Kawałek nieba wiewióreczki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Witam wieczorową porą i od razu się kajam.... a miałam już nic nie kupować ;:219 No ale różyczki mnie dziś dopadły... we Floribundzie.. i żeby już tak nie bolało.... to zapłaciłam od razu :;230

Nowe panienki to:
1) Mariatheresia - 1 szt.
2) Candlelight - 1 szt.
3) Elina (Dicjana) - 1 szt

No cieszę się bardzo :heja

Aniu Izo dla was taki stroik na świeczkę z kasztanów ;:196
Obrazek

Aniu te różyczki to pod Twoim wpływem... naoglądałam się dziś u Ciebie, po cmentarzach panienek różanych i bach zamówiłam coś niecoś ;:196 Tylko kiedy ja im miejsce przygotuje... ale na szczęście tylko 3... to gdzieś upchnę ;:224

Izo No bardzo ale to bardzo się cieszę, że od maja znasz smak swojej działeczki :heja Dalej poszukuje materiału, po necie, co można by wkopać, jako zaporę przeciw korzenią tujowym ;:131

Miłego wieczorku ;:304

PS No to siup... za zamówione różyczki... żeby chciały u mnie rosnąć ;:304 :;230
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

[quote="wiewioreczka"
Dalej poszukuje materiału, po necie, co można by wkopać, jako zaporę przeciw korzenią tujowym ;:131 [/quote]

Mam nadzieję, że to "siup" już było :D i poczytasz jeszcze trochę. Znalazłam kilka słów na temat oddzielenia w wątku hortensjowym /miałam zapisane/ : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4#p4975614
Niestety odnośnik, który podaje Ewa odsyła do wątku z brakiem zdjęć - widocznie fotosik pousuwał :( , ale można poczytać o folii kubełkowej i zapytać na pw czy się sprawdziło.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko, gratuluję nowych róż :D Zapytam tylko czy tam gdzie kupiłaś to sprawdzone już miejsce czy pierwszy raz tam kupiłaś?

U mnie tuj dużo, są fajną ścianą oddzielającą dzialkę od przejścia, dzięki nim jesteśmy prawie poza zasięgiem wzroku postronnych. Z tego co zauważyłam to chyba nie mamy niczego oddzielającego korzenie a tuje już duże są. Mam nadzieję, że nie będą zbytnio szkodziły innym roślinom :? Ty lepiej coś faktycznie wkop póki tuje masz niewielkie.

Fajny świecznik i stroik z kasztanami, nie pomyślałabym że można kasztany wykorzystać :)
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Oj Wiewióreczko pracusiu, gorący czas się zaczyna świąteczny, a jeszcze na działeczce sporo pracy wykonałaś i wykonujesz, odpoczywaj czasem :wit
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko, ja na wiosnę zakupiłam Mariatheresia i jest tak śliczna, że na jesieni kupiłam drugą ;:224
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Witam w sobotni wieczorek Oczywiście z zakwasami, po w pracy trudny okres i że gdy kończę jest już ciemno, to od środy uskuteczniam dziennie 2 godziny siłowni z sauną. Dziś oczywiście działeczkowałam, bo przyjechały różane panienki z F :heja Śliczne dorodne krzaczki z dużymi tłustymi korzonkami.

Krysiu dziękuje za namiary, pogrzebałam w tych wątkach ;:196 Decyzja padła na folię kubełkową - teraz planuje logistycznie - gdzie zakupić i jak zamontować :oops:

Izo właśnie się teraz głowie nad zamówieniem foli kubełkowej i przetransportowaniem na działkę i jej montażem :oops: Dziś różyczki z Floribundy do mnie przyjechały ale pewne źródło, bo dziewczyny z FO zamawiają często i pokazują zdjęcie dorodnych krzaczków ;:333 Zarówno wiosną jak i jesienią mają dobre jakościowo sadzoneczki. Zaraz wstawię zdjęcia moich, to sama zobaczysz, jakie śliczne :roll: Fajnie, że masz zapewnioną intymność przez tuję już duże, to ważne, żeby nie być na patelni - ja wciąż do tego dążę. Za parę lat jak urosną to będę w pełni kontekt w tym temacie.

Iwonko miło Ciebie widzieć, zaciekawiłaś mnie tymi olejami co czytałam na Twoim wątku, pomysłowi jesteście i inspirujący ;:196 ;:333 Działając na działce niesamowicie odpoczywam choć często gęsto mnie coś tam później boli :D A w przyszły wekend jedziemy z T do Wisły popatrzyć sobie na jesień w górach ;:167

Marlenko miło, że napisałaś o różyczce ;:196 Dziś przyszła paczucha i się napawałam dorodnością sadzonek a później przygotowaniem dołów dla sadzonek, bo nic nie miałam naszykowane. Wybrałam miejsce pod kaliną ( tzn patyk z tą nazwą kupiony w maju br :;230 )... jak się zaczęłam kopać solidne doły to się zmachałam jak głupia i trafiłam nawet na kawałki całkiem spore krawężnika zakopane wieku temu przez byłego właściciela i szkło :twisted: Zapomniałam o bananach :lol: Przypomniałam sobie jak usypałam kopczyki :? Wiosną dostaną - bardzo dużo ja konsumuje bananów w owsiance 8-)

