Ogrody botaniczne, parki, itp.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Cz. II - PALMIARNIA -LEDNICE

Z parku- ogrodu otaczającego zamek wkraczamy do palmiarni


Obrazek
Tu zbędny jest już jakikolwiek komentarz...palmy , storczyki, paprocie,bananowce, oleandry,hibiskusy i kliwie...i setki roślin, których nazw ...nie znam, ale i tak mnie zachwycają !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W zielonych alejkach można odpocząć i nasycić oczy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W centralnej części sadzawki, a tu karasie , karpie koi , rośliny wodne i nadbrzeżne...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak to wygląda...

Kolejna , III część w następnym poście :D C.D.N.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Część III- PAŁAC I PARK VALTICE

Już tylko w skrócie. Wszelkie informacje o przedstawionych miejscach znajdziecie w internecie. Pokażę jeszcze tylko kilka zdjęć ( zanim ktoś zniecierpliwiony obrzuci mnie pomidorami) ;:112

Pałac Valtice oddalony jest od Lednic o 7 km. Sam budynek jest bardziej reprezentacyjny i monumentalny( choć też , niestety dość mocno zaniedbany).Otacza go spory park o charakterze naturalistycznym. Zdecydowanie mniej widać tu ingerencję człowieka


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To dziwne drzewo ( Robinia?) zaintrygowało mnie kształtem, niżej zdjęcia zrobione w jego " wnętrzu"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

( Koniec )
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Nie wytrzymam :shock: :shock: :shock: ,ależ cudny jest ten nasz świat. Tyle pięknych okazów drzew, krzewów i kwiatów i te krajobrazy.i to tylko cżsteczka mała na tej ziemi :D Masz wielkie szczęście Ewelinko że udaje Ci sie poznawać takie miejsca -mnie niestety nie starcza na to ani czasu ani pieniędzy :cry: Ale to miłe że dzielisz się z nami tymi uroczymi zakątkami ,jest naprawdę co podziwiać i rozmarzyć się można :lol:
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Grażynko, oceniam to moje szczęście, ale jeśli chodzi o pieniążki- akurat Czechy nie są drogie. Urlop tam można spędzić taniej niż w Polsce ! Sprawdziłam .

Ceny W Czechach są porównywalne, a nawet nieco niższe niż u nas, więc jeśli nie jest Ci potrzebny hotel *****, to się nie zrujnujesz bardziej , jak w Polsce.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Dziewczyny - z tą ceną to prawda. Mieszkam przy Czeskiej granicy znam ten temat. Najtaniej wychodzi kiedy przyjeżdża się do granicy a dalej z czeskim biurem podróży. Jeszcze taniej jest w Słowacji. W Czechach polecam targi ogrodnicze w Olomoucu - bomba :shock: i jest co zwiedzać. Zaraz obok jest rosarium a wyżej zabytkowy rynek, kaplica i uliczki starego miasta. Polecam!!!
Grażyna.
kogro-linki
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Poznaniacy .... cudze chwalicie .. ? :lol: ;:113

Zapraszam :
http://www.ogrod.amu.edu.pl/
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Aniu, to niezupełnie tak... Na forum są co najmniej 3 wątki o podobnej tematyce ( autorzy: KaRo, Nemo56 i Karolina)-informacje o atrakcjach przyrodniczych z okolic Poznania są zamieszczone:
- w wątku poznaniaka Nemo56 - o Arboretum pod Poznaniem, w Kórniku http://www.idpan.poznan.pl
- - II - - o Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu http://www.ogrod.amu.edu.pl
- w wątku KaRo - o poznańskiej Palmiarni http://www.palmiarnia.poznan.pl
+ własna relacja KaRo z tego pięknego miejsca


Mówisz :" Cudze chwalicie...swego nie znacie..." Znamy , znamy , ale te adresy są już na forum. Szkoda ,że wątki są " rozbite" ale nie można ich podobno połączyć.Trudno było by w każdym z nich powtarzać relacje i adresy z tych samych miejsc. Tutaj adresy pozwoliłam sobie podać ponownie , aby już każdy nie-poznaniak obejrzał , a jeśli zechce przyjechał i zwiedził, bo warto!
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

To będzie dłuuuga opowieść... Kolejne prześliczne miejsce , w którym byłam w Czechach to Ogród Botaniczny i Palmiarniaw Libercu ( blisko polskiej granicy). Popatrzcie sami:

LIBEREC - OGRÓD BOTANICZNY I PALMIARNIA

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Główną aleją dochodzimy do stawów. To królestwo roślin wodnych, strefy bagiennej i nadbrzeżnych...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zmieniamy klimat i otoczenie.Alejka prowadzi teraz pośród pięknych iglaków i traw.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Królestwo traw :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wchodzimy na wrzosowisko( wrzosy i wrzośce jeszcze , niestety , nie kwitną)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rozmaitość roślin , ich uroda i zapach... Obrazek Obrazek Obrazek

A to alejka powojników



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dalszy ciąg - alpinarium i palmiarnia - w następnym poście...
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

LIBEREC cz. II

Pomalutku zmierzamy w kierunku alpinarium, po drodze mijając różane rabaty

Obrazek Obrazek Obrazek

Alpinarium z całą gamą roślin skalnych...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I wreszcie Palmiarnia, przed którą wygrzewają się w słońcu palmy i oleandry



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I na tym kończy się wycieczka po pieknym ogrodzie w Libercu. Warto na nią zarezerwować 2-3 godz. :D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Ogród Botaniczny w Krakowie

Post »

Witam,
postanowiłam się podzielić z wami tym co oglądam łażąc po ogrodzie botanicznym. A jest na co popatrzeć :) Zastanawiałam się do którego działu dodać ten temat ale skoro to ogród to pasuje do działu o ogrodach :)
Na początek coś dla Przema :) Od razu mówię, że nie mam pojęcia co to za palmy... wypatrzyłam je na zapleczu palmiarni.
Obrazek Obrazek
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witaj! Jest już temat o ogrodach botanicznych w tym dziale "Ogrody botaniczne i parki" na samej górze (przyklejony), możesz tam wkleić swoje zdjęcia, z przyjemnością obejrzymy, bo zapowiada się bardzo ciekawie :D
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Już temat przeniesiony i witam was serdecznie. Postaram się wklejać tutaj zdjęcia na początek z krakowskiego ogrodu. Długo tam nie zaglądałam i odkrywam go na nowo. Staram się tam zaglądać w wolnych chwilach... jedno z niewielu miejsc w centrum miasta gdzie można odetchnąć w ciszy i spokoju. No chyba, że trafi sie na wycieczkę szkolną :wink:
Może nie jest tak rozległy i piękny jak np. berliński ale nasz :) I jest to bogata kolekcja. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.
Pozdrawiam cieplutko
Marta

Ps. Coś mi się fotosik zbuntował :(
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Ewelino! Piękne miejsca, piękne zdjęcia, piekne kwiaty i rośliny, i ... fantastyczne kamienie ! :wink: . Jest co oglądać! Dzięki, że nam to pokazałaś i dzięki za ogrom pracy i serca, które w to włożyłaś! Fajnie, że takie i podobne wątki też są na forum :D
Do Książa mam nadzieję, że się wybiorę, bo jest na mojej liście miejsc, które chciałabym zobaczyć. Ale nie wiem, jak to będzie z innymi. W każdym razie - warto o nich wiedzieć ;:215
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”