Swojski bałagan

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Masiu tak to już jest z żywym inwentarzem, że ma swoje przypadłości. Dla pszczół ostatnio są ciężkie czasy, wbrew pozorom łagodna(no bo ile tych mrozów było) zima nie jest dla nich dobra. Najważniejsze, że diagnoza jest i leczenie (a właściwie to dezynfekcja) rozpoczęte.Teraz jeszcze współpraca z pogodą i powinno być dobrze.
A co do domu to u nas nieraz pieczywo się skończy, albo masła zabraknie, ale miodek jest zawsze :wink:
Właśnie piszę już z domu :heja a nie z akademika. I tak z racji powrotu na zielone były małe zakupy nasion.
Oczywiście kupowałam pod wpływem zdjęć z FO, stąd dwie pierwsze pozycje:
- mix sasanek
- pierwiosnek omszony
- aksamitka rozpierzchła czerwono-brązowa
- czerwony aster peoniowy
- mix bazylii
- mix cukinii
- mix sałat
- kalarepa
- fasolka szparagowa
- czosnek niedźwiedzi (to ponoć dopiero w lecie się sieje... ale chyba zrobię eksperyment)
Jak widać połakomiłam się na mieszanki, obym tego nie żałowała.

Jutro wielkie sianie i sadzenie, czas dalie z piwnicy wyciągnąć, kanny chyba też ruszę. Zobaczymy jak będę z czasem się wyrabiać... Piwko na zakwasy obawiam się, że będzie konieczne.
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Swojski bałagan

Post »

Oglu, szaleństwo! ;:138 Gdzie Ci się udało dorwać czosnek niedźwiedzi do wysiania, zastanawiam się ;:224 Mam apetyt na niego wzmożony, a sadzonek póki co nie widziałam nigdzie. Może też wysieję... Do lata czas... choć wydawać by się mogło, że to już :D Słonko dziś dopiekło równo!
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

No Olgo widać , że ciągnie wilka do lasu. Będzie z Ciebie ogrodniczka, a jak osiądziesz na stałe to mamuśkę zakasujesz z grządkami. Wiele z tych Twoich zakupów u mnie też gości. Część już posiana w tunelu. Ja czosnek niedźwiedzi kupowałam na Al (cebulki) jesienią sprzedają i są niedrogie. Nasiona zresztą też można kupić (to do Ani). Te mixy nie są gorsze od całych torebek różnych gatunków. Dużo nie trzeba ziarenek, potem zostaje traci zdolność kiełkowania. To jest pod klienta, który pewnie zgłaszał problem. Nie wiem czy grządki masz już przygotowane, czy dopiero czeka to na Ciebie, ale długi weekend masz zapewniony. Ciesz się domkiem i nabijaj akumulatory , bo jeszcze miesiąc i sesja a potem ukochane wakacje.Obrazek
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Hej Dziewczyny!

Czosnek kupiłam, ale teraz mam problem czy go siać, bo na opakowaniu siew przewidują sierpień-październik. Chyba zaeksperymentuję w poniedziałek, bo dziś już nie zdążyłam.
Aniu nasiona mam z Vilmorinu, znalazłam w sklepiku w Lublinie :D Jak otworzę i zobaczę ile tego jest to napiszę Ci czy mogę się podzielić. Na razie nie wiem jak duże są nasiona, a waga opakowania nic mi nie mówi ;:131

Grządki już są, zostało posadzić ziemniaki, pomidory i kapuchę. Dziś siałam kompost pod ogórki, urobiłam się jak głupia, a pryzma nadal ogromna. Chyba mamy za dużo tego dobra :wink: ale na pewno się nie zmarnuje.
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Hej . Witam. :wit :wit
Bałagan , nie bałagan , dobrze się zapowiada.Teraz już wsiąkłaś i zaczną się zmiany. Wiem coś o tym ;:7 ;:7
Te Ukraińskie to nawet całkiem ładne. ;:224 ;:224
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Swojski bałagan

Post »

Spokojnie, _oleander_, namierzę sama :D A Ty siej... Ja się pewnie za słabo rozglądałam, co innego zresztą miałam w głowie. Ale zdobędę! :D Miłej i pięknej niedzieli ;:196
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Zajrzałam do Ciebie, Olgo, ale chyba odpoczywasz po pracach w ogrodzie.
A zdjęcia gdzie? nie było czasu?
Kokietujesz tym bałaganem... porządeczek, truskawki "wymiatają" :;230
Jednak sadzenie ich na macie oszczędza sporo pracy, chociaż - samo sadzenie to straszna "zabawa".
Ja także muszę odnowić swoje nasadzenia, ale nie mogę się zmobilizować.
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Nie było mnie chwilkę a tu już takie duże zaległości. Ciekawe kiedy to nadrobię :)
Dziś tylko krótki raport, zdjęcia pewnie w weekend.

