Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Dotarły nasionka od MORANGO-Kasiu bardzo dziękuję! Szpinaki i rzodkiewka XXL od razu trafiły do wielopalety. Tym razem bezpośrednio do ziemi bez podkiełkowywania. W palecie ostatecznie wylądowało 80 podkiełkowanych rzodkiewek, 1 rządek szpinaku Trumpet F1 (po 3 nasionka), 24 nasionka rzodkiewki XXL (po 1 nasionku w minidoniczce), szpinak Hudson F1 (6 minidoniczek), 20 minidoniczek kalarepy Kordial F1 (po 1 nasionku) oraz 20 minidoniczek buraka Nabab F1 (po 1 kłębku nasiennym).
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Ja również Przemku dziękuję za nasionka :tan ;:196 Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, wysiałeś szpinak do wielodoniczek po 3 nasiona czy do paletki a potem będziesz pikował do pierścieni ?
Ja wczoraj wysiałam papryki, trochę ziół, no i cebule, po rozkładaniu cebuli pinceta odechciało mi się już siewu szpinaku hahaha ;:306 szpinak wysieje w weekend. ;:108 i tak się zastanawiam czy wysiewać do wielodoniczek, czy do paletki i potem pikować, zależy mi w tym roku na wczesnym szpinaku :heja
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Kasiu! Pierwszą partię szpinaku wysiałem do pierścieni 5/6cm po 3-4 nasionka. Szpinaki od Ciebie poszły do multiplata po 3 nasionka do każdej minidoniczki. Nic nie będzie już pikowane ani rozsadzane. Jak pokażą się pierwsze liście właściwe to całość z pierścienia/wielodoniczki trafi razem do małego dołka w gruncie tunelu. Kiedyś usuwałem najsłabsze siewki ale wtedy wysiewałem po więcej nasionek. Stwierdziłem, że 2-4 roślinki posadzone razem dzielnie sobie radzą i dlatego nic już nie rozsadzam. Z cebulą też robię podobnie. Ja mam specjalną zagiętą pincetę stomatologiczną więc prawdopodobnie nią się łatwiej wysiewa niż taką prostą.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

O to teraz wszystko jasne, muszę zakupić sobie wieolodoniczki, i zabiorę się za wysiew w weekend :) ;:108
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczypior z cebuli nadaje się już do konsumpcji. Moczą się następne cebulki. Przez podłoże przebijają się pierwsze rzodkiewki. Pory w doniczkach (nasiona były podkiełkowane) kiełkują rewelacyjnie. Bób na razie się nie spieszy ale to dobrze bo jeszcze tunel wymaga małych poprawek a i ziemia niezbyt ogrzana. Stare blaty kuchenne przydały się do poszerzenia parapetu. Lampa HPS na razie" trenuje" przed wysiewem pomidorów i papryk oraz heliotropów. Dzisiaj dotarła mega paka z nasionami od Anulab Ślicznie dziękuję a jutro będę intensywnie myślał jak tu najlepiej się odwdzięczyć. No kapustą to mnie zastrzeliłaś. Będę musiał jutro wysiać jej nasionka. Troszeczkę miejsca w tunelu dla niej wygospodaruję.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku , ale się ucieszyłam ,że dotarły . ;:138 Ja już drugi tydzień czekam na przesyłkę
z nasionami .Pewnie jutro poproszę sprzedawcę by złożył reklamację . ;:145
Udanych plonów .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Ja też się bardzo ucieszyłem! ;:138 Rano nie ma zbyt wiele czasu na prace ogrodowe ale ponieważ pojawiają się kolejne wschody bobu, by roślinki się nie wyciągnęły zostałem