Pasja - cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Pasja - cz. 2

Post »

Witam wszystkich którzy mnie odwiedzali i zapraszam wszystkich którzy u mnie jeszcze nie byli :)
Minął prawie rok od założenia poprzedniego wątku, który również założyłam wiosną, a więc prawie rocznica !
Gwoli przypomnienia kilka fotek mojej Pasji.
Zapraszam serdecznie :wit

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

A to plany na ten rok ;:65
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Nie błagam - NIE rób fontanny - to takie nowobagackie - SOOORY
duduś
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Pasja - cz. 2

Post »

sory - to taka pierwsza myśl ( ale moja :wink: ) , oczywiście zrobisz co zechcesz ale masz taki lekki styl - z kwiatami , krzewami ( nie jakieś wyszlifowane żywopłoty, ostre , kanciate , sztuczne ) , może coś w formie strumyka na kamieniach , ale nie ściana fontanny plisss :(
duduś
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Witaj Shirall cieszę się ,że wpadłaś! Ostatnio nie jestem mocno aktywna bo mi się zwoje mózgowe przymroziły....ale nadrabiam.
Duduś nie jestem mocna z plastyki :) tym bardziej malując paluchem po ekranie. Nie martw się to ma być miniaturka, ukryta w krzakach i nie taka nadęta ;:108 bez błyszczących halogenów. Kolorem będzie dopasowany do elewacji domu, wszystko się zgra. Strumyk bardzo bym chciała, ale nie ma jak go umiejscowić, a za kamieniami i ustawionymi na nich dzbankami nie przepadam. Poza tym to na razie plan i będzie konsultowany. Nie martw się :lol:
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Pasja - cz. 2

Post »

uf... ulżyło mi :) jeszcze skoro nie śpisz napisz mi czy te clematisy tak pięknie wyglądają już po posadzeniu w 1 roku , bo zaraz wiosną bym wsadziła ale czy latem będzie efekt - jak myślisz ?
duduś
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Jestem i ja :wit .

Dudusiu czy Dudusio ;) (można prosić o imię w stopce? ;)), w poprzednim wątku wybrałaś... zdjęcia z wystawy "Zieleń to życie" a nie ogrodu Kasi.
Clematisy dobrze traktowane (woda i jedzonko) ładnie wyglądają chyba w rok po posadzeniu, mam nadzieję przynajmniej :P. Ma też znaczenie wielkość kupowanej sadzonki. Trzyletnie na pewno są okazalsze niż roczne. Możesz poczytać i popytać w dziale o powojnikach ;:108 .
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Hejka Kasiu :wit Ten Twoj miskantus, to mnie zawsze zadziwia :shock:
Ale bedzie sie dzialo w sezonie :heja
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Mój M., kiedy te giganteusy zobaczył, wymyślił sobie, że na zewnątrz działki za płotem zrobimy sobie z nich żywopłot :lol: Ale obsadzenie 50 metrów bieżących płotkiem z miskanta na sielskiej wsi jakoś mi się średnio widzi :lol:

EDIT: Ooooo mój tysięczny post :shock: :tan . Dziś ja stawiam kawę ;:40. Dla chętnych jest też szarlotka :wink: :D
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Pasja - cz. 2

Post »

:wit jestem
Fajnie zaczęłaś nowy wątek, z początkiem nowego sezonu ogródkowego :D Chociaż ja czasem wracam do zdjęć z ubiegłego roku ;:224
Z niecierpliwością czekam na realizację Twoich planów

jeśli chodzi o clematisy, to w ubiegłym roku udało mi się kupić dużą sadzonkę :D, mam tylko nadzieję, że nie wymarzła :roll:

Kasiu mam tą samą odmianę głogu i już nie mogę się doczekać pierwszego kwitnienia
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Witaj Kasiu! :wit
Plany fajne, rysunek nie może oddać tego, co będzie jak zostaną zrealizowane, bardzo jestem ciekawa... ;:108
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Witajcie kochane :D Ciesze się, że o mnie nie zapomniałyście ;:138 Myślę, że z budzącą się niebawem wiosną będę częściej do was zaglądać, obiecuję solennie ;:108
Duduś Clematisy to wrażliwe roślinki, muszą mieć dobre podłoże, nie może być zbyt ciężkie i zbyt wilgotne i trzeba je nawozić co jakiś czas.
Przy dużych opadach potrafią zgnić, ja swoje niektóre już wymieniałam kilka razy. Poza tym nie lubią przesadzania, potrafią wtedy odmówić współpracy. Te w donicach oczywiście nie są moje tylko wystawiennicze / jak słusznie przypomniała Agata :) /, cały tamten wątek poświęcony był Expo "Zieleń to życie" . Myślę, że szkółki wystawiają swoje najlepsze okazy, które są specjalnie do wystawy przygotowywane. Jeśli chcesz mieć bujnie kwitnące to je podsypuj lub podlewaj płynnym nawozem i kup większe sadzonki. Jest wtedy szansa. Bujnie kwitną clematisy wczesne, o takich malutkich kwiatuszkach i szybko zarastają pergole. Też są piękne. Sama poluję na na takie fioletowe dzwonki i będę musiała je chyba zamówić przez net, bo nie trafiłam na nie przez zeszły sezon u żadnego ogrodnika, a są niesamowite!
Agu cieszę się ,że jesteś ja też nie mogę się doczekać swoich planów i Twoich też ;:108 Dużo nas pracy czeka!
U mnie najgorsze będzie kopanie i będę musiała do tego zaciągnąć M, a jeśli nie da rady czasowo to będę musiała kogoś poszukać :? Chociaż wizja łopaty w mojej dłoni nawet mnie cieszy. :lol: Trochę to u mnie skomplikowane , bo darń , którą zerwę mam zamiar walnąć na kompost, a kompost /skrzynia jest pełna/ na wzbogacenie gleby na nowej rabacie. Jak to pogodzić jeszcze nie wiem, gdzieś będę musiała tymczasowo składować darń :roll:
Agato Francesko witam Cię, co do clematisów masz rację nie są tak łatwe w uprawie jak się pozornie sądzi, ale znam ogrody gdzie właściciele nie robią wokół nich nic i są niesamowite. Dzięki za kawę ;:108
Agnieszko witam cię serdecznie!
Julka witaj ! Przeraża mnie świadomość ,że trochę przymroziło i nie było okryte puchem. Mam nadzieję, że na miskantach się nie odbije, żal mi trochę traw które kupowałam na jesieni, martwię się, że nie przeżyją :(
Madziu cieszę się, że jesteś :). Ostatnio zajrzałam do ciebie i kosz ogrodowo-plażowy mnie powalił ! Piękny i orginalny pomysł do ogrodu.
Agato Sure to prawda, rysunek nie oddaje tego co mam w głowie, fontanna wygląda na wielką i monumentalną, a w rzeczywistości ma być niepozornym ciekiem wodnym.

Zawiesił mi się komputer i myślałam, że cały post szlag trafił, ale jednak nie uffff.

To jeden z moich clematisów
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

a to clematis drobny, kwitnie w lipcu
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

to znowu wczesnowiosenny
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

a to jesienny nabytek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Kasieńko, :wink: wpisuję się dla pamięci.
Ładną masz kolekcję clematisów. ;:63
:wit
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Pasja - cz. 2

Post »

I ja witam w nowym wątku :wit Ciekawa jestem realizacji planów wiosennych :tan Juz nie moge sie doczekać !!!
Piękne zielone widoki w sam raz na pokrzepienie skolatanej mrozem duszy ;:180
;:196
marzenia się spełniają! Dana
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”