Ogródek AGNESS cz.12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Agusiu chyba w zachwytach twoim ogrodem się powtarzam ale jak tu nie chwalić kiedy jest tak pięknie. Widoki roślin a zwłaszcza kwiatów na tle pięknej zieleni tylko podziwiać. Lilie to prawdziwe cuda, przepiękne. ;:138
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Aga :wit podziwiam twoją kolekcję lilii ,floksów i liliowców .Kusisz różnorodnymi barwami i kształtami ,aż chciało by się dokupić kolejne sztuki ,bo u mnie lilie jak na razie niewypały .Floksów mam już 5 kolorków ,a u ciebie widze kolejne śliczne . Znasz może ich nazwy ?
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Lilia 'Stargazer' - stara odmiana, którą pamiętam z dzieciństwa, a niezmiennie wzbudza mój zachwyt :!:
Ciekaw jestem, z jakiego gatunku kupiłaś przetaczniki? Białe są dość rzadkie. Ja mam tylko jeden i to z goryczkowatych, czyli wiosennych.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Agness- wspaniały spektakl lilii. Ja też mam wrazenie, że wszystko kwitnie za szybko. U mnie juz astry jesienne i chryzantemki, które przetrwały zimę już mają pojedyncze kwiaty...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

:wit Aguś dziś przywędrowałam do Ciebie podziwiać Twój zaczarowany świat w pigułce..jak mówiłaś kiedyś że masz taki ogródek...znając go w realu nie twierdzę tego ...cudowne lilijki ... floksy moje ulubione, które mnie nie chciały kochać...muszę znowu je zaprosić do mnie...
..a pokaż języczkę czy już kwitnie?ona u Ciebie jest cudowna...
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Muscadet to moja faworytka ;:215 jest taka...hm dziewczęca :;230
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Dawid, po co Ci to było, po coś tu wchodził ;:223

Lilie cudowne.
W przyszłym roku trzeba będzie kilka kupić :twisted:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Małgoś co też mówisz, jak nie umiesz ładnie skomponowac....u Ciebie są ślicznie zaprojektowane rabatki, przyjemnośc prawdziwa je podziwiac :D

Ewuniu u mnie w ogródku orientalne lilie to jedne z pierwszych, jeszcze nigdy żadna nie wypadła, nawet tej ostatniej zimy, która zniszczyła mnóstwo roślin, powypadało mi sporo z grupy OT czy LO ale orientalna żadna :D Tak, że polecam :D

Aguś Twoje lilijki zakwitną później, więc dłużej się nimi nacieszysz, u mnie wiele już przekwitło, inne już też będą kończyc kwitnienie, jeszcze ze 2 tygodnie i po liliach zostanie tylko wspomnienie :(

Małgoś dziękuję ;:196 Małgoś moje mieczyki sadzone późno, więc też jeszcze nie mają pąków. Myślę, że bez problemu możesz swoje wysadzic do gruntu, tylko koniecznie z dużą bryłą ziemi.

Grażynko to prawda, gusta zmieniają nam się z upływem czasu :D Czasami wystarczy nielubianą roślinkę zobaczyc w innym ogródku w ładnej kompozycji , gdzie pięknie się prezentuje i zmieniają się nasze odczucia w stosunku do niej :D

Jolu niestety Belgrado mam tylko jedną, rośnie już u mnie 5 rok i nie wypuściła ani jednej cebulki . Bardzo słabo się rozmnaża.
Joluś u mnie w ogrodniczych roslinki są naprawdę drogie, ostatnio też za różowy płaciłam po 8 zł.....a i to wielki sukces, że przywieźli, bo wybór jest beznadziejny..... a powiem szczerze, że i odmiany wydają się nieciekawe, takie mikre....mam nadzieję, ze może to tylko takie marne sadzonki, a roślinki się ładnie rozrosną....

Irenko jesteś bardzo miła, dziękuję ;:196 Lilijki to moje ukochane kwiaty i bardzo żałuję, że już powoli przekwitają....

Andrzejku, niestety nie mam pojęcia jak moje floksy mają na imię :D Kilka odmian, to już stare kępy rosnące u mnie od lat, kilka od przemiłej forumki :D

Igorku poszedłeś w byliny....i bardzo dobrze, teraz wystarczy dosadzic kilka odmian lilii i pełnia szczęścia 8-) :lol:
Rozchodniki bardzo lubię już od wiosny, kiedy to wyrastają śliczne kuliste kapustki, a jesienią kwitnące z rojami motyli to raj dla oczu :D Mam ich kilka w różnych częściach ogrodu, niestety na więcej miejsca brak. W sierpniu będą królowały hortensje, niestety tylko bukietowe, bo z ogrodówek nie zakwitnie żadna...

Jacku to przetaczniki kłosowe, niestety nie mam pojęcia jaka jest odmiana, u mnie dostac z nazwą to prawdziwy wyczyn :roll: :lol: Cud, ze w ogóle pokazały się w sprzedaży. Kupiłam również rózowy, też niestety bez nazwy... Jeśli coś da Ci fotka, to cyknę i wstawię...

Mariolu, u mnie niestety w tym roku będzie bardzo skromnie z chryzantemami, kiepsko przezimowały, częśc całkowicie stracona, inne marne kępki, po kilka badylków :? W sierpniu powinna zakwitnąc taka wcześniutka żółta, ona ładnie przetrwała, ale co roku bardzo mi choruje, zobaczymy jak będzie w tym....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Misiu po floksiki zapraszam do mnie, namów Danusię i Andrzejka i w drogę ;:196
Języczka mi jeszcze nie kwitnie , pokazały się torebeczki z pąkami, tak, że już niedługo....ale w tym roku nie będzie aż taka ogromna jak w zeszłym....

Madziu Muscaden naprawdę jest śliczna i pachnie bajecznie. Warto jednak dopilnowac i obskubac pałeczki z pyłkiem, bo w czasie deszczu bardzo brudzą płatki i naprawdę ją szpecą...

Dawidku :lol:
na lilie wszystkich bardzo namawiam, to przepiękne kwiaty , warte tego, by rosnąc w każdym ogrodzie :D
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Mało trawy, mnóstwo rabatek, zakątki - słowem ślicznie i tak zielooono ;:138
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

To Belgrado sobie zapisałam i może dorwę gdzieś w jakimś ogrodniczym, bo chcę zmienić jedną rabatkę z białej na białą z dodatkiem różu.
Ja wczoraj w ogrodniczym rozmawiałam bo kupowałam liatrie i były tylko takie mizerne sadzonki po 7 zł, to pani powiedziała że mają mało dostawców. W zeszłym roku to dziennie mieli po kilku z towarem a w tym roku częste są dni że nikt nic nie przywozi. Szczególnie byliny są w bardzo niewielkich ilościach i bardzo słabiutkie. Mam nadzieję że w przyszłym roku sobie odbiją i porosną oblrzymie. Bo teraz nie dość że mało to jeszcze niesamowicie drogie.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

A mnie ciągle kusi ta huśtawka.
Taki tam spokój..... ;:170
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Agniesiu i gdzie tu zauważyć brak kilku róż?!
Wszystko jest tak wypielęgnowane że chce się przysiąść i pobujać na huśtawce.
Potrafisz też pięknie przedstawić swój ogródek ;:180
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Aguniu, zdjęcia Twojego ogrodu dosłownie rzucają na kolana ;:180 Ostatnie jest wręcz bajkowe...tyle zieleni, kwiatów, wszystko ma takie intensywne kolory, a zieleń taka soczysta... ahhhh...cudnie... ;:138
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”