dość wąska, ale może to takie złudzenie, no to kolejna setka na pewno się zmieści ;:108. Kasiu widziałam dojrzały owoc marakui, sprawdzałaś go może w środku, bo moje były niestety zupełnie puste, choć tak samo wyglądały, skórka i nic więcej :;230
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Agrowłóknina zupełnie się nie sprawdza, a już na pewno nie u mnie :? Mam zamiar obłożyć pnące stroiszem, wcześniej nie próbowałam. Wiem jedno-puszczone na żywioł zaczną u mnie od zera. Zobaczymy jak Russelliana i inne terminatorki 8-) Te zostawię, choć się waham.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Oj, zaszalałaś kobieto ;:224 .
Pergole rosną u Ciebie jak grzyby po deszczu :lol: . A to jest to, co Kubusie lubią najbardziej... :wink:
Czy cały front obsadzasz New Dawn?
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Przy normalnych zimach nigdy nie okrywałam żadnych róż nawet pnących i nigdy nie startowały od zera. Tylko te popie......e zimy dają różom do wiwatu. Ciekawe jaka będzie tegoroczna. :?
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasiu chryzantemy w stojakach wyglądają zjawiskowo....u Ciebie o każdej porze roku jest przepięknie ;:138
Ja również mam nadzieję, ze zimy w końcu sie unormują i nie będzie ciągłej przeplatanki....ciepło-zimno, ciepło-zimno, taka pogoda mimo najlepszych okryć może wykończyć roślinki :(
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Dzień dobry :wit
Dziękuje wszystkim za porady i sugestie odnośnie okrycia róż pnących ;:180 Postaram się w weekend zrobić podejście do przygięcia pędow do ziemii, najpierw częściowo, potem w miarę możliwości bardziej. Roze są dosyć młode, w większości to tegoroczne pędy, więc powinny być w miarę elastyczne. Szkoda by było dwumetrowych przyrostów, gdyby miały startować od zera..chcę okryć przede wszystkim Rosannę, Morgengruss, Rosarium U. i Edeny.
Przepraszam, ze zbiorowo, ale bardzo dziękuje za odwiedziny i serdeczności - Agnes, Majka, Edyta, Ewa, Ilonka, Krysia, Justynka, Danusia, Justynka, Madzia, Marzenka, April, Julek, Aguś ;:4
Do napisania u Was :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Ja czuję w kościach, że ta zima lekką będzie (a może to tylko marzenia :roll: ). Po zeszłorocznej zmarzło mi tylko kilka sztuk, więc i tak nie mogę narzekać, ale nie chciałabym kolejnego stresu przeżywać. Tak, czy inaczej, zakopczykuję korą, a wrażliwce dodatkowo otulę. Muszą sobie poradzić.
Ty Kasik z 200 różami masz co robić, ale moim zdaniem też nie przesadzaj, bo klimat u Ciebie łagodniejszy niż w mazowieckim czy na górze u Ewy.
Miłego :) i dzięki za udany wieczór wczoraj - co się pośmiałyśmy, to nasze :)
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Witaj Kasiu porannie.U mnie leje niesamowicie,a przy tym okropny wiatr.Dobrze,ze nie muszę z domu wychodzic.Chryzantemy w stojakach prezentuja się wspaniale,zreszta jak wszystkie dodatki w twoim pięknym ogrodzie.
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Kasik hejka :wit
Do Starkla smiało pisz , wrzuc fotki..oni profesjonalnie podchodza do sprawy i pewnikiem dostaniesz nowe sadzonki.
Reklamowałam w tym sezonie, bo pomylili kolor roslin....od razu zaproponowali zwrot kasy albo wymiane na inne rosliny ;:333
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

A jeszcze Ci powiem Kasiu, że u mnie Indigoletta, też sadzona tej wiosny, wyrosła podobnie jak Twoja - 2 pędy, z czego 1 ok, 2,5 m. wysokości. Zobaczymy co będzie dalej :wink: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Aguś, ja też jestem dobrej myśli jeśli idzie o zimę, nie spieszę się z okrywaniem, bo klimat faktycznie łagodniejszy u nas. W ubieglym roku okrywalam dopiero w styczniu i w sumie wypadły mi tylko dwa krzaczki, raczej to były słabsze sadzonki (Elmshorn). Miłego :wit
Małgosia, u mnie wiało i padało cała noc, spać nie mogłam przez te hałasy...teraz się przejaśnia, powinno być ok :uszy
Dorotko, napisałam do Starkla, wyslalam foty. Jedną reklamację mi uwzględnilil tzn. przy kolejnym zamówieniu, na wiosnę mogę za wskazaną kwotę kupić nową sadzonkę, wysylka na koszt własny. Teraz sklep zamknięty. Druga słabsza róźa ich zdaniem będzie rosła ok i na wiosnę mam się ponownie odezwać. Nie wiem co o tym myśleć. Dla porównania, zamówiłam niedawno róże z Floribundy - spośród kilkunastu zamówionych, jedna była słabsza i uszkodzona. Zareklamowałam sadzonkę i dostałam nową. To jest jakość i firma, który robi na mnie pozytywne wrażenie ;:63
Edytko, Indigoletta to faktycznie monstrum, bardzo wigorna róźa, ciekawa jestem jak przezimuje. Będę ja okrywać matą, pędy ma zbyt grube do gięcia. A Ty planujesz odkrywać swoją? Widziałam śliczna podporę u Ciebie z New Dawn ;:180 Robota męża? :D Odpowiadając na Twoje wcześniejsze zapytanie, ND posadziłam na wszystkich łukach od frontu.
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Robaczka cz. 4

Post »

Bardzo jestem ciekawa jak Twoja Indigolette przetrwa zimę, bo ciągle jestem w niej zakochana.
Jak u ciebie przetrwa to wiosną koniecznie zamówię do siebie. Ale jak u ciebie nie da rady to ja nie mam nawet co marzyć. Trzymam więc bardzo mocno kciuki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”