Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Wraz z nowym sezonem zakładam nowy wątek i serdecznie wszystkich zapraszam.Muszę przyznać że ta zima nie była zbyt łaskawa dla naszych roślin.Prawie wszystkie cebulowe oprócz tulipanów kilku koron i paru czosnków straciłam.W związku z tym faktem czołówka wiosenna ze zdjęciami też nie będzie zbyt atrakcyjna.Ale w sezonie na pewno postaram się uzupełnić straty bo co to za ogród bez wczesnych kwiatów wiosennych.Zapraszam.

Stary wątek jest pod tym adresem.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Witam w nowym wątku . Łał ,ale mi sie udało ,ale jestem szybka jak rakieta :;230 . Jeszcze nigdy tak nie zaskoczyłam na otwarcie wątku . Alu muszę dać jej jakąś wspinaczkę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Jadziu :wit koniecznie daj kratkę ,mimo że ona idzie po ścianie ale opiera się o kratkę od strony ściany i nie odpadają jej pędy.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Wiosna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasik_38
500p
500p
Posty: 644
Od: 4 paź 2011, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Alu przepięknie wiosennie u Ciebie ;:3 Trzymam kciuki za Twoje roślinki, żeby zdrowo odbiły i ładnie kwitły ;:3
Pozdrawiam, Kasia {Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie[...]Co ma przeminąć, to przeminie. A co ma zranić do krwi zrani [...]}
Kawałek zielonego marzenia
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Wszystko wspaniale już się zieleni, Alu! Piękną masz już wiosnę...
Bardzo podoba mi się sosenka, którą fragmentem widać po prawej stronie na jednym ze zdjęć... To jakaś konkretna odmiana?
Pozdrawiam Cię serdecznie!
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Jeszcze chwileczkę ,jeszcze momencik i wszystko zakwitnie i będzie pięknie.Widzę plantacje prymulek szykujących się do kwitnienia ,jakie one są :?: bo widzę że takie jak ze sklepu ,nowe nasadzenia? czy zimowały ;:138
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Kasiu dziękuję. Ja też mam taką nadzieję,już dosyć tych strat.

Agnieszko ;:196 To sosna himalajska.Miałam dwie,w ubiegłe lato ,nie wiem z jakiego powodu jedna mi padła.Ale na jej miejscu,posadziłam różę historyczną więc łzy otarte. :lol:

Elu Ja też nie się mogę doczekać,ale idą ciepłe dni więc może będzie to trochę szybciej.Na zdjęciu są pierwiosnki gruzińskie/fioletowe/ Miałam też kolekcję pierwiosnków kolorowych ,coś tam odbija ale nie ma wielkich nadziei.Pokażę zdjęcie z ubiegłej wiosny.

Pierwiosnki

Obrazek
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Nno te zwyczajne rozsiewały się u mnie po ogródku i rozsiewały się jak chwasty a ja je wyrywałam a w tym roku nie jest ich dużo :wit
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Elu u mnie nie dosyć że się nie rozsiewały to jeszcze zmarzły. ;:oj
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Alu tak mi przykro z powodu lilii. Czy naprawdę wszystkie zmarzły ?
Jestem ciekawa co z moimi. Ja sadziłam prosto do gruntu i jak na razie żadnej nie widać. Ale u mnie prawie nie widać wiosny. Wszystko takie niemrawe
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Kasik_38
500p
500p
Posty: 644
Od: 4 paź 2011, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Alu może nie będzie tak źle. Jak patrzę na zdjęcia, które tu wstawiasz, to masz takie cudeńka, że tylko pozazdrościć (tu pluję przez lewe ramię ;:224 ). Te prymulki tak cudnie wyglądają, że ja koniecznie muszę zrobić sobie taką rabatkę. Nie wiem tylko jak ja to robię, ale wszystkie prymulki u mnie od razu robią kaput ;:223 . Chyba ręki albo rąk do nich nie mam w ogóle ;:185 . Przyjęły mi się tylko te wsadzone na jesieni od teściowej z działki. W domu, nie uwidzisz..... zdychają od razu po 3 dniach ;:145
Pozdrawiam, Kasia {Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże Ci odpowie[...]Co ma przeminąć, to przeminie. A co ma zranić do krwi zrani [...]}
Kawałek zielonego marzenia
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii ( Alicji) cz.3

Post »

Monisiu jest nadzieja na te najstarsze , bo zaczęły wychodzić te małe siewki/są takie przy korzeniach/.I tak myślę że skoro one nie zmarzły to może i cebule też.Wiaderka były dosyć głęboko ,ja mówię że je diabeł wciąga w głąb , musiałam wszystko wykopywać i wyciągać do góry.Może to na dobre im wyszło.Były też przykryte liśćmi i badylami.Natomiast te z ubiegłego roku na nowych rabatach niestety klapa, nie były niczym nakryte i raczej po nich.Jak przyjedziecie to sprawdzimy.Nie wiem co jest ale jak coś posadzę to za jakiś czas,wszystko jest wciągnięte jakieś 10 cm głębiej. ;:oj .Dzisiaj z 10 róż windowałam do góry amerykanami,bo niedługo by było widać tylko czubki.
Myślisz że u mnie lepiej,w ubiegłym roku 7 kwietnia było kolorowo.Kwitły iryski żyłkowane ,hiacynty,narcyzy,pierwiosnki,korony.Inaczej to zupełnie wyglądało.Teraz niestety tylko zielono,może i z tego powinnam się cieszyć. ;:131 Zobacz w starym wątku.

Kasiu ja też miałam kiedyś w domu ale dla nich jest za ciepło i za mała wilgotność.Chciałam żeby wytrwały gdy będę mogła posadzić do ogrodu.Część przetrwała i niektóre są na zdjęciu.Trzymałam na tacach na których wysypane były kamyki.Tu nalewałam wodę i dopiero na tym były postawione doniczki z pierwiosnkami.Wytrzymały ze dwa tygodnie a potem i tak zaczęły marnieć.Jeśli dobrze pamiętam to powinny stać w temp. ok 15 *W gruncie są dosyć wytrzymałe na mróz,można jeszcze je przykryć ,na pewno Ci się powiedzie uprawa. :uszy

Pierwiosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”