Od ugoru do ... cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Mnie nikt nie uczył co i jak. Sam sie uczyłem od Ojca. Na chwile obecna nasze zdania czasem są różne co do upraw rożnych rzeczy. Nie masz się co dołować dopiero zaczynasz, nabierzesz doświadczenia. http://www.plantpol.com.pl/Technologie-uprawy-89.html tutaj masz sporo wiedzy co i jak. Sam się do tego stosuję i działa. CO do forum to nie ma co do końca na nim polegać. Jak mówię każdy tunel i ogrodnik jest inny. Każdy ma inny patent na uprawę.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Uczyłeś się od ojca. W mojej rodzinie niestety większość to %, więc sama próbuje działać. Szukam wiedzy gdzie się da.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Ale ojciec to samouk. Do dzisiaj też się uczy. Wyrzuciliśmy w tym roku ponad 7tyś sadzonki lawendy i to sadzonka nie po parę groszy plus praca ziemia doniczka czas nawozy, ale nic się nie zrobi takie życie.

Uczysz się sama to fajnie i dasz radę. Moja rada jest taka że zawsze inwestuj w produkt najlepszy jakościowo w tedy masz spore szanse na powodzenie.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Jak to mówimy z mężem, że na dziechceniu jeszcze nikt dobrze nie wyszedł. A wszystko rozpoczęło się od remontu Alfy Romeo GT.
Póki co położyła mnie niewiedza.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Ludzie on 4.5 tysi ampli podlewa ręką i co podlewanie nawóz?!!!!!!!!! Nie myślałes żeby to skapilarować jakoś jeśli chodzi o nawóz to ja daję długodzialający intermag do ziemi a potem samą wodą chyba że są jakieś braki, jeśli chodzi o asortyment to śmieciówka w amplach się nie sprzedaje tylko surfinia pelargonia i begonia ostatnio króluje colibrachoa w trójkach :D Angela i dobra radana przyszłośc w kosze tylko sprawdzone rzeczy bo napracujesz się a zysk żaden a to się nie sprzeda a to trzeba sprzedać taniej bo nie ma klienta mówie Ci surfinja to podstawa :D
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

stokrotka12345 pisze:Ludzie on 4.5 tysi ampli podlewa ręką i co podlewanie nawóz?!!!!!!!!! Nie myślałes żeby to skapilarować jakoś jeśli chodzi o nawóz to ja daję długodzialający intermag do ziemi a potem samą wodą chyba że są jakieś braki, jeśli chodzi o asortyment to śmieciówka w amplach się nie sprzedaje tylko surfinia pelargonia i begonia ostatnio króluje colibrachoa w trójkach :D Angela i dobra radana przyszłośc w kosze tylko sprawdzone rzeczy bo napracujesz się a zysk żaden a to się nie sprzeda a to trzeba sprzedać taniej bo nie ma klienta mówie Ci surfinja to podstawa :D

Ja natomiast nie używam w ogóle samej wody, kiedyś jak byłem u producenta kwiatów to mi powiedział, że roślina musi jeść tak jak człowiek i że jak będę lał ją samą wodą, to przeleci a mało z tej wody zje, natomiast jak za każdym razem dostanie papu, to będzie zdrowa i silna. Pamietajcie, żeby dodawać chelat żelaza do nawadniania surfinii wtedy będą pięknie rozkrzewione i zdrowe.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Moje dostają suchy prowiant :;230 :;230 :;230
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Kapilary miałem jak robiłem mało ampli teraz leżą na polu i czekają na chryzantemę. kapilara nie zdaje egzaminu bo nie każda doniczka jest tak samo sucha. Łatwo o zalanie surfinii czy mini surfinii wole lać ręczenie. Dziennie przecież wszystkiego się nie podlewa. Nawożenie co podlewanie na początku peters starter potem azotowy, combisol i na koniec blosomboster. Jak się posiada dosatron to nie problem stężenie ustawie i leci. Wiem co mam w doniczce zawsze mierzę EC gleby i wiem jakie stężenie dać. A te nawozy długo działające to skład mają podstawowy nie wiadomo jak się uwalniają i wgl. Surfinie i mini surfinie tak czy siak muszą dostać solidną dawkę żelaza i mikro elementów
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Też ręcznie leję , teraz robimy porządek stałe ustawienia i w takie tam ledwo zyje
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

forestit pisze:Kapilary miałem jak robiłem mało ampli teraz leżą na polu i czekają na chryzantemę. kapilara nie zdaje egzaminu bo nie każda doniczka jest tak samo sucha. Łatwo o zalanie surfinii czy mini surfinii wole lać ręczenie. Dziennie przecież wszystkiego się nie podlewa. Nawożenie co podlewanie na początku peters starter potem azotowy, combisol i na koniec blosomboster. Jak się posiada dosatron to nie problem stężenie ustawie i leci. Wiem co mam w doniczce zawsze mierzę EC gleby i wiem jakie stężenie dać. A te nawozy długo działające to skład mają podstawowy nie wiadomo jak się uwalniają i wgl. Surfinie i mini surfinie tak czy siak muszą dostać solidną dawkę żelaza i mikro elementów
jakiej firmy dokładnie ten dosatron, bo nie mogę dobrego jakościowo nigdzie ogarnac
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Ja mam oryginał seria d3. 4 Lata i mega zadowolony jestem. Myślę nad kupnem większego odkąd mam własna studnię głębinowa i większą wydajność.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Masz ogrzewanie od dołu w tych rzędach z kwiatkami? poziomowałeś to? doniczki przerastają w ziemie czy mate i koce a pod nimi jest folia która nie przepuszcza wody? Pięknie to wygląda, dałeś mi wiele do myślenia, na nowych obiektach zrezygnuje chyba z robienia kwiatków na stołach a zrobie na ziemi własnie
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Też jestem ciekawa rozwiązania.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”