Ogródek Robaczka cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21496
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Tylko z Hanną jest taka niepewność, że u Jule kwiatki są większe :roll: Pewnie powinnam poczekać, aż ten mój powojnik się nieco rozwinie...
Jubilee Celebration kupiłam wiosną od Ewy i jestem bardzo zadowolona, róża kończy dopiero pierwsze kwitnienie i ma mnóstwo nowych pędów :D
Tyle pięknych roślin pokazałaś, a mnie w oko wpadła blada Aphrodite :D Może ja mam nie różyczkę tylko bladaczkę? :;230
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

:wit
Przyznam że całego wątku jeszcze nie przejrzałam a już jestem pod wrazeniem...
Przepiekny masz ogród tak z gustem urzadzony naprawde chylę czoła...
Powiedz wszystko z mężem sami urządziliscie według własnej wizji? i to w przeciągu kilku lat?
zakochałam się w waszym ogrodzie ;:167 naprawde ze smakiem urzadzony !

wieczorkiem zamierzam przesledzic wszystko u Ciebie :wink:
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Kasiu,wiedziona twoimi pieknymi zdjęciami przesadziłam wczoraj wszystkie swoje lobelie do gruntu,zostawiłam jednąw koszyku na studni,ale jak wichura minie przesadzę ją też.Jak zobaczyłam korzonki to stwierdziłam,że one jednak męczą się w donicach.
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

No pięknie ruszyła Bugenwilka, czy stosowałaś "dietę" mojej przyjaciółki? ;:113
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Tą rabatę poniżej chcę poszerzyć o ok. metr i brzegiem posadzić róże okrywowe - wybrać jeden kolor czy kilka? W tle są jednolite krzewy bądź kremowe pięciorniki, więc myślałam o ciemnoróżowym Heidetraum albo Lovely Fairy..
Wcześniej na tej rabacie, są też budleje i róże Martha - tam chciałabym posadzić coś jaśniejszego i wyższego np. Pastellę i coś jeszcze...kroi mi się w głowie kilka pomysłów, ale jeszcze nie sprecyzowanych. Czekam na propozycje ;:173

Obrazek[/quote]


Podoba mi się ten nieformowany żywopłot, część roślinek poznaję a części niestety nie znam wcale. Jak długi jest ten szpalet i co na nim mas zposadzone?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Kasiu i ja kolejny raz podchodzę do Twojego pomysłu poszerzenia tej rabatki o 1 metr.
Napisz mi czy to jest taka część ogrodu, którą widać tylko przez okna, czy może w tym miejscu
masz inne atrakcje ogrodowe. Czy ona jest nasłoneczniona ? i czy masz zamiar tak poprowadzić krzewy aby zasłonić się od sąsiadów i czy wtedy będzie tam dużo słonka ? :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25138
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Jeżeli koniecznie chcesz okrywówki to ja bym ograniczyła się w tym miejscu do jednego, 2 kolorów. Już same krzewy tutaj dają dużo koloru.
Moja Aphrodite ledwo przetrwała zimę, jedna z 3. Odbiła. Kwitnie, ale chyba ta zima dała jej się we znaki. Nie ma szaleństwa i ten zdeformowany kwait to pewnie wynik zimy
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Oj, czaruje ta Aphrodite i jej w moim ulubionym dla róż kolorze ;:224 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Witaj Kasiu :wit
Pięknymi widokami nas uraczyłaś ;:180
Niektóre kwiatki widzę po raz pierwszy :oops: Bugenwilla bardzo mnie urzekła swoim kolorkiem ;:224 To jest pnąca roślinka? Widzę, że u Ciebie rośnie w donicy, a czy w gruncie też można ją sadzić?
Czy Pink Don Juan w rzeczywistości na taki ostry kolorek?
Widzę, że History się powoli otwiera :tan Jestem jej bardzo ciekawa ;:224
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Witajcie :wit
Dzisiaj byłam na kolejnym spotkaniu forumkowym, tym razem ugościła nas Ilonka2715 ;:196 Ogród piękny, było zwiedzanie, pyszne jedzonko z domowego grilla ( i zakąski prosto z ogrodowych krzaczków :D ), spacer w malownicze zakątki Cybiny i prezenty (a jakże!) ogródkowe ;:138
Dziękuję Ilonce i Jej M za gościnę, a Asi2 i Martusi/Shirall za świetne towarzystwo, było super, jak zawsze z Wami! ;:4 Dostałam jeżówkę, orlika, dzwonka i coś takiego płożącego, czego nazwy nie pamiętam ;:131 Zdobycze posadzę jutro :tan

