Ogródek AGNESS cz.12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Ja podobnie mam Pinky Winky w objęciach floksow i Boltoni,które jeszcze nie kwitnie(po floksach zakwita)
Szkoda,że ja nie mogę sobie pozwolić na więcej tych bezsprzecznie cudnych krzewów.Aga-cudnie.
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Za 2 tygodnie jadę do Szmita i mam nadzieję powiększyć kolekcję hortensji,bo trudno oprzeć się im.Z tych,co pokazałaś nie mam phantom,a to chyba stara odmiana?
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Agus ,ale mi zaserwowałaś obrazki ;:180 Kocham hortensje masz piękny zbiór ;:138 Już nie moge się doczekac kiedy dokupie kolejne ;:65 Oj nie będę spała a jak juz zasne bedę miała cudne sny !!Dziekuje ;:168
marzenia się spełniają! Dana
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Aga hortensje też mnie kręcą.
Mam kilka i bardzo żałuję, że na więcej nie mam miejsca.
Vanilia za mną chodzi, ale już dość.....koniec......kropka. :wink:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Agusiu sesja zdjęciowa języczki wspaniale ujęta, świetnie wyglądają rozwijające się pączki. Hortensje jak marzenie tylko podziwiać, wiele ich masz i wszystkie piękne, też mam ochotę na nie tylko gdzie posadzić?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Aguś, zgadzam się z Tobą, że hortensje bukietowe sa piękne, a do tego mają ważną cechę: nie przemarzają i przymrozki wiosenne nie są w stanie pozbawić ich kwiatów! Maja tez jednak wadę ... są duże :? Mówiłaś, ze nie masz juz miejsca na żadne rosliny, a chcesz pomieścic taki duzy krzew? ;:198
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Nie narzekaj na Vanilkę. Ładnie wygląda.
Masz bardzo duże kwiatostany na swoich. U mnie to porażka.
Chyba przez tą suszę. Moja Limelight to nawet już zgubiła część liści, a kwiaty są mizeren i w połowie zbrązowiałe, mimo że w cieniu siedzi. Podniosła się dopiero po silnym podlewaniu. Mam fatalną ziemię. Nawet nie piasek, ale pył.
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Aguś i ja się przyłączam do zachwytów nad twoimi hortensjami, są cudne ;:138
Ja mam tylko Anabel i Pinki Winki kupione w tym roku, ale mam na mojej liście sześć sztuk bukietówek i musze je mieć :tan
Pozdrawiam :D
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Masz rację co do lilii 'Casablanca' - niesamowicie pachnie zwłaszcza teraz, gdy inne lilie przekwitły. U mnie przerosły ją w tym roku inne kwiaty i ten zapach wydobywa się tajemniczo; nie widać w pierwszym momencie jego źródła.
Podobnie jak Ty muszę podwiązać hortensję 'Vanila F.'. Kwiatostany piękne ale już szorują ziemię więc trzeba pomóc roślinie, bo warta tego ;:108
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Aguś, cudnie kwitną hortensje!! Zastanawiam się, dlaczego mój Phantom nie zawiązał pąków... Kupiłam go na wiosnę, wyrósł wielki krzaczor, ale bez pąków :roll:
Lilie zachwycają!! Widać, że dobrze zniosły zime :)
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Aguś pięknie kwitną Ci hortensje i floksy ;:138 U mnie też festiwal floksów i hortensja też kwitną no i mam takie same jak Ty ;:7
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Aniu powiem Ci szczerze, ze ja też chętnie posadziłabym jeszcze kilka hortensji. One kwitną w czasie, kiedy u mnie niewiele już kolorów, tak że pięknie wypełniają pustkę :D No i nie bez znaczenia jest , ze to krzewy całkowicie bezobsługowe. Rosną piękne i niesamowicie ozdobne praktycznie bez dotykania :D

Małgoś nie mam pojęcia, czy Phantom to stara odmiana czy nowa....ale na pewno warta polecenia. Ma przepiękne kwiatostany, ogromne i pełne. Mnie bardzo sie podoba :D

