Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Z pewną taką nieśmiałością przedstawiam Wam mój ogródek. Pewnie nigdy bym się na to nie zdecydowała, ale Annes77 dodała mi odwagi i poniekąd "wywołała do tablicy". Moje (niestety nie w sensie dosłownym, bo formalnie należy do rodziców, ja tam "tylko" pracuję) skromne 370 m2 staram się ujarzmiać tak na poważnie od jakichś 6-7 lat (od tego czasu jestem na forum :) ). Dawniej rosło tam w sposób dość dowolny sporo bylin, które na fali fascynacji modelem: trawnik + iglaki - powyrzucałam. Ocalały nieliczne... Po roku stwierdziłam, że taki ogród jest nudny i zaczęłam go na nowo obsadzać, tym razem bardziej systematycznie. Po kawałku porządkuję kolejne fragmenty działki, a wierzcie mi - jest to orka na ugorze. Ponieważ mam sto pomysłów na minutę, koncepcje zmieniają się co roku, w związku z czym wiele roślinek zwiedziło już niemal każdy ogrodowy zakątek. W ubiegłym sezonie zasadziłam kilka rododendronów i stworzyłam mini wrzosowisko. Oczywiście po raz setny przearanżowałam też rabaty. W tym roku planuję założyć wreszcie trawnik z prawdziwego zdarzenia (dotąd trawnik udawały- dość skutecznie nawet - koszone perz i chwasty ), położyć ścieżki (których nigdy nie było) i nadal dążyć do stworzenia rabat "doskonałych" (czyli znowu przeprowadzki). Marzyła mi się jeszcze drewniana altanka, zamiast istniejącej budy z tzw. płyty obornickiej, ale na razie brak funduszy...
Ale dość gadania. Czas na trochę zdjęć, nie ma ich dużo, ale spróbuję jeszcze poszperać i wrzucę później parę archiwalnych w klimacie "jak to z ogrodem Asi było..."

Cztery pory roku 2011 w moim ogrodzie:

WIOSNA
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek


LATO
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


JESIEŃ
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ZIMA
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Witaj :wit

Nie ma jak czytanie forum w niedzielny poranek ;:40 , oczywiście przyczłapałam do Ciebie od Ani :wink: .
Asiu, jeśli Ty nie masz co pokazywać, to ja powinnam swój wątek wyczyścić ze zdjęć :;230
Oczywiście pochwalę Anabelkę, bo bym nie była sobą 8-) , ale i ogólne widoki masz naprawdę ładne :). Kącik wrzosowy ;:167 .
A jeśli będziesz też pokazywać swoje klemki, to wybacz, ale będę zachodzić tu z przyjemnością :).
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Asiu masz piękny, różnorodny ogród.Pokazuj jak najwięcej zdjęć, pozdrawiam ;:196
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

:wit Witamy . Fajnie że założyłaś Swój wątek. Po zdjęciach widać że już sporo masz roślinek różniastych i to spore okazy. Będę częstym gościem podglądając Twoje poczynania.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Dziękuję po trzykroć! ;:108 ;:108 ;:108
Cieszę się , że Wam się podoba!
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Asiu ale się cieszę,że założyłaś wątek...jesteś bardzo szybka...super :heja
Jak miło zobaczyć tak przyjazny,zaciszny kącik.Masz pięknego Rh ma już chyba trochę latek ;:108
Czy ja widzę trawę pampasową? Żurawki,hosty,super...no i róże ;:167

Przesyłam buziaki i czekam na ciąg dalszy :uszy
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

