Kocham Ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Krysiu, mam trochę zabawy z tym skanowaniem.Na Forum są przeważnie ogrodniczki z krótkim stażem, a więc chciałam
(oprócz tego, że robię to dla siebie) pokazać , jak zmienia się ogród. Ty, która znasz mój ogród z realu, najlepiej widzisz
zmiany. A to nie o to chodzi, że ogarnął mnie leń. Tulipany mnie zdradziły. Na liście podejrzanych nr 1 to nornice. Najbardziej
żałuję, że z wielu ulubionych odmian nie została choćby 1 cebulka. :(

To część ogrodu opanowana dziś przez rh
Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianno, glicyni żal ogromny. Tak pięknie kwitła :cry: A co do świerka,to wielkie szczęście,że padł w przeciwnym kierunku. Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby tak na dom.... Toż to był kolos. Nadawał klimat, ale teraz jest bezpieczniej i jaśniej.
Miejmy nadzieję, że nornice przy takich mrozach zapadły w zimowy sen i zostawią tulipanowe cebulki w spokoju.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Cudne pole tulipanów, aż pozazdrościłam tej nornicy :evil:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Fabi, pozazdrościłaś?
Ja ją znienawidziłam. Jak mogła takich widoków nas pozbawić :evil:
Naprawdę bardzo miżal, że już takich łanów nie masz Adrianno.
Co prawda rh też masz cudne, ale mogłaś miec i to i to
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko,łany tulipanów godne zachwytu,tak jak i Twoja pracowitość przy ich pielęgnacji. ;:196
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

:wit
Gosiu czy ty na miejscu nornicy nie chciałabyś wtrynić 150 gatunków tulipanów :;230 ( wprost wymarzony raj pod ziemią dla nornicy) .

Wiem, wiem to nie jest śmieszne , ale człowiek" ogrodnik" z czasem się przyzwyczaja do takich gości, nie wiem jak jest z nornicą , ale ja już do swojego kreta się przyzwyczaiłam. :wink:
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

AOlu,zawsze jest jakaś jasna strona MOCY. :;230 A tulipanów jest już tak malutko, że nornice zmęczone szukaniem,
pewnie dadzą sobie spokój. :roll

Fabi - Gosiu - Małgosiu , pokazałyście całą paletę uczuć. Odpowiednio do fotek. :D

Bardzo lubię pełniki. Mam jeszcze trochę, ale w tym roku nie kwitły tak ładnie, jak na 1 fotce. Miejsce chyba się im
mniej podoba. Już któreś z kolei. Na drugim zdjęciu trochę podrośnięte rh. Pozuje moja ukochana sunia, która jest
już - niestety przedwcześnie - w psim raju.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Ta fotka jest dla Ewy(CZ.) Ostatnio wspominała, jak była u mnie pierwszy raz i kwitły drzewa i tulipany.
Ona mnie sprowokowała do tego serialu wspomnieniowego.Jeszcze był warzywnik z tyłu, a żywopłot dopiero posadzony.

Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko, ten moment w ogrodzie, kiedy kwitną drzewa owocowe i tulipany należy chyba do najpiękniejszych :P
Ostatnia fotka zresztą potwierdza tę teorię - aż się chce żyć, kiedy kwitną jabłonie :lol: (Inne drzewa oczywiście też, tylko ta piosenka o świecie, który nie jest taki zły zawsze mi się w takich chwilach przypomina).
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

widok kwitnących owocowych drzew i tulipanów - tego mi brakowało - dziękuję!
pięknie sadzisz tulipany - całymi kępami... ja wciąż się uczę nasadzeń w dużych grupach; dopiero wtedy widać efekt...
pozdrawiam Adriano :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Fabi, no może na miejscu nornicy to bym się i cieszyła, ale ja jako ja jej nienawidzę :wink:
Może dlatego, że ja na razie nie mam takich kłopotów u sibie i nie jestem przyzwyczajona. A ona pozbawiła mnie podziwiania tak pieknych widoków. A one były bezcenne :D

Adrianno, sunia cudna. Dlaczego przedwcześnie?
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Dalu, całkowicie się z Tobą zgadzam. I mnie się też ta piosenka zawsze przypomina. Ale musiałam się poddać. :( Drzewa
jeszcze będą , ale tulipanów nędzne resztki.
Straty są nie do odrobienia i tak musi zostać. Kicia to księżniczka, która uległa reklamie. Wprawdzie nie ona , a ja kupuję
Whiskas, ale myszki jej nie kręcą. :roll: Kupuję więc narcyzy, które choć piękne, nie mają tylu kolorów. Ja się niestety zakochuję
przez oczy, przynajmniej jak chodzi o rośliny. Ewa np. przez nos. I kolory są dla mnie ważne. Dla Ciebie też, jak zauważyłam. :D

Aguniado,nie wiem, dlaczego użyłaś czasu teraźniejszego? Myślę, że może nie zorientowałaś się, że pokazuję historię
ogrodu? Bardzo dobrze, że starasz się sadzić w dużych grupach, to jest prawidłowe. Ja niestety łamię jeszcze ciągle
reguły, :oops: bo za dużo roślin podoba mi się. Niezmienne obiecuję sobie poprawę. :uszy

Gosiu,tak się zastanawiam nad tym, co napisałaś. ;:132 Miło mi, że podzielasz moje uczucia w stosunku do nornic,
ale tak naprawdę pozbawiły widoków tylko mnie i tych, którzy odwiedzają mój ogród w realu. Chociaż może masz racje.
Aktualne fotki musiałyby być inne z uwagi na konieczność nowych miejsc dla tulipanów.
Sunia miała ciekawą historię. Chciałam mieć białego PONA, a trafiła mi się czara sunia. Zartowałam, że jest dwujęzyczna, bo
jej pierwszym językiem był hiszpański. Argentyński piłkarz wyjeźdżał z Polski i musiał oddać ją w dobre ręce. Miała pół roku
i była słodka.Chyba spodobał mu się ogród, bo oddał mi.Był piękny i płakał zostawiając .Miała 9 lat, zachorowała nagle .To był mój
trzeci piesek w życiu, już nie chciałam więcej. :(


To jest fragment dużej rabaty, która potem usiłowała być niebieska. Drzewka też nie ma już, ale to moje sprawka. ;:65
Obecnie sadzę na tej rabacie przeważnie krzewy. Taki jest docelowy plan.

Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianno ;:167 cudna rabatka tulipanowa :wit
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”