Danuś cieszę się, że moje hortensjowe widoczki sprawiły Ci przyjemność. Nie mam ich dużo, bo niestety brak miejsca ogranicza. Ale są tak wdzięczne, że gdybym miała większy ogród na pewno posadziłabym ich więcej :D

Grażynko ten ból z brakiem miejsca :?.... ja wielu roślinkom nie umiem sie oprzeć, mimo niewielkiej ilości miejsca, ze później wychodzi niekontrolowany busz ;:oj :;230

Irenko u Ciebie w ogródku jest tak pięknie, że naprawdę jest co podziwiać. Ostatnio wędruję i zachwycam się bajecznymi, wielkimi kępami floksów w ślicznych kolorkach :D

Izuniu u mnie pojawiło sie troszkę miejsca na nowe rośliny po minionej zimie :( Hortensje chcę posadzić po wypadniętych Westerlandach. Powstały duże dziury, w które wspaniale wkomponują się te krzewy :D Róż nie będę uzupełniała, bo za bardzo przeżywałam ich straty :( szczególnie Westerlandów, Pilgrima, Grahama Thomasa.....nie mogłam ich przeboleć... Wypadło mi też 5 hibiskusów, tak, że też wolne miejsce powstało....

Małgoś faktycznie Vanilka ma ładne duże kwiatostany. Podparłam ją i już nie jest taka rozczapierzona :lol:
Ta susza nasze roślinki wykańcza, u mnie też popiół, leję i leję wodę....aż się boję jak przyjdą rachunki :roll:
Dzisiejszej nocy wreszcie wspaniale popadało.....po niesamowicie długiej przerwie....ależ się cieszę , rośliny wreszcie odetchną :D

Reniu pomalutku posadzisz sobie wszystkie jakie chciałabyś mieć w swoim ogrodzie :D Ja chciałabym sobie kupić jeszcze 2 krzaczki, bo powstało dla nich miejsce. Na pewno jeszcze jedną Limelight, a drugą nie wiem jaką odmianę ...

Jacku u mnie jeszcze jedna Casablanka kwitnie, ale jeszcze ze 2 dni i kwiatuszki opadną.....szykuję się do przesadzania części lilii...i nie mogę się doczekać....chciałabym już :;230
Moja Vanilka już podwiązana i od razu inaczej wygląda....nie jest już taka rozczapirzona na wszystkie strony. Musiałam też podwiązać Limelight, jest ogromny krzaczor z mnóstwem kwiatów i mimo, ze większość gałązek pięknie o sztywno stoi, to takie boczne maluchy na małych cienkich gałązkach wykładają się .

Moniś , może tak odreagowuje stres związany z wędrówką od producenta, poprzez sklep i nie zawiązał pąków. Ale ważne że wspaniale się rozrósł, wiec w przyszłym roku będzie pięknym dorodnym i na pewno ukwieconym krzaczorkiem :D
Z liliami u mnie różnie, część odmian niestety nie przetrwało zimy, ale te co przeżyły są ogromne, z mnóstwem kwiatów :D ...aż żałuję, ze już prawie wszystkie przekwitły.....
Ja również bardzo Ciebie pozdrawiam ;:196

Eluś floksy to świetne kwiatuchy, niektóre swoje będę przesadzała, bo już zagłuszają sąsiedztwo. Bardzo je lubię i staram sie sadzić w różnych zakątkach ogrodu, żeby jak najczęściej się na nie natykać :D
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek AGNESS cz.12

Post »

Ten przetacznik o którego wcześniej pytałyście, ze spłaszczonym czubkiem to Christa. Najładniejszy ze wszystkich, taki trochę egzotyczny ;:167

Widzę że zdecydowałaś się na hortensje :tan świetny wybór. Ostatnio przeżywają drugą młodość, stały się bardzo popularne :uszy

podoba mi się kolorek Twoich podpórek. Naprawdę są niebieskie czy tylko aparat przekłamuje?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”