Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Przemku!!
w końcu i ja z biernego czytacza zmieniam się w aktywnego "pisacza" :lol:
mój szpinak jeszcze pod śniegiem, posiany pod koniec września, o ile włóknina może przyśpieszyć jego zbiór? nigdy tak nie robiłam, ale cały czas się uczymy ;:132
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Przemku przywędrowałam do Ciebie z postu o rannikach :wink:
Moje sadzone jesienią nie wyłażą ;:14 pewnie były za bardzo przesuszone , trudno popatrzę na Twoje :lol:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

leniawka Przeważnie przyspieszenie wynosi ok. 1-2 tygodnie (to zależy głównie od pogody) ale dodatkowo wzrasta też plon (więcej ładniejszych liści).
agatka123 Na zaprezentowanie swoich wdzięków ranniki mają jeszcze czas. U mnie pojawiają się roślinki z największych bulwek, które dodatkowo były chronione przez wyrosłe w nich siewki niezapominajek. W wielu miejscach gdzie rosną jeszcze nie ma po nich nawet śladu. Tak, że cierpliwie czekaj na swoje, powinny wkrótce się pokazać.

Obrazek Obrazek

Zaczyna kiełkować kapusta pekińska. Na 24 nasionka pokazało się już 17szt. Wysiane heliotropy oraz szalotka. Kapusta Jetma po przepikowaniu wygląda bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

to okryję szpinaczek kołderką :) , musi zrobić miejsce ogórkom, a to wymaga przygotowania
pozdrawiam
Iwona
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Dzisiaj wysiałem kolejne 3 palety bobu, szpinak Orbita F1 (po 5-6 nasionek a właściwie orzeszków do pierścieni 5x6cm). Kapusta pekińska -skiełkowało 21 na 24 wysiane nasionka. W OBI kupiłem 2 cytryny i jedną mandarynkę. Nie wyglądają najlepiej ale mam nadzieję, że uda się je uratować. Te z pąkami kwiatowymi zostawiłem w sklepie. Wybrałem takie, które wypuszczają młode liście.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

W cieplarce zaczęła kiełkować papryka Oleńka (posiana 25 lutego). Wykiełkowały następne 2 kapusty pekińskie. W końcu wysiałem 5 opakowań nasionek lobeli lśniącej. W opakowaniach było łącznie może ze 100 nasionek więc zmieściły się w jednej doniczce. Wklepane w ziemię i przykryte szybą trafiły na regał. Podobno mają wykiełkować po 3-4 tygodniach.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dzisiaj w nocy kilkustopniowy mróz. Przebiśniegi poczynają sobie coraz śmielej. W ostrym słonku zakwitł (jeszcze niemrawo) rannik europejski. Przycięty bób rośnie w tunelu a sadzonki (ścięte wierzchołki) w słoiku z wodą puszczają korzonki. Jutro trafią do doniczek, Wysiałem 2 palety (160) cebuli (Globo-inkrustowane nasiona oraz Irka-niezaprawiana), 4 opakowania koleusów (3 rokoko + mieszanka Vilmorin). Zaczyna kiełkować wysiany 1.03 2012r szpinak. (10 pierścieni na 46 posianych). Wykiełkowało 14 papryk Oleńka oraz 2 Roberta F1. Do ziemi powędrowały 3 ocalałe z pogromu sadzonki koleusa Peter Wonder. 2 sadzonki trafiły do słoika z wodą. Ostre słońce przypaliło rozsadę kapusty oraz częściowo selera i lobeli. Jutro muszę pomyśleć o zacieniowaniu.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zaczynają kiełkować heliotropy i koleusy. Papryka Oleńka nieźle sobie radzi niestety Roberta F1 padła. Powtórzę wysiew ale tym razem zaprawię nasiona. Szpinak Orbita F1 prezentuje się poprawnie- docelowo zostawię po 3-4 roślinki w pierścieniu. Por i szałwia proszą się o dokarmienie a szałwi przydałoby się pikowanie ale musi jakoś dotrwać do soboty. Pojawiają się wschody cebuli. Wczoraj przepikowałem selery. Chyba jest ich trochę za dużo ale może parę wysadzę w tunelu na wcześniejszy zbiór więc na razie niech rosną. No i posiana Roberta F1. Tym razem w opakowaniu było 26 nasion.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Cebula Globo i Irka kiełkują rewelacyjnie. Sadzonki bobu dzisiaj zostały posadzone w doniczki. Na 12 sadzonek 3 gałązki nie ukorzeniły się. Szpinak trafił do zimnego wychowu (tunel). W wielu miejscach działki pojawiają się przebiśniegi. Powoli startują ranniki. W domu cytrynki i mandarynka zostały opryskane przeciwko przędziorkowi. Wysiane mrozy (nasiona troszeczkę przypominają nasiona żeniszka-wklepane nie przysypywane ziemią, 24 pierścienie szpinaku oraz sałata Jubilatka.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku u Ciebie to normalnie produkcja masowa warzyw, czy Ty to wszystko tak dla własnego uzytku? Już Ci kwitną przebiśniegi, a u mnie jeszcze nawet się nie pokazują :(
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Iwonko nie bawię się w sprzedaż warzyw. Wszystko robię na własny użytek. To nie są jakieś wielkie ilości. Cebuli mam 2 palety po 160szt, szpinaku ok. 60 doniczek, szalotka Toto nie wykiełkowała więc kupiłem świeże nasiona i powtórzę wysiew. Sałat na początek powinno wystarczyć 50 szt. Papryki będzie docelowo 40-60 sadzonek. I tak na razie brakuje miejsca bo ciągle dach w tunelu nie założony a warto wysiać już rzodkiewkę, rukolę i koperek.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku ja mam tunel foliowy nie ogrzewany czy mozna już w nim wysiewać rzodkiewkę? To co Ty siejesz to są duże ilości jak dla mnie stąd moje zdziwienie chociaż ja wszystkie warzywa sieję prosto do gruntu i może mi się tak tylko wydaje że sieję mniej, w tym roku pierwszy raz wysiałam pomidowry i paprykę na własną rozsadę, ciekawe co mi z tego wyjdzie.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Rzodkiewkę jak najbardziej można już pod folią wysiewać. Podlej ją po posianiu i nie siej za gęsto bo nie będzie tworzyć ładnych zgrubień. Jak możesz to połóż na nią włókninę co troszeczkę przyspieszy zbiory i utrzyma wilgotność.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”