Kawałek nieba wiewióreczki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Witaj Aneta :wit fajnie przedstawiłaś historię swojej działki ;:63 Dużo ładnych roślinek. Piękne zdjęcia roślin oraz kotków. ;:108
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko u mnie tak zimno nie jest,około 10 stopni na minusie,ale za to Ty masz ogromne ilości śniegu ;:oj
To wspaniała pierzynka dla naszych milusińskich ;:333
Kotka lubi bardziej ciepełko prawda? Ozdoby choinkowe pierwsza klasa,ma się zdolności ;:215

Pozdrawiam styczniowo,ale już niedługo i będziemy cieszyć się choćby marcem ;:333
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko kochana ależ dekoracje ładne robiłaś ;:215 , śniegu też masz sporo, więc rośliny zabezpieczone są, teraz aby do wiosny, pozdrawiam cieplutko :wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Ale pierzynka śnieżna, kotek skacze radśnie czy raczej ostrożnie po niech postepije?
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

W końcu mamy pięknie ośnieżone działki -dawno takich widokow nie widziałam a co dopiero kotek ,dlatego taki zaskoczony cpo mu tak w nóżki zimno :;230
Już się nie mogę doczekać wiosny, będziesz miała fantastyczne widoki na działce.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko! Hop, hop! :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetka odezwij się ...jak cebulowe? U mnie nie ma słońca,zimno i tulipany w miejscu stanęły ;:222
Wesołych Świąt :wit
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko ja już gawrę opuściłam ;:306 zrób to samo bo maj się zbliża ;:196
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Witam bardzo serdecznie Wszystkich gości, dopadł mnie niedoczas - zastępowałam kilka miesięcy koleżankę w pracy co była w szpitalu, niedawno wróciła do pracy a ja na nowo do swojego rytmu dochodzę :heja

Dużo zmian na działeczce ale fotki muszę przygotować... więc na razie zapraszam na niedzielny spacerek jaki ja miałam przyjemność odbyć w zeszły wekend po Wyspie Mainau czyli 44 ha ogrodzie botanicznym na wyspie, znajdującej się nad Jeziorem Bodeńskim - raptem 1100km stąd. Cudowny wodospad w Szwajcarii w miejscowości Szafuza o nazwie Rheinfall - największy pod względem przepływu wody - zostanie w mojej pamięci na bardzo bardzo długo. Wiecej w wątku podróżniczym, jak wróce z działeczki - bo sucho i trzeba podlać ;:224

wchodzimy na Wyspę Mainau - przeszłam ją bardzo, bardzo dokładnie ;:oj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

symbole wyspy - kilkumetrowy kwiat utkany misternie z różnych - u nas jednorocznych - oraz kaczuchy na wodzie z żeniszków ;:oj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

rosarium - ależ tam pachniało i śluby tam dawali ;:167
Obrazek

kolejny symbol - paw - bardzo dopracowany z poszczególnych roślin :wink:
Obrazek

Oczywiście - obowiązkowo zakupiłam książkę o wyspie z genialnymi zdjęciami :heja
Obrazek

Wyspa jest ogrodem botanicznym ale też ma bardzo romantyczną historię. Niedoszły następca tronu Szwecji hrabia Bernadote zakochał się w dziewczynie - nie ze swoich stron i nie ze swojej klasy. Został wydziedziczony i pozbawiony praw do tronu Szwecji ale co mu po nim , skoro kupił z ukochaną tą wyspę i dożył przy jej boku szczęśliwych lat 95 ;:167 Obecnie ich wnuki zarządzają tym rajem na ziemi i bardzo na każdym kroku widać jak dbają o swoje dziedzictwo ;:167

Obrazek

Wiecej zdjęć jak wrócę z działki, miłej słonecznej i przyjemnej niedzieli w ogrodzie ;:3 ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Witaj Anetko,przepiękne miejsce zwiedziłaś i z romantyczną historią ,uwielbiam te Twoje wyprawy ,ogród na takiej powierzchni i tak bajecznie zaprojektowany urzeka w każdym miejscu ,no i Ty w pełnej krasie na moście ,pozdrawiam Cię gorąco ,oglądnęła wszystko dokładnie po 2 razy ,bo nie sposób wyjść szybko z takiego miejsca ;:196
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko, przepiękna wycieczka ;:oj i jaka romantyczna historia ;:173 Koniecznie wrzuć zdjęcia z działeczkie ;:65
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Bardzo dziękuje, za przemiłe wpisy ;:196 Odpowiem z domu a na razie czerwcowe foteczki działeczki na szybko z pracy ;:306 ;:172 Wczoraj mi strasznie długo zeszło na podlewaniu ;:223 Oczywiście w nocy padało.... kilka kropli i dziś po pracy znów taniec z wężem ;:130

Niedzielny grill :heja Kto głodyny ? - to śmiało :wink:
Obrazek

Obrazek

Zuzia robi to co zwykle ... czyli kompletnie nic ;:224
Obrazek

Od kilku dni sąsiad ma a przy okazji ja poza Zuzią... Szczęściarza kochany jest ...mniejszy niż krzaki truskawek :shock:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Różyczki
Ilse Krohn
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rabatka wyłożona i wysypana korą - oczywiście z różami - obrzeże pomalowane i założone
Obrazek

Róże i kalina na pierwszym planie a na drugim rabata z azaliami i magnolią
Obrazek

Pachnie jaśminowiec przy furtce i na stole
Obrazek

Obrazek

Porzeczki czerwone - krzak ocalony - przede mną samą - kilkut 20cm od 3 lat i już miał w tym iść na kosz i się otrząsnął ;:306
Obrazek

Poziomeczki ;:oj
Obrazek

Kupiony na jesieni - Diamontino - zaczyna :heja
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie ;:3 :wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Widzę, że porzeczki mamy w tym samym stadium owocowania. Białe mogę już zrywać, szczególnie do przetworów lub do zalania galaretka, ale czerwone jeszcze w połowie są niedojrzałe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”