Ogród Marka - coś z niczego - markpm

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Ogród Marka - coś z niczego - markpm

Post »

Na początku coś o "ogrodzie" - razem z resztą rodzinki od tego roku zaczęliśmy przejmować stary, zachwaszczony, zaniedbany i wyłożony prefabrykantami ogród. Efekty widać, choć jak na razie niewielkie - przede wszystkim porządkujemy teren, sadzimy trochę kwiatów. Głównie myślimy o koncepcji ogrodu na przyszłe lata i zerwanie z kątami prostymi i betonem, ale to dopiero w przyszłości :)
W ogrodzie jest dużo starych drzew i według nich trzeba będzie myśleć o koncepcji, mam nadzieję, że forumowicze mi trochę pomogą (oczywiście będzie trzeba zrobić mocne cięcie niektórych krzewów i drzew) :wink: :wink: :wink:


Zacznę od takiego skrawka terenu:
Tak było:
Obrazek

Tak jest aktualnie. Pomiędzy kamieniami będzie trawa, po prawej pofalowany brzeg z białego wapienia, po lewej na razie nie wiem - jest kawałek warzywnika i grządka bez przemyślenia :)
Obrazek

Tu jedne z ok setki host w moim ogrodzie (Niektóre mają ponad metr średnicy)
Obrazek

Tu taka "mała architektura", niestety brak mi pomysłu, co tam wsadzić...
Obrazek

Ściana obrośnięta kokornakiem (w tym roku zakwitł, ale wypuścił mało liści) i hortensją
Obrazek

Studnia do remontu (na szczęście czynna i często używana :wink: ) - ma ktoś pomysł jak ją zrobić? najlepiej w starym, wiejskim stylu, nieobudowana niczym.
Obrazek

Modrzew, później kilka świerków srebrnych - wysokość 20-25 metrów.
Obrazek
Obrazek

Aktinidia na własnoręcznie zrobionej kratce - mogę komuś zrobić, szukam pracy na wakacje :)
Przyrosty ma już około 1,5 metrowe, doszła już do połowy kratki - nie rośnie za szybko :?:
Obrazek
Obrazek

Teraz kilka "artystycznych" :D Więcej zdjęć i opisów zamieszczę po sesji :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Aktinidia tak ma - najpierw powoli, a potem jak zacznie rosnąć, to już ma szalone tempo.
No nie powiedziałabym,że z niczego, wygląda raczej na nadmiar bogactwa roślinnego.
Waleria
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Masz dużo tych roślinek powiem Ci. Podoba mi się kokornak i aktynidia, może dlatego że lubię pnącza. Co tam jeszcze szykujesz ciekawego?
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

O, ktoś mnie odwiedził :D

Hmm najpierw powoli? Wsadziłem ją dwa miesiące temu :oops:


To jeden z 3 kokornaków. Aktinidia musi się rozrosnąć i muszę uporządkować podwórko, wtedy będzie jeszcze ładniej.
Na każdym z tych świerków posadziłem bluszcze. Ładnie się rozrastają. Jeszcze mam dwa inne pnącza, niestety nazwy mi uciekły, ale jutro wrzucę zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Pora na następne odwiedziny :)

Witaj na forum!

Ja też odziedziczyłam w spadku po poprzednich właścicielach studnię w kiepskim stanie.Działałam w sumie bardzo spontanicznie ale efekt przynajmniej dla mnie jest satysfakcjonujący.Możesz obejrzeć zdjęcia przed i po na poście z moim ogrodem.Zapraszam serdecznie :)
Awatar użytkownika
sonia71
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 mar 2008, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

twoje hosty ;:10 ,już widać że ogródek ma charakter- takie lubię a to że jeszcze praca przed Tobą to nic nie znaczy w porównaniu z efektem końcowym a bedzie na pewno ;:33
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witaj!

Funkie robią wrażenie!

