Ogród w lasku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

LOKI witam znów u siebie i dziękuję ! ;:168
Ewiczka92 tak, czasami podchodzą sarenki, kuropatwy czy też zajączki. W oddali, na drzewach słychać też często sowy :D Najpiękniejsze w posiadaniu takiego ogrodu przy lesie jest to, jak rano przepięknie śpiewają ptaszki ;:167 Dziękuję i oczywiście zapraszam jak najczęściej ! ;:168
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród w lasku

Post »

ANUSIU :wit Ja w pięknej młodości też mieszkałam blisko lasu -pamiętam lisy co kradły kury a zimą wilki raz chciały psa z budy wyciągnąć ale jakimś cudem nie dały rady i póżniej na noc zimą zrobiono kratę metalową i zamykano na ją na kłódkę . Strasznie się bałam tego wilka którego nigdy nie widziałam.Ale teraz tak chyba nie bywa ;:306 Oczywiście widywałam sarenki ,zające nie wspominając różnego ptactwa łącznie z kuropatwami ,bażantami itp . To były ciekawe przeżycia ;:oj
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

Witaj :wit
W końcu zdołałem zostawić ślad :wit
Mam nadzieję że przypomnisz sobie o istiniu FO po moim wpisie,bo od września Cię nie ma :wit
Piękne zdjęcia robisz.W sumie z nich wnioskuję że mamy po części wspólne spojrzenie na świat :D
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Ewiczka52 u nas może nie wilki, ale lisy były utrapieniem.. na szczęście już niedługo się przeprowadzamy i od lasku będziemy mieć już kawałek :)

Tulap witaj! Czasu brakuje, studia, nauka, praca, inne obowiązki :( mimo, że na forum się zaopuszczam, to w ogrodzie staram się działać (przynajmniej troszkę :/ ). Kilka dni temu pojechałam do babci troszkę podpielęgnować jej ogród i wsadzić wiosenne kwiaty, a teraz będzie czekało mnie nie lada wyzwanie, nowy dom, nowy ogród! Już zaczęłam robić projekty, spisy roślin.. tylko brakuje mi czasu i motywacji.. :( Skoro mamy wspólne spojrzenie na świat, to liczę na to, że mnie zmotywujesz! :oops: ;:131
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Milosz85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 wrz 2016, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ogród w lasku

Post »

Pięknie to wygląda.Aż samemu bym chciał tak zrobić.
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Milosz85- dziękuję bardzo :) zrobić to pół biedy, najciężej zaplanować, a tym się teraz zajmuję :(
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Dodam 4 moje ulubione zdjęcia na pożegnanie starego ogrodu

Niedługo przyjdzie czas na projektowanie nowego ogrodu i to będzie nie lada wyzwanie, świetna rozrywka i dużo pracy, wiec proszę.. KIBICUJCIE MI. Przyda mi się Wasze wsparcie ;:131 ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I trochę innych zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny, mimo że świeci tu pustkami ostatnim czasem :( ;:168
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

Kto tu kogo motywuje ;:173 Wyciagnęłaś mnie z dołka właśnie ;:168
Mam taką propozycję-skoro dorobiłaś się nowego ogrodu to może i nowy wątek? Najlepiej z nową nazwą, to się więcej osób zleci :wink:
To tak słowem wstępu, a ogólnie toby się przydały fotki na czym stoisz. Jak szczere pole to ciężko będzie z początku, najlepsze według mnie są działki z krzakami czy w lesie.
Te cztery zdjęcia naprawdę jak z bajki ;:108 Zacznę kopiować, bo bardzo podoba mi się to, co tworzysz-opanowana obwódka z zawciągu a zaraz potem niby chaotycznie rozsadzona reszta. Piękne ;:180
A streścisz, jak to się nowego ogrodu dorobiłaś?

