Mój piękny ogród- anulka cz.1 2007 r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Grazynko a ja Tobie nie wysłałam sadzonki?
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dawid juz podał kiedys nazwę ,ale zapomniałam.Muszę odszukać
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Crassula lycopodioides tak się nazywa ta zielona roslinka
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Dzięki Anulko. A czym ona pachnie - do jakiego zapach jest zbliżony ? Trochę przypomina wrzos. A te kwiatuszki to są takie malusieńkie, że trudno je zauważyć. Czy to roślinka z tropików czy raczej zimnych rejonów. Napisz o niej coś więcej jak wiesz.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Aniu, czy zagubiłaś się gdzieś wśród tej przedświątecznej zawieruchy?Pokaż się choć na troszkę.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Elu kochana jestem cały czas tylko o czym mam pisać?
W ogrodzie pustki ,szaro i tylko ciągle kwitnie rudbekia.Na działkę nie jezdzę bo zimno ,ale podobno mam cudownie zryty cały trawnik przez krety :twisted:
Czytam co piszą inni i oglądam ogrody nowych forumowiczów :D ''Trochę'' ich przybyło :shock:

Mam nadzieję ,ze nadrobię zaległosci bo przeciez już niedługo wiosna!!!!!

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich forumków ;:12
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

A jak Anulko u Ciebie z przygotowaniem do świąt, czy masz jakieś dekoracje w ogródku ? :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Aniu, zawsze gdzieś u kogoś, coś się dzieje.Ja tam sie wkręcam i jest bardzo miło i fajnie.Sporo tematów świątecznych, a ponadto odkrywam ciągle nowe zakamarki tego przepastnego forum.Jeśli oczywiście tylko mam czas.W ten ostatni tydzień przedświąteczny, to będzie chyba ciężko znaleźć wolną chwilkę.
Ale najważniejsze, że nie odeszłaś zbyt daleko i czuwasz nad wszystkim.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Anulko, trochę zaniedbałam Twój wątek, bo nie dostałam powiadomienia o wpisie i ...zapomniałam :oops: Tyle tych wątków, ze już się gubię, gdzie byłam, a gdzie nie .
A propos tej roslinki , Crassuli lycopodioides : martwię się trochę po obejrzeniu Twojej.
Znalazłam w paczce dwie gałązki, więc posadziłam je osobno. Jedną trzymałam w cieple, a drugą w chłodzie. Jak się okazało, wkrótce zrobiło sie dla niej za chłodno i listki oklapły. Przeniosłam ją do ciepłego, ale i tak zaczęła marnieć i chyba nic z niej nie bedzie. Druga natomiast rosnie, ale... wyglada inaczej niż Twoja :(
Twoja ma pędy wyprostowane, a moja powyginane i do tego wypuszcza jakieś cieniutkie boczne :?
Zobacz sama
Obrazek

Obawiam się, że w tym stanie może nie zakwitnąć i nie poznam tego zapachu :(
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Izuniu nic się nie martw .Twoja roslinka rosnie bardzo ładnie.Teraz trzymaj ją w domu aż do wiosny.Jak już będzie ciepło to wystaw ją na dwór ,albo wsadz do ziemi np. na skalniak .Wtedy ładnie się ukorzeni i rozrosnie.Na zimę niestety trzeba ją zabierac do domu normalnie do pokoju.

Kwitną starsze pędy więc i tak musisz poczekac.Proponuję Ci przyciąc teraz całą roslinkę-nadac kształt a te odcięte pędy wsadzic do ziemi.One bardzo szybko się ukorzenią i wsadz je gęsto.Jak rosnie w ziemi to te długie pędy wyginają się do ziemi i puszczają korzenie dlatego śmiało mozesz przyciąć.
Moja roslinka wygląda inaczej bo jest gęsto posadzona własnie z takich oderwanych bocznych kawałków.
Cieplutko pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dziękuję Anulko! Uspokoiłaś mnie trochę. Zrobię jak radzisz. Z tego co piszesz wynika, ze nie ma raczej szans na kwitnienie do następnej zimy, bo pisałaś, że kwitnie w styczniu. Trudno, muszę poczekać, byle tylko mi sie nie zmarnowała. Jeszcze raz dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Izo u mnie ta roslinka zakwitła w zeszłym roku w styczniu a w tym teraz.Nie ma to znaczenia -kwitnie chyba wtedy ,jak ma ochotę.Myslę ,ze jak podrosnie to zakwitnie.Te młode sadzonki jeszcze nie kwitły :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”