Długo już masz ten ogród?
Bardzo piękne drzewa.
z uśmiechami Iza
u liski
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Witaj w temacie ogrodów markpm. A jakie masz plany jego przebudowy?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ależ to piękne miejsce!!! :D
Jak duży jest to ogród?
Czy zamieszkujecie tam na stałe?
Dużo pracy przed Tobą ale będzie piękniej z każdym dniem,kiedy kończysz sesję?
Nie mogę doczekać sie następnych zmian.
Pozdrawiam KaRo
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

ile ty masz ty host?????
100 :?: :?: ;:111 ;:111
każda inna??? czy tak ogólnie 100 tych roślin??
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

markpm witaj na forum. Jaki piękny masz ogród, troche porządków i spełniaja sie marzenia. Hosty -cudo , drzewa też, studni nie potrzeba wiele remontu - bo (wg mnie to jest ona w stylu o jakim pisałeś) poprawki daszku odświeżyć ścianki, i technicznie usprawnic -po kłopocie. Pozdrawiam zajrze znów. :P :P :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

Łał, potraficie zachęcić człowieka do dalszych prac i ich opisu :D

A więc:

Lamia, jestem na forum od pół roku :oops: Udzielałem się w ogrodzie Karolci :wink: Jutro na pewno wstąpie do Twojego ogrodu :)

Sonia71 - ogród właśnie nie ma charakteru, choć widać że może go mieć, dlatego postanowiłem poprosić Was o pomoc i też sam spróbuję coś zdziałać :roll:

Liska, to są wg mnie najładniejsze funkie, choć są jeszcze inne, np standardowe białozielone, ciemnozielone (odmian nie znam, choć słyszałem jakąś - Sibolda :oops:) Ogród jest starszy ode mnie, tak na oko ma ze 30 lat, co z resztą widać po drzewach, ale to co pod nimi, to woła o pomstę do nieba :lol:


Erazm, wreszcie mogę się w pełni cieszyć tym tematem mając swój własny ogród tutaj :) Plany... wiesz co, nie myślałem aż tak dokładnie co mogę w nim zrobić, na pewno w ok 60% będzie to naturalna łąka, staw, las i bagno :) 40%, czyli dom i "ogród" czekają na ogólne zagospodarowanie - woda w studni jest, więc marzy mi się potok przez ogród, trawnik wijący się wokół wzniesień porośniętych roślinkami i wszystko to chronione cieniem przez wielkie świerki (niestety w ciągu ostatnich 5 lat padły już dwa :? ) - te moje marzenia :!:

Karo, to będzie piękne miejsce, choć ulubione już w nim mam :P
jaki duży? hmm są to trzy złączone ze sobą działki budowlane, tak na oko 70x70 metrów? tak, to mój dom rodzinny :lol:
Praca czeka mnie w wakacje. Sesji został ponad tydzień, września nie liczę, choć pewnie będę musiał wtedy zaliczać :roll: Poczekaj na zmiany, chcę dokończyć tą ścieżkę i odmłodzić inny trawnik, którego nie ma na zdjęciach.

Asiula, ile mam host? Sporo, na pewno kiedyś policzę, ale myślę że 100-150. W większości są to stare gatunki, gdzie z jednej rośliny wyrasta ok 50 pąków z liśćmi. Jest kilka nowych odmian, przede wszystkim żółte i niebieskie, ale za nim się rozrosną, to troche czasu minie :wink:


Giga45 - jak już mówiłem, na forum jestem jakiś czas. trochę porządków = kilka lat roboty :) Tak, studnia jest w tym stylu, ale... będę musiał wymienić wszystkie elementy drewniane - czy będzie pasowała np dachówka bitumiczna itp? dachówka cementowa odpada, bo byłby to przerost formy nad treścią :D Jak odnowić cembry? oczyścić i pomalować? jak? na jaki kolor? co zamiast ohydnych "betoników" wokó niej? Mój szwagier pracuje nad elektryką studni, czyli kilka gniazdek i pompa włączająca się, gdy naciśnie się włącznik po drugiej stronie ogrodu - ale to chyba niewykonalne, bo nie sptkałem takiej pompy... :roll:
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

markpm pisze:O, ktoś mnie odwiedził :D



To jeden z 3 kokornaków. Aktinidia musi się rozrosnąć i muszę uporządkować podwórko, wtedy będzie jeszcze ładniej.
Na każdym z tych świerków posadziłem bluszcze. Ładnie się rozrastają. Jeszcze mam dwa inne pnącza, niestety nazwy mi uciekły, ale jutro wrzucę zdjęcia :)


Cześć już jestem ciekaw co to masz za te pnącza. Naprawdę chętnie pooglądam fotografie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”