Otóż, chęci miałam wielkie, ale co robić kiedy zapraszają człowieka na rajd w góry? Nijak odmówić! A skoro nie odmówiłam, no to pojechałam. W ten sposób ogródek sobie zarastał kolejny tydzień. Na szczęście przed wyjazdem zdążyłam wysiać co trzeba.
Potem okazało się, że muszę się z gór przerzucić pod Bydgoszcz... Mus to mus, w przelocie rzut oka na ogródek (kwiatki na szczęście jeszcze są większe od chwastów) i biegiem w dalszą podróż, przecież pociąg nie poczeka. A teraz dotarłam do akademika i odpoczywam po tych wojażach. Jak dobrze czasem posiedzieć :D Więc ja siedzę przed kompem, a ogródek zarasta kolejny tydzień...

Z ogrodowych ciekawostek - w górach jest teraz fajny czas na podglądanie kwiatków. Łany pierwiosnków, kaczeńców i czosnku niedźwiedziego to cudeńka!

Dziękuję za odwiedziny, fajnie że ktoś tu zagląda nawet jak mnie nie ma ;:136
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo pewnie z tych górskich wojaży jakieś fotki posiadasz więc chętnie popatrzymy na skalne uroki :wink:
Dzień jest już tak długi że spokojnie nadrobisz zaległości.Dziś się sama zdziwiłam jak wróciłam z ogródka że do 21 spokojnie można w nim działać ;:215
No tylko komary zaczynają dokuczać ;:131
Pozdrawiam cieplutko.
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olu wzięłaś aparat fotograficzny na wycieczkę ?
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

nirali - górskie widoczki i owszem, ale skalistymi trudno je nazwać. W Bieszczadach byłam :wit komary już niestety aktywne na całego.

tade k - dzięki za doping :wink: staram się coś tam pchnąć w ogródku w miarę możliwości, idzie powoli, ale do przodu. Chyba dlatego, że chaotycznie się za to zabieram. Zamiast systematycznie kącik po kąciku... ale czasami takie przypadkowe kombinacje też ciekawie wychodzą.

elsi - oj tak, sadzenie truskawek na macie jest strasznie męczące. Wydaje mi się, że mam kiepską technikę, może da się to jakoś szybciej i wygodniej 8-) zrobić, ale na to jeszcze nie wpadłam? Rozkładam matę, nacinam na krzyż w wybranych miejscach i potem przez taką dziurkę kopię dołek i wsadzam sadzonkę. Oczywiście podczas tego całego sadzenia wysypuję sporo ziemi na matę, nacinam za małe krzyżyki, które potem muszę poprawiać i tak sobie sama przeszkadzam :oops: aaaa no i do niektórych truskawek dosadzam ząbek czosnku. Ponoć to profilaktyka szarej pleśni.

Maska -Aparat mam tak kiepski, że aż strach, ale zdjęć troszkę cyknęłam:

33. Pierwiosnek - żałuję, że nie mam zdjęcia pierwiosnkowej łączki...
Obrazek

34. Czosnek - Anno rozglądaj się za nim, a może też go przyłapiesz w naturze :shock: (oczywiście czysto platonicznie, bo jest pod ochroną)
Obrazek

35. Widoczek - żółty akcent to oczywiście kaczeńcowa rzeka
Obrazek
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Swojski bałagan

Post »

Roślinki piękne, a rzeka kaczeńców - niesamowita. Oby więcej takich zdjęć, można się w nich zakochać.
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Swojski bałagan

Post »

Widoczków zazdraszczam, uwielbiam góry właśnie w wersji bezśniegowej :D
Akumulatory naładowałaś porządnie?
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”