Aniu, bugenwilla utrzymuje bardzo długo kwiaty, a w zasadzie przykwiatki (kwiaty właściwe są drobne, żółciutkie i kwitną w środku tych różowych), jeśli jest nawożona odpowiednio to ciągle wypuszcza kolejne i tak aż do jesieni ;:333 Moja późno ruszyła, ale po zastosowaniu odpowiedniej "dietki" pięknie się rozbujała ;:173 Budleje dostały nawóz wiosną, a potem radzą sobie same. To ekspansywna roślina, ma silny system korzeniowy i myślę, że w donicy będzie się męczyć...ja bym posadziła do gruntu. Moje w tym roku częściowo przemarzły, ale zwykle dają radę bez problemu, ta zima byłą wyjątkowo "ciężka" dla roślin..
Edytko, Ty masz tyyyyyle miejsca, że możesz spokojnie wykrajać 10 metrów co roku ;:333 Ja planuje poszerzenie, bo rośliny zwiększają (wreszcie!) objętość i robi się ciasno. Przy okazji wykroję miejsce na nowe rabaty różane :uszy Rozwar jest świetny, zdjęcia nie oddają jego uroku. Kolorek ma ciemno-szafirowy.
Krysiu, mówisz tyle miejsca? ja wiem, czy tak dużo..? ;:131 Dziękuję za podpowiedzi, myślę o sadzeniu w grupach, być może w górnej części rabaty zrobię dwa rzędy.. ;:224
Ewa, moja Hanna też mniejsza niż ta u Jule, może dlatego, że świeżynka? Moja Jubilee Celebration też od Ewy/Gloriadei, piękna sadzoneczka, ma mnóstwo pąków ;:oj Zakochałam się w niej w czaie odwiedzin u Ewy, rośnie u niej przy tarasie - fantastycznie pachnie, a kwiaty mają idealną strukturę rozetkową.. ;:170
Marudzia, witaj! Dziękuję za miłe słowa pod adresem ogrodu ;:180 Ogród ma niecałe 3 latka, zaczęliśmy działać w 2009r. gdy tu zamieszkaliśmy. Projekt powstał we współpracy z ogrodnikiem, pierwsze nasadzenia to jego dzieło. Potem zaczęliśmy sadzić sami i cały czas coś zmieniamy..Dziękuję za komplementy i zapraszam :wit
Małgosiu, mam nadzieję, że Twoim lobeliom będzie lepiej w gruncie, zawsze to jednak więcej przestrzeni dla korzonków i bujniejsze kwiaty ;:333
Lulka, dietka koleżanki działa ;:138 Bugenwilla dostała trochę nawozu dla róż i szaleje :heja

cdn.
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Marzenko :wit Ten szpaler ma ok. 30 metrów, cała długość działki. Zaczyna się od derenia i budlei (nie widać ich na tej fotce), potem w grupach idą pięciorniki, pęcherznice Luteus i Diabolo, hortensje, tawuły i iglaki. Przodem na całej długości są irgi poziomie. Chcę poszerzyć o metr (co najmniej) i przed irgami wkomponować róże okrywowe i może jakieś byliny, tu jeszcze myślę.
Majka, To frontowa część działki, widać ją z okna kuchennego, północno-wschodnia strona, słońce w zasadzie cały dzień, ale tylko do linii bordowych pęcherznic i tutaj będzie się kończyć różana rabatka. Dużą część zajmuje trawnik, po środku jest sosna kalifornijska a przy ogrodzeniu 3 koreanki. Krzewy robią za żywopłot, więc przestanę je namiętnie ciachać, niech sobie rosną. Od podziwiania będą róże, a krzaki od zasłony :lol: Atrakcji innych brak. W ogóle tam jest nuda, więc tym bardziej chcę zadziałać ;:65
To ta sama rabata, tylko widok z drugiej strony - od wnętrza ogrodu, w kierunku ulicy
Obrazek

Gosia, krzewy chciałam ożywić, ale nie będę robić cyrku z kolorami, najwyżej dwa odcienie. Tam gdzie kremowe pięciorniki chyba dam coś różowego/koralowego (myślę o Fredensborg albo Coral Castle), a tam gdzie zielono albo bordowe dam kremowe, też z serii pałacowej Poulsena.. Chciałabym też szpaler Pastelii (kocham tą różę ;:167) więc może w jednym miejscu poszeszę rabatę i zrobię dwurzędowo, Pastella z tyłu..? Chciałabym też gdzieś tam wkitrać dwa Kronenbergi, które wylecą spod tarasu..nijak tam nie pasują.. ;:224
Edytko, Aphrodite faktycznie czaruje - kwiatem, kolorem i zapachem, ja też ją lubię i wybaczam nawet drobną plamistość..
Maddy, :wit Bugenwilla to tropikalne pnącze, często spotykane na południu Europy, gdzie osiąga monstrualne rozmiary obrastając całe domy ;:oj Ja posadziłam w donicy i zimuję w domu, ale latem mam namiastkę Hiszpanii w ogrodzie.. ;:131 Pink Don Juan ma bardzo intensywny, różowo-amarantowy odcień, zdjęcie nie oddaje jego uroku. History to u mnie zdechlak, ale za te duuuże kwiaty to i tak ją lubię :uszy

Kilka aktualnych fotek ustrzelonych w słoneczny weekend ;:3 ;:173 :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25138
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

O rany, będzie poszerzania :roll:
Myslę, że to da sie spokojnie zrealizować, ale kosztem trawnika. Tylko zachowałabym tę falę. ładnie to wygląda.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz. 3

Post »

Gosia, fala zostaje ofkors :uszy Tylko w tym miejscu gdzie chcę machnąć dwa rzędy planuję większą,.. takie tsunami :D
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”