Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szpinak z tunelu już nadaje się do jedzenia a ten z gruntu jeszcze musi troszeczkę podrosnąć. Marchewka załapała się na okrycie a dodatkowo na osłonę załapały się truskawki i poziomki. Dla bobu zabrakło troszeczkę siatki. Zaczyna kwitnąć coraz więcej roślin.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Papryki i bakłażany z braku miejsca czekają nie pikowane. Część rozsady pomidorów trafiła do 1 l doniczek, część została tylko lekko rozstawiona ale i tak mają za mało światła. Na Święta dostały 2 lampę HPS i będą zmuszone jakoś sobie radzić. Najsłabsze egzemplarze trafią do nieogrzewanego tunelu. Dla osłody losu potraktuję je Asahi. Znalazłem opakowanie po nasionach bakłażana. To odmiana Aubergines Halflange Violette. Przedwczoraj do kiełkowania trafiła kolejna partia nasion skorzonery. Czas pomyśleć o kapustnych (brokuł, kapusta czerwona i brukselka) i burakach. Ogórki i cukinia muszą z wysianiem poczekać aż pomidory trafią do tunelu.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozkwitają kolejne gatunki. Podczas wykopywania chwastów wykopałem 2 turkucie.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawilce greckie otwierają się tylko na słońcu. Tulipany mimo lekkiej utraty turgoru z powodu przymrozków dzielnie kwitną. Kamasja zaczyna pokazywać pąki kwiatowe a lubczyk ładnie rośnie tylko nie ma u mnie w kuchni na niego zapotrzebowania.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczynają kwitnąć botaniczne tulipany. Budzą się miłki wiosenne. W tunelu kalarepka zaczyna rosnąć a i sałaty przyspieszyły.
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Lubczyk podobnej wielkości jak u mnie , dziś nawet pierwszy raz w tym roku użyłem świerzego prosto z ogrodu :wit
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

U mnie jakoś szpinak się ociąga, ale nie fortunnie mam tunel w takim miejscu gdzie wiosna nie jest całkowicie doświetlony, a kalarepka piękna ;:333
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Troszeczkę przez przypadek ale po raz pierwszy mam w tunelu wczesną kapustę (aż 3 sadzonki! :D ). Co do mojej kalarepy to nie podoba mi się troszeczkę kolor liści. ;:185 Podczas przesadzania szczypiorku czosnkowego część roślin trafiło do doniczek. Kwitną jeszcze niektóre z sasanek. Szafirki w tym roku doczekają się rozsadzenia. Do pierścieni trafiło 14 cebulek szalotki Red Sun. Co prawda mogłaby od razu trafić do gruntu ale nie wiem ile miejsca zajmie cebula z rozsady więc szalotka musi czekać na swoje miejsce.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tulipany botaniczne i zawilce greckie w tym roku doczekają się wykopania. Skalniak ciągle czeka na remont. Irysy żyłkowane, które odnalazły się i zostały posadzone późną zimą teraz zakwitły. Szafirki są w pełni kwitnienia. Za chwilę biorę się do podkiełkowywania nasion ogórków. Być może i jakieś dynie lub cukinia też się załapie.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Piękna kępa szafirków, wyjątkowo dorodne ;:63 Też dzisiaj biorę się za ogórki ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Tez Przemku mam 10 cebulek szalotki Red Sun, a na jaka dynie sie w tym roku decydujesz bo ja chyba sie skusze w tym chodz na jedna dla tradycji i zupy dyniowej :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witajcie dziewczyny. Szafirków mam sporo a ta kępa ze zdjęcia została wykopana z koszyczkiem w marcu i przeniesiona na nowe miejsce pod leszczynę. Ogórki: Monisia F1, Panandra F1(GP 12049), Atomic i Sonata trafiły wczoraj wieczorem do cieplarki (24-25*C). Wygląda na to, że Monisia zaczyna już kiełkować. Z dyń wczoraj wysiałem Jumbo Pink Banana i Sweet Dumpling a dzisiaj Uchiki kuri oraz Butternut. Na działce w tunelu do multiplatów posiałem buraczki: Nabab F1, Woodan oraz Cylindra. Z pomidorami masakra. Większość ma już po ok. 60-80cm wysokości i nie mieści się pod lampami. Część wywiozłem do tunelu, część ogłowiłem i wyprowadzę na 2 nowe pędy a wierzchołki ukorzeniam w wodzie. Jedynie sadzonki odmiany Brutus wysianego 26 marca wyglądają solidnie. Dzisiaj trafiły do 1l doniczek. Czeka mnie przesadzanie papryki no i muszę przygotować pierścienie dla ogórków i dyń. Na razie z wysiewem fasolki poczekam.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szafirki cały czas kwitną. Dzisiaj część papryk z wielodoniczki powędrowała do pierścieni (Caryca i Top Girl) Heliotropy wciąż muszą czekać w kolejce. Pomidory Brutus rozstawione a reszta ląduje jutro w tunelu. Ukorzeniają się ścięte wierzchołki VP1 i wilki Żółtej Sakiewki. Wykiełkowały wszystkie wyłożone nasiona ogórków Monisia (48 sztuk) i Panandra (21 sztuk). Atomic i Sonata jeszcze się ociągają.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”