:wit Asiu, masz bardzo ładne zakątki w ogrodzie. Trawniczek, ścieżka zrobisz i co dalej. Ciekawa jestem co wymyślisz.
Pokazujesz pergolę co przy tam rośnie, okręcone na zimę agrowółkniną.
Dojrzałam tez piękne bordowe róże. Można wiedzieć jak się nazywają. ;:108
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Witaj Aniu! Miło Cię gościć u siebie, jesteś w końcu matką chrzestną mojego wątku! ;:233 Gdyby nie Ty, pewnie nigdy by nie powstał, zawsze więc będziesz mile widziana. ;:196
To nie trawa pampasowa, ale miskant bliżej nieokreślonej odmiany. Kupiłam go jako giganteusa, ale jedno wiem na pewno - to nie on. Żurawki są moim zeszłorocznym odkryciem. Miałam wcześniej kilka, ale nie przywiązywałam do nich większej wagi, aż nagle odkryłam mnogość odmian i kolorów i to, że potrafią rozświetlić najsmutniejsze fragmenty ogrodu. Hosty to moja stara miłość - ciągle mi ich mało. Poza tym kocham floksy, przede wszystkim ich upojny zapach. Róże w moim ogrodzie, to osobny temat. Uwielbiam je i bardzo by mi zależało, żeby pięknie rosły, ale coś im u mnie nie służy. Z moim ojcem włącznie. Jak wreszcie dwa lata temu wygrałam wojnę i wywalczyłam, żeby nie ciął pnących tuż nad ziemią :roll: - to te wymarzły, w tym jedna na amen. Mam kilka różyczek, ale mizerniutkie są. Jak patrzę na Wasze to zazdrość mnie zżera i zastanawiam się czy kiedyś doczekam takich śliczności :?: :?: :?:
W tym roku zrobiłam małe zamówionko i czekam... Będę walczyć nadal ;:163 może w końcu i one mnie polubią...
Klemków mam póki co 7, ale planuję powiększyć kolekcję. Też zapadłam na clematoholizm. Zamówiłam: Arabellę, Alionushkę, Pamiat Serdtsa, Juuli, Emilię Plater, Niobe i Omoshiro. A Beautiful Bride i Krakowiak już czekają na posadzenie! :heja

majka411 Dziękuję za wizytę i miłe słowa! :wit Mam dalsze plany... Cały fragment wolnej przestrzeni po wyciętym orzechu :tan Dużo miejsca do sadzenia...
Tylko rekultywacji wymaga, bo jak z orzechem jest - wiadomo.
Jeśli chodzi o róże - te mniejsze na pierwszym zdjęciu to Limesglut, te rozwinięte to Rabell.
Przy pergoli rośnie bezimienna róża (jedna z tych którą regularnie mój ojciec "kosił" przy ziemi) i clematis Poulsena, chyba Josephine.
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

WIOSNA!!!
Wszystko budzi się do życia:
hiacynty
Obrazek

tulipany
Obrazek Obrazek
ostróżka
Obrazek

Mrs Cholmondeley
Obrazek

I co mnie najbardziej ucieszyło - clematis Sweet Sumer Love, który już opłakałam, też wypuścił malutkie zielone pączki. ;:87
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Chcę wam jeszcze dziś pokazać kilka moich róż
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Hej Asiu :wit

No no no..ale piękne fotki wstawiłaś ;:108 Widzę,że masz Eden Rose-moją miłość ;:167 Napisz proszę kilka słów o niej,jak u Ciebie rośnie,od kiedy ją masz?
Na ostatniej fotce to na pewno róża pnąca? Ja mam taką samą płatki w paski,pięknie pachnie nazywa się Papageno:)

U Ciebie prawdziwa wiosna zawitała:) Clematisy budzą się do życia,tulipany i hiacynty ;:65

Po czym wspinają się Twoje powojniki?

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Oj, przez Ciebie mam coraz większą ochotę na Sweet Summer Love. Musze pojechać jutro do pana, który sprzedaje powojniki od p. Marczyńskiego i zapytać go czy by mi nie przywiózł ;:224 :lol:
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kobieta zmienną jest czyli pole manewrów asi2.

Post »

Aniu! O mojej Edence, którą też nieodmiennie kocham miłością wielką ;:167 pisałam w wątku złożonym przez Ciebie poświęconym tej piękności. Obecną mam od zeszłego roku. Cały krzaczek widać na jednym z pierwszych zamieszczonych przeze mnie zdjęć (w tle za Rabellką). Mały jeszcze... :cry:
A tu specjalnie dla Ciebie jeszcze jedno zdjęcie:
Obrazek
Ta pstrokata róża o ile dobrze pamiętam to Poulsenka i chyba nazywa się Concerto, ale pnącą jest na pewno. Niestety na etykiecie był tylko producent i bardzo szczegółowa nazwa: róża pnąca. :D
Moje klemki "puszczam luzem", tzn. pną się głównie po podporach naturalnych, tylko Josephine zsłużyła na miejsce przy pergoli. ;:224

- bliżej nieznany mi z nazwiska wielkokwiatowy późnokwitnący:
Obrazek
- dwie miniaturki Poulsena z kolekcji Flora: Bijou i Filigree:
Obrazek
i ze specjalną dedykacją dla Francesci ;:7 - Sweet Summer jesienią ubiegłego roku (tuż po posadzeniu):
Obrazek zapach ma rzeczywiście uroczy...
aha, zpomniałam o Mrs Cholmondeley - też przypadła jej w udziale pergola, ale za to już Gizela będzie musiała zaprzyjaźnić się z jednym ze świerków... ;:166
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”