Posadzone nowe różyczki pod kaliną - ten kijaszek :lol:
Od lewej Mariatheresia - Candlelight - Elina (Dicjana)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zuzia oczywiście sprawdziła co to znów przyniosłam nowego :wink:
Obrazek

Spacerek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podczas sadzenia za ciepło to nie było i co chwile gorące picie musiałam uskuteczniać ale posadziłam i mają kopczyki, tylko dali wykopanych nie zgarnęłam do blokowej piwnicy, tylko zostały opuszczone w schowku :oops:

Miłego wieczorku i przyjemniej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

A to Zuzia nr 2 ?bo wydaje mi się,że pisałaś że Zuzia odeszła ?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko idziesz jak burza,różyczki posadzone,a ja na swoje dwie jeszcze czekam ;:65
Sadź kochana to zobaczysz jak w mgnieniu oka będziesz kupowała następne ;:215 Co rusz myślę o nowych,a miejsca brak ;:224
Zuzia tak jak Gabi musi sprawdzić co jej pańcia nowego kupiła.Nawet mnie to bawi te jej zachowanie,każda roślinka musi zdać test psiego nosa :D
Słonko miałaś to od razu chce się żyć i działać,u mnie od kilku dni brzydko i słońca nie widać ;:222
Cisy posadziłaś? Pokażesz fotkę? Azalie z magnolią ....super pomysł,na wiosnę będę wypatrywała kwiatów :uszy

Miłej niedzieli kochany pracusiu :wit
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko, naprawdę ładne róże wybrałaś. I już posadzone ;:oj

Duża jest Twoja działka, przestronna i domek bardzo zawsze mi się podobał. Fajnie byłoby nawet tam pomieszkać kilka dni latem ;:3 Mieszkałaś tam kiedyś dłużej?

Weekend w Wiśle będzie zapewne udany. Życzę Wam pięknych widoków i słonecznej pogody :)
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Witajcie w Piątello :D Stawiam gorącą kawę z mleczkiem i dziele się swoją radością :heja Wczoraj przyjechały do mnie 2 paczki a czekałam na jedną :heja Mamcia mi zrobiła prezent, koniec końców muszę zaopatrzyć się w większy zapas foli kubełkowej :wink: Mamcia z dumą oznajmiła, że te 5 tui gold to od niej i jeszcze że specialnie mi złote zamówiła,bo wie ze wole złote. Liczę na to , że te Jane Gold mają mniej agresywne korzenie. Póki co czekają w doniczkach na wsadzenie.
A druga paczka to moje bardzo, bardzo wyczekane hortensje :heja Zamawiałam na all i jestem pod wrażeniem, duże ładne sadzoneczki i super kontakt z kurierem ;:333 Odpiszę na miłe wpisy po powrocie, bo jadę do szpitala z koleżanką, bo jejK dziś wychodzi po zabiegu.

LIMELIGHT- DIAMANTINO -VANILLE FRAISE
Obrazek

LIMELIGHT :wink:
Obrazek

DIAMANTINO ;:167
Obrazek

VANILLE FRAISE ;:167
Obrazek

Super zapakowane, że nawet jeden listek nie leżał w pudełku i ziemi nie było w pudełku ;:oj

Napiszę więcej wieczorkiem, ściskam mocno i przyjemnego dzionka
:wit

EDIT Aniu takie cisy - 3 sztuki dostałam od koleżanki ;:167 Cyknełam je dla Ciebie w środę jak wieszałam kulki tłuszczowe - super Twój karmik - trzymam kciuki za ptasich gości ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Gratuluję zakupów ;:138 Złote tuje i mnie się bardzo podobają. Zresztą cisy też lubię :) Anetko, masz fajny, solidny płot.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko jaka to radość,kiedy paczki wjeżdżają do domku ;:215 I aż dwie za jednym zamachem?
Kochana mama Twoja,wie co lubisz i sama zamówiła ;:333 Na pewno ładnie i równo posadzisz,a z czasem ładnie urosną.
Cisy podobno są mniej ekspansywne.
Jak dumnie stoją trzy nowe hortensje,będzie się działo za rok jak już podrosną i buchną kwieciem.
Oj tą Diamantino to bym Ci skradła ;:196
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Kto, jak kto, ale mamcia wie najlepiej, co dzieci lubią ;:167

Popatrz na tą hortensję, która rośnie na wsi u córki szefa sięga ponad dach, tego nie widać dokładnie bo fotograf ze mnie byle jaki, ale mówię Ci jest ogromna :shock:
Obrazek na zdjęciu widać odrobinę dachu ogrodu zimowego, więc można porównać, jaka ona ogromna jest :shock: może się doczekasz takich wielgaśnych u siebie :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”