30 - metrowe maleństwo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Rewelacyjna piwonia, ostatnio coraz czesciej sie takim przygladam i moj wzrok sie na nich zawiesza :wink: Dalie sadzilam nie tak dawno, to u mnie dopiero powylazily z gleby - do kwiatow daleeeko.
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Pięknie u Ciebie ;:138 jak pielęgnujesz lawendę :?: masz takie duże kępy ;:oj
U mnie ciągle leje nie da się wyjść :( ;:196
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 910
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Witaj Bozuniu przepiękna ta piwonia lilie mają dużo paków świetnie życzę miłego wieczorku pozdrawiam
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bożunia ,gdzie Ty jeszcze mieścisz nowe nabytki? :D
Podziwiam Was dziewczyny za operowanie nazwami roślin ,ja chyba połowy nie potrafiłabym nazwać :D Kupuję ,wsadzam i oczywiście nie zapisuję nazw ,a z głowy uciekają.Mam chyba z dwadzieścia różnych host,ale zabij mnie nie mam pojęcia jakie nazwy :;230
Później wujek ''google'' podpowiada :;230
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Remi piwonia właśnie taka jest, różowo-kremowa, w pastelowych odcieniach, tylko środek mocno różowy :) Szkoda, że w tym roku tylko 2 kwiaty...ale warto czekać na nie :wink: Dalie dopiero zaczynają kwitnąć, dużo liści mają w tym roku... Nie oznaczyłam kolorów i taki zestaw wyszedł, ale moja znajoma plastyczka mówi, że pasuje fiolet z czerwienią :;230

Agnieszko dziękuję, jeszcze zakwitną na niej rudbekia, liatra i przetacznik :wink:

Jule nie dziwię się, że oko się zawiesza na piwoniach, bo to cudowne kwiaty ;:167 Szkoda, że nie kwitną całe lato...

Dzidzia u nas też już pada... Lawenda w sumie rośnie sobie sama :wink: Ma chyba dobre stanowisko- słoneczne i pasuje jej ziemia. Podsypałam w tamtym roku piachem, bo było za dużo gliny i widzę, że jest lepiej :) W sumie to za wiele przy niej nie robię, zbieram kwiaty w lecie (do szafy itp) i przycinam wiosną sporo ( ale w granicach rozsądku) przed rozpoczęciem wegetacji, nie podlewam (tylko woda opadowa), nie nawożę... Sama się dziwię, że tfu... tfu... tak ładnie rośnie. Krzaczki mają 3 lata. A! I jeszcze ją głaszczę :;230 bo uwielbiam jej zapach ;:167

colli28 witam cieplutko ;:196 . Czekam na lilie z niecierpliwością, bo w tamtym roku były mizerne, było mało kwiatów i w sumie już nie pamiętam jakie miałam :wink: Wygląda na to, że w tym roku będzie liliowo :wink:

Ola no właśnie z tym upychaniem jest problem :wink: Kupiłam i do tej pory stoją w doniczkach, bo nie wiem, gdzie posadzić... ale pokombinuję :wink: Wymarzła mi ketmia, więc zrobiło się kilka centymetrów luzu :;230 Nazwy jakoś zostają mi w głowie, większość na szczęście pamiętam, z drugiej strony za wiele roślinek nie mam, więc to nie taki problem :wink: A receptą na to są znaczniki przy roślinkach. Opisujesz, wsuwasz w ziemię i z głowy :wink:
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Czy "to" żółte w przedogródku to WIESIOŁEK ?
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Tak, to wiesiołek :) Niestety nie wiem jaki, ale okrutnie się rozprzestrzenia... Muszę go pilnować :wink:
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bozuniu, zaintrygowała mnie Twoja róża Watlztime, czy na żywo jest takim bladym fiołkiem? Czy to tylko takie ujęcie foto? Kolorem przypomina mi Indigolette, którą kupiłam właśnie ze względu na barwę, a teraz czekam na pierwsze kwiaty ;:173
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

A mi wpadł w oko Twój nowy koleus , ciekawe ma te ożyłkowanie ;:108 Wiesiołka to ja sie pozbywam , pozbywam , a ten pieron znów wyrasta.,...potffffór :twisted:
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Kurcze gdzie nie zajrzę jakaś bilinka mi wpadnie w oko :;230 niedługo mi miejsca na rabatach zabraknie ale Tiarella i koleuska limonkowego muszę mieć ;:7
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bozka gdyby piwonie kwitly caly sezon, to miala bym ich pelno - zamiast innych chabazi tez 8-)
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Szkoda, że koleuski są jednoroczne. Listeczki mają w takich kolorach, że nie można przestać na nie patrzeć.
Skąd sie bierze mikołajka? Posadziłam przegorzan - bardzo lubię takie ostowate rośliny - ale wcale mi nie chce rosnąć, a to przecież niemal chwast :shock:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Ja tym razem skomentuję Walztime. Bardzo mi się ta róża u mnie podobała ze względu na oryginalny kolor. Nigdy nie byla szczególnie mocarna i kwitła tylko raz, ale ją bardzo lubiłam właśnie za tę oryginalność. Niestety w tym roku po siedmiu latach zmarzła. Całe szczęście, że twoja się ostała. Widać miała lepsze warunki, może bardziej zacisznie czy cieplej. Pielęgnuj ją, bo jest naprawdę niespotykana. MNie pozostały po niej tylko zdjęcia :oops:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”