A co do pytania u mnie-osobiście na Twoim miejscu posłuchałbym ulubionej muzyki z takim pełnym zaangażowaniem,bo w trakcie roku takie słuchanie to jest jednym uchem w tle i nie czuć tych emocji. Książka też dobry pomysł a planowanie zostaw na zimowe wieczory ;:108
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Tulap ja? motywuję?! Jakbym miała się czym popisać.. Przez cały rok zero odzewu, a i pracy w ogrodzie nie było tak wiele :oops: w każdym bądź razie, uwierz mi, Twoje słowa zadziałały na mnie motywująco, bardzo się cieszę, że Ci się podoba ;:131 Myślałam o nowym wątku, ale uznałam, że teraz to nie ma najmniejszego sensu, bo z pracami chcemy ruszyć dopiero pod koniec przyszłej wiosny, albo nawet w lecie.. Mimo braku czasu, myślę, że miło by było znów poudzielać się troszkę, bo to daje ogrom motywacji. Więc nie mówię nie, ale nie chcę też mówić, że na pewno to zrobię, bo nie chciałabym, aby wątek zakończył się po trzech moic wpisach :( Pokażę Ci kilka fotek jak to teraz mniej więcej wygląda.

Kilka zdjęć nowej działki, przyszłego ogrodu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak wygląda moje planowanie ;:124

Obrazek

Nowy ogród ma zamiar upiększać teren wokół naszego nowego domu, stąd to wszystko :D Zdjęcia są bardzo słabe i prześwietlone, ale widać na nich po części nowy dom :) O tak, teraz w odpoczynek wkładam 100% swojego czasu! ;:172 oczywiście muzyka, książki, czyli to co kocham najbardziej. Stwierdziłam, że za projektowanie trzeba zabierać się w odpowiednim momencie- to znaczy kiedy przychodzi wena. Ja mam takie momenty kiedy wszystko dosłownie samo mi się rysuje- i najczęściej natchnieniem do wszystkiego jest muzyka. I dla mnie chyba nie ma znaczenia czy jest czas wakacyjny czy czas nauki- ZAWSZE muszę znaleźć czas na muzykę z pełnym zaangażowaniem. I właśnie pokutują książki i ogród.. :( I zgodzę się z Tobą- w zimowe wieczory projektuje się najlepiej, do teraz nie wiem czemu :D

Ale się rozpisałam... a to jeszcze nie koniec na dzisiaj!
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

Tu masz punkt, jak się chcesz zabrać dopiero wiosną to racja, na razie nowego nie rób ;:108
Podoba mi się to wzniesienie, zawsze wolę jak już coś jest zrobione bo sam głowy do takich rzeczy nie mam ;:224 Może wysepka z nasadzeniem w środku czegoś wysokiego i potem coraz niższe? Przedzieliłoby ogród, jeśli powstałaby szczelna ściana.
Tylko te thuje ;:219 Koszmar, nienawidzę iglastych szpalerów ;:306 Tyle dobrego,że thuje a nie świerk czy sosna ;:224
Planowanie to widzę robisz pełną parą ;:oj Ale w sumie to już ogród na poważnie, to najpierw plan a potem zakupy ;:173
Nawet miałem dobre przeczucie co do muzyki ;:306 Tylko trochę ciężko brzmi jak na mój gust :wink:
W zimę najlepiej się projektuje, bo mózg od jesieni nic w ogrodzie nie robił a i tylko krzaki stoją, biała pustka pomaga w myśleniu i optycznie mamy większą przestrzeń, przez co projekt jest odważniejszy ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w lasku

Post »

