Kocham Ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

AOlu,chyba jestem większą optymistką. :;230 A potem nie nadążymy z fotografowaniem...

Siberio,aż miesiąc? Badałaś różnice w wegetacji? Ostatnia fotka była z 2003.

Ta jest z 2004 roku.
Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Badałam, 3-4 tygodnie w przypadku pierwszych kwiatów. Potem się nieco wyrównuje ;-)
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Gencjana pisze: Tawułki rozproszyły się obecnie po ogrodzie, nie tylko moim. Chyba lepiej je sadzić razem, jak na tej archiwalnej fotce. Zastanawiam się, czy w ogóle z nich nie zrezygnować, bo są bardzo wrażliwe na brak wody. Klimat się zmienia, panują
susze.
Obrazek
Po pierwsze, to jest piękne zdjęcie. Naprawdę, robi wrażenie taka ilość tawułek.
Po drugie, jak one reagują na suszę?
Moje już początkiem lata po prostu usychają, liście brązowieją, czasem nawet kwiaty nie zdążą się pokazać w pełni kwitnienia. Myślałam właśnie o tym, że może słońce je przypala?
Posadziłam je w bardziej cienistym miejscu, ale nie było poprawy. Mam piaszczystą glebę.
Może to być przyczyna ich zasychania?
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Siberio,to tracisz niestety az miesiąc wegetacji. Wiem, że przyroda nadrabia, ale Ty cieszysz się krócej. :(

Aniu, ;:196 zrobiłaś dobrze przesadzając, bo tawułki lubią półcień. Piaszczysta gleba prędko wysycha, a one potrzebują
wilgoci. Pierwsze sygnalizują jej brak - liście więdną, po podlaniu wracają do normy. Po przekwitnieniu liści nie tracą,
dopiero w zimie.

To stare zdjęcie, ale irysy jeszcze żyją, w innym miejscu.
Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

To zdjęcie z tawułkami naprawdę jest przeurocze. Adrianno, a co to za kwiatuszki rosną za irysami - te dosyć wysokie liliowobiale wiechy?
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko,ogród wspomnieniowy zachwycający. ;:196
Tawułki robią niesamowite wrażenie!A ja zostałam zarażona!!
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Asiu,dzięki za dobre słowo.Ta roślina to dyptam. Nie lubi przesadzania, więc nadal rośnie w tym samym miejscu, tylko
otoczenie się zmieniło. ;:167

Małgosiu,wynika z Twoich słów, że warto było się podzielić dawnymi widokami. :D Tawułek mam więcej odmian, fotka
nie ujęła wszystkich. W ub.roku znowu większość posadziłam razem, ale marnie wyglądały na jesieni ze względu na suszę
i chyba miejsce pod drzewem nie jest fortunne. Ciekawa jestem, co przetrwa. Czy chciałabyś ?

Jarzębina została posadzona kilkanaście lat temu i jest już dużym drzewem. To z 2008, skan
marnie mi wyszedł :oops:

Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianno :wit
widzę dorodną jarzębinę :D Mój m bardzo lubi te drzewka i myślimy o posadzeniu jej w nowym ogrodzie... może też Jarząb szwedzki.
Jak być poradziła? Zależy mi na szybkim uzyskaniu świetlistego cienia i oczywiście dekoracyjności :)
Jeśli mogę, to pytanie też do Ciebie i Ewy o szybko rosnące, ciekawe drzewa i krzewy o średnim wzroście ;:180
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko ciągle zachwycam się zdjęciami wspomnieniowymi, azaliowy busz robi wrażenie, przepiękny widok, tawułki również wspaniale wyglądają w dużych grupach, czy jeszcze je masz czy zlikwidowałaś?
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Ewo-Glorio, nie mogę Ci niczego sugerować, ale pomysł sadzenia drzewek uważam za b.dobry.Jarzębina nie jest
u mnie dekoracyjna przez cały czas. Zdarza się rok, że ma marne owoce. Lubią je ptaki. Normalnie nie jest zbyt widoczna,
bo rośnie na granicy działki, za rh. Ewa ma być w poniedziałek - porozmawiamy na temat krzewów. Jest obecnie tak
duży ich wybór. Ja posadziłam sporo ostatnio, ale to jeszcze maluchy. W ogrodzie przy domu powinny być moim zdaniem
koniecznie iglaki - zielone i złociste. Wtedy przez cały rok jest na czym oko zawiesić. I choć jedno duże drzewo.
Ale jak można radzić takiej wspaniałej Ogrodniczce? ;:196

Irenko, tawułki są, tylko ostatnio źle posadzone. W tym miejscu już dawno nie ma. :(

Myślę, że wystarczy fotek z tulipanami. Na koniec...

Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Dyptam (jak i cała reszta) cudny, chyba wreszcie porzucę obawy o poparzenia i posadzę :-)
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Siberio, zrozumiałam, że masz uczulenie? Nie słyszałam o jakichś poparzeniach. :wink:

Wspomnienia rozpoczęły się glicynią, więc się również zakończą jej fotką z trochę późniejszego okresu (2009)

Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Dyptam należy do rodziny rutowatych i podobnie jak ruta wywołuje, sama nie wiem, bo nie doświadczyłam na własnej skórze - poparzenia lub reakcje alergiczne.
Dlatego, choć kilka razy prawie go kupowałam, jednak zawsze w ostatniej chwili odstawiałam, bo bałam się o synka.
Wątek o tym na naszym forum

Dyptam w czasie upału wytwarza olejki eteryczne, które można zapałkami podpalić :shock:

Glicynia imponująca, ale te małe poduszki na skarpie też niczego sobie :-)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”