Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Zdjęcia naszych ogrodów.
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

Witaj Ewelino...kolejny wspaniały wątek się zaczyna,a ja nadal mam spore zaległości na forum...
bratki cudowne kwiatki o tej porze roku,sama dzisiaj też sadziłam,by rozweselić smutny jeszcze ogród...
rzeczka z krokusów ;:138
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

No tak jak zwykle jest ślicznie - trawnik ładnie wyczyszczony z liści, a w wazonach i na klombach kwitną wiosenne kwiaty. Ewelino do wiosny już jesteś w pełni przygotowana, a taniec z grabiami mam nadzieję nie zaszkodził kręgosłupowi. :;230
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
KLEO1
1000p
1000p
Posty: 1483
Od: 12 paź 2011, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

Witaj Ewelino - przecudny widok, całe łany kwitnących kwiatów. W Chojnowskim Parku Krajobrazowym zdarzało mi się widywać takie łany kwitnących białych zawilców i niebieskich przylaszczek, niestety nigdy nie miałam przy sobie aparatu i nie mam zdjęcia takiego widoku. Wspaniale, że Tobie udało się takie zrobić Wiosna w naszych lasach potrafi być przepiękna. W Twoim ogrodzie też już widać wiosnę. Jak zniosły zimę Twoje Rh?
Moje niestety słabo, zwłaszcza te o kolorowych liściach.
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

Ewelinko wiosna u ciebie w każdym miejscu nawet w domu. Krokusy i przebiśniegi wspaniale zdobią ogród, który zawsze podziwiam. Zdjęcie ze śnieżycami jest niesamowite, widok, że dech zapiera, cudownie. ;:138
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

:wit Ewelinko
Nowy wąteczek zapowiada się tak samo rewelacyjnie jak poprzednie. Bratki jak zawsze niezawodne. Ja też je co roku sadzę. Ewelinko mam prośbę do Ciebie. Gdzieś w Twoim wątku czytałam chyba o opuchlakach. Dziś obejrzałam swoje rh i doszłam do wniosku że chyba mogę mieć te paskudztwa. Chyba powinnam kupić jakieś larwy czy coś tam innego? Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam Jola
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

Ewelino :wit Wpadam do nowej części .Krokusy pięknie wyglądają w takiej kępce na trawniku .Ja ostatnio wysiewam bratki jednak na ich kwitnienie trzeba dłużej poczekać to czasami dokupię sobie jakieś ,żeby zdobiły :D
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

Ogród rozkwita, a parapet i stół aż się uśmiechają. Jednak żółty to zdecydowanie wiosenny kolor, przynajmniej jak dla mnie.
Pozdrawiam ;:3 i życzę udanego wyjazdu i szczęśliwego powrotu.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

Wczoraj walczyłam z RODODENDRONAMI - oczyściłam krzewy ze śmieci (igły, jakieś suche gałązki, uszkodzone lub "podejrzane " listki...), wygrabiłam śmieci z podłoża, zakwasiłam, mocno podałam .Potem opryskałam korony z pąkami kwiatowymi płynnym nawozem. Dziś dałam granulowany obornik i rozsypałam nową ,grubą warstwę kompostowanej drobnej kory ( zatrzymuje w podłożu wilgoć i stopniowo rozkłada się w wartościową próchnicę).
Poza jednym krzewem , który chyba nieco przemarzł (liście) reszta wygląda dobrze.Zapowiada się ładne kwitnienie, na które już się cieszę :)

Ponieważ niektórzy z Was mają problem z OPUCHLAKAMI podjadającymi liście , a także korzenie rh. proponuje lekturę artykułu:
znajdującego się tu:

http://www.opuchlaki.pl/
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
E-mienta
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 mar 2011, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Perła Renesansu

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

Dzięki Ewelinko, za tego linka. Poczytałam i spróbuję walczyć, bo coś czuję, ze powygryzane półkola na liściach mojego rh to właśnie ten szkodnik.
Pozdrawiam Ewa
Spis treści, Życie po życiu - 2014 - Aktualny
"Ludzie posłuszni żyją, aby spełniać oczekiwania innych. Nieposłuszni realizują swoje marzenia..."
Awatar użytkownika
KLEO1
1000p
1000p
Posty: 1483
Od: 12 paź 2011, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

U mnie występuje ten sam problem - liście Rh są poobgryzane, jest tego dość dużo. Poczytałam i wszystko wsazuje na to, że to opuchlaki.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

W poprzednim sezonie pokazywałam mój jesienny nabytek - TERMO-KOMPOSTOWNIK.

Mając nadzieję ,że się nie zawiodę i uda mi się wyprodukować w nim cenny kompost do użyźniania piaszczystych rabatek ,od połowy września zaczęłam kompostowanie , zgodnie z zaleceniami producenta (nie umiem , więc robię grzecznie ,jak każą : rozdrabniam , przesypuję cienkimi warstwami ziemi, dodaję nieco aktywatora, podlewam,...).

Obrazek Obrazek

W tym roku , na Targach "Gardenia" polecono mi aktywator kompostu z guano ptaków morskich - granulat .
Wg. producenta przyspiesza proces dojrzewania kompostu. Wiąże i rozwija wysokowartościowe substancje odżywcze. Sprzyja tworzeniu się naturalnej próchnicy, redukuje nieprzyjemny zapach, pomaga w wytworzeniu odpowiedniej mikroflory bakteryjnej w strefie korzeniowej , etc.
Stosowanie:
* dla pryzmy kompostowej najlepiej wybrać miejsce zacienione
* pryzmę należy zraszać szczególnie podczas dłuższych okresów suszy
* resztki roślinne należy układać luźno warstwami grubości 10-15 cm
Dawkowanie:
* na każdą warstwę pryzmy kompostowej rozsypać około 100g/m2 (2 garście) granulatu."

Drogi nie był (promocyjna cena producenta ) .Kupiłam . Zastosowałam .

Dziś obejrzałam sobie całą zawartość kompostownika po zimie i jestem dobrej myśli .Mój M. zdjął całą tę plastikową obudowę kompostownika , a ja sobie pogrzebałam w pryzmie, przemieszałam i stwierdziłam,że jest lepiej niż mogłabym się spodziewać. Większość materiału ładnie przerobiona, odpowiednia wilgotność i zapach (podobno właściwie kompostowane resztki nie śmierdzą i u mnie tak jest !) Zawartość ponownie wylądowała co prawda w kompostowniku, ale sądzę ,że z końcem kwietnia spokojnie będzie można go przesiać i większość wykorzystać .
Teraz zastanawiam się , co wykorzystać do przesiewania - mam plastikowe skrzynki po owocach z niewielkimi otworami w dnie , więc chyba spróbuję w ten sposób ?


No , ale teraz muszę się skupić na wiosennych porządkach w pozostałych częściach ogrodu.Dziś spędziłam na wygrabianiu , wycinaniu, skubaniu i czyszczeniu kilka godzin... a końca nie widać :(
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

jak ja tu lubię zaglądać... :wit nie dośc, że się można nasycić cudnymi widokami z ogrodu, to jeszcze edukacyjnie podciągnąć z ogrodnictwa :heja
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: OGRÓD W CIENIU SOSEN - cz.6.

Post »

Przepiękne są twoje krokusiki :D Dobrze, że jesteś zadowolona z kompostownika. Ja chętnie kupiłabym drugi, ale wciąż są jakieś inne inwestycje do zrealizowania.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”