Anusia stary ogród przepiękny, ma świetny klimat i jakie tło dla roślin. ;:oj Zdjęcia cudne, a film mnie zauroczył. ;:180 Będziesz mieć pole do popisu koło nowego domu. ;:215 Masz już jakąś wizję przyszłego ogrodu, czy jeszcze wiele pomysłów. :?: Będę podglądać. :wit
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Tulap muszę mieć projekty do wiosny, najpóźniej lata, bez tego ani rusz! Ale projektowanie zostawię jednak na te 'specjalne chwile', na siłę się po prostu nie da ;) A to wzniesienie <chyba> już jest zaplanowane, ale na razie jeszcze nic nie mówię co takiego, bo wszystko się może zmienić.. Jeśli chodzi o tuje, to musiałby tam być- i już tłumaczę dlaczego. Zaraz koło tuj jest betonowe ogrodzenie, a zaraz za ogrodzeniem- dosłownie 1 metr dalej- boisko sportowe z hałasującymi dzieciakami, plac zabaw, wcześniej też był sklep.. co ciekawe, to jest na wsi.. ja to miejsce nazywam 'centrum wsi' 8-) więc musiały być tuje, żeby choć odrobinę wyciszyć hałasy, są jeszcze małe, ale z czasem nas odizolują.. Jeśli chodzi o muzykę to racja, cięższych brzmień ogólnie słucham, ale na ekranie monitora jest akurat Secret Garden (najlepiej się przy nich projektuje, bo i nazwa jest idealna ;:170 ), a to muzyka klasyczna :D Tak, w zimę zawsze szaleję z fantazjami, oby tym razem nie było inaczej! Nawet pojadę za kilka dni do Ogrodu Botanicznego, żeby przesiąknąć widokiem wszystkiego i poznać więcej roślin przed zimą.. no cóż, pracowity czas! :D

cyma2704 Dziękuję ;:168 tylko, że za to tło rośliny przypłaciły różnymi chorobami i brakiem światła, przez co jest też większa wilgoć.. więc warunki takie sobie, ale ogród daje z siebie tyle ile tylko może :) O tak, muszę się poważnie zabrać, bo to już przyszłościowa sprawa, na razie jestem na etapie szukania inspiracji, no i od Ciebie też coś pewnie 'uszczypnę' :oops: ;:168 Mam na razie tylko kilka drobnych pomysłów i jeden dość duży, planuję altankę za domem, ze wzniesienia chciałabym zrobić takie schodki na których coś by rosło.. ogólnie moje pomysły zawierają ogromną ilość kamieni i chyba z tym przesadzam.. więc dużo jeszcze zmienię. Chciałbym przede wszystkim wykorzystać rośliny bardzo łatwe w uprawie, bo połowa ogrodu to miejsca zacienione. Wiem, że jak się ładnie i z głową takie rośliny rozplanuje, to będzie rewelacyjnie :) może rzeczywiście założę nowy wątek jak będzie się coś więcej już działo :D

A tutaj zdjęcia z dzisiejszego popołudnia i nietypowej nasady. Nazwałam ją Gwiazdorską Obsadą, widać dlaczego ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomysł zainspirowany przez stronę, którą znalazłam na facebook'u- Garden Answer. Bardzo polecam pooglądać, można zaczerpnąć mnóstwo ciekawych kompozycji. Ja na przykład średnio przepadałam za sukulentami, ale to co oni z nimi robią sprawia, że można je dosłownie pokochać. Jak ktoś nie ma facebook'a, to można też na youtube obejrzeć filmiki, wstawiam linka: https://www.youtube.com/user/gardenanswer

;:167
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

Czyli ogólnie wszystko już z góry przemyślane :wink:
Wracając na chwilę do muzyki, ja preferuję celtycką ale i konkretnego wykonawcę,Adriana Von Zieglera. Te emocje jakie on przekazuje ;:173
Te kompozycje sukulentowe są WSPANIAŁE ;:oj ;:oj ;:oj Niby prosta sprawa,ale kupiłem w tym roku kilka-no i jak to umieścić,skoro matka ma krąg piętnastu dzieciaków? ;:306 No to nici z kompozycji, do gruntu poleciały :wink: A czy one nie są sezonowe,korzenie im nie zmarzną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”