Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Ja nie tnę,właśnie patrzyłam dzisiaj.Może kilka drobnych gałązek na dole które rosną do środka.
Pozwól jej na razie rosnąć,po kwitnieniu powinna wypuścić długie pędy.Tych pędów się nie przycina,raczej wycina gdy będą już kilkuletnie i zobaczysz że mniej obficie kwitnie.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Dzięki Kochana ;:196 !
Zauważyłam, że na tych króciutkich gałązkach, które MH wypuściła w tamtym roku dość obficie kwitła aż do listopada. A rośnie w chłodnym półcieniu. Bardzo cieszył mnie każdy jej kwiat. Taki różowy talerzyk :D .

Alu, czy podczas cięcia róż dezynfekujesz sekator?
Ja zwykle wiosną moczyłam go w słoiku z denaturatem przed i po przycięciu każdego krzaka, ale ... teraz mi się nie chce, szczerze mówiąc :roll: . Poza tym ten denaturat nie tak łatwo kupić w mieście. Trzeba by jechać po niego specjalnie do Merlina lub OBI.
No i sama nie wiem ... :? .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Monika może być woda utleniona. Amerykanie używaja dosć powszechnie do dezynfekcji sekatorów wybielacza ale chyba po rozcieńczeniu.
Alu jak z wiosną u Ciebie? ;:100
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Monika Tak, dezynfekuję ,mam nasączoną gazę w kieszeni i przecieram od czasu do czasu.A przy zmianie krzewu moczę sekator w słoiku.Ja do tej pory miałam jakiś bimber ,który nawet nie wiem skąd się u nas wziął.Nikt tego nie będzie pił ,więc wykorzystuję go do dezynfekcji sekatora. :lol:Na dodatek nie można kupić Funabenu + bo jesienią podobno został wycofany. Smarowałam nim po cięcie wszystkie pędy.Teraz musi wystarczyć oprysk miedzianem. MH to róża do cienia, i dlatego daję radę w takim miejscu.Moni ,myślę że warto trochę poświęcić czasu na tą czynność,w końcu takie cięcie jest jeden raz w roku.

Ewa o tym nie słyszałam ,ale woda utleniona służy do dezynfekcji ,więc dlaczego nie. Wiosna już weszła do mojego ogrodu i zmusza mnie do pracy od rana do wieczora.Jestem na etapie kończenia odkrywania róż,jeszcze tylko cięcie ,oprysk ,nawożenie.Zresztą co będą mówić ,wiesz sama.W tym tygodniu mam nadzieję skończyć o ile pogoda dopisze.
Deszczyk dzisiaj popadał i bardzo dobrze, bo już było bardzo sucho.
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Alu ja będę cięła od wtorku. Dziś muszę skończyć porządki na rabacie bylinowej bo wszystko pcha się do życia a suchoty jeszcze nie do końca uprzątnięte.
Muszę też zaprojektować jakieś wolnostojące, stabilne, ażurowe podpory do rozpięcia w poziomie kilku róż bo nie wszystko chciałabym kulkować do ziemi. Myślę o wbiciu głęboko w ziemię jakiś solidnych, metalowych, żebrowanych prętów i rozciągnięciu grubego drutu między nimi. Coś w tym rodzaju.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Ja już poodkrywałam róże, zasiliłam nawet, ale nie miałam okazji zrobić oprysku. Deszcz skutecznie uniemożliwia prace w ogrodzie. Cięcie zaplanowałam na weeekend. Niestety niektóre róże przetrwały słabo. Wyglądają gorzej niz po tej cięzkiej zimie przed 2 latami
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Ewa ja też tak kiedyś planowałam zrobić,tylko muszę poczekać aż róże urosną i będą miały długie pędy.Myślałam jednak o grubych drewnianych palach i rozciągnięcie pomiędzy nimi grubego sznura.Ostatnio widziałam ,nawet rozciągnięty łańcuch.Będzie ładniej niż druty.
Ja też jutro zaczynam cięcie ,mam nadzieję że nie będzie tak lało jak w tej chwili.

Gosiu Moje niektóre też będą cięte do kopczyka,ale to nie tragedia.Miały solidne kopczyki i było sporo śniegu więc wysokość cięcia odpowiada normie.Gosiu,tak prawidłowo to najpierw tniemy róże a nawozimy już po wszystkich wiosennych zabiegach.Nawozy dobrze działają wtedy gdy ziemia się dobrze nagrzeje i róże już zaczną wegetację.
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Dzięki za sugestie. Muszę przemyśleć sprawę. U mnie już nie pada ale jest bardzo mokro. Dziś przytnę chyba tylko portlandki. Są najbardziej zaawansowane w rozwoju i mam do nich dostęp z chodnika. Nie chcę porobić sobie dołów na rabatach drepcząc w mokrej ziemi.
Miłego dnia. ;:100
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Ewa u mnie do południa padało więc za cięcie wzięłam się trochę później ,muszę przyznać że też do takiego wniosku doszłam i przycinałam tylko te na obrzeżach rabat.Było tylko + 5 i zmarzłam ,cięcie to jednak mało ruchliwe zajęcie.Jutro już będzie cieplej,może da się trochę więcej zrobić.
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Alicjo, trafiłam do Twojego ogrodu, bo szukałam informacji o róży Alexander McKenzie. Widzę, że nie tylko róże w Twoim ogrodzie warte są uwagi - muszę na spokojnie przejrzeć ten wątek :wink: .
Tymczasem chcę Cię poprosić o informacje na temat Alexandra. Poszukuję dobrej róży pnącej. Widziałam, że masz ją już parę sezonów. Jak się u Ciebie sprawuje i jak duża urosła?
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Edytko Aleksander M będzie u teraz mnie trzeci sezon.To piękna i bezproblemowa róża ,przynajmniej u mnie.Do chwili obecnej nawet jej jeszcze nie cięłam.Ani suchych pędów,ani chorych.Moja obsługa ,to tylko zwykłe zabiegi pielęgnacyjne,nawożenie ,podlewanie i podwiązywanie.W wątku o terminatorkach była na temat tej róży dyskusja i wkleiłam kilka zdjęć.Podam Ci linka to sobie jeszcze poczytasz. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=350
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Dziękuję bardzo Alicjo za odpowiedź ;:196 . Poczytałam sobie i umacniam się w decyzji zakupu :D . Szczerze mówić to szukałam czegoś w pomarańczu, ale praktycznie wszystko w tym kolorze wymarza. Pnąca, musi być pnąca, więc Alexander wskakuje na Top listę :wink: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Wydaje mi się, że moje róże już ruszyły, bo większość ma listki. A nawóz dzięki tym opadom rozpuściła sie porządnie. I tak jeszcze w czerwcu będę zasilała długo działający, Przycinanie bedzie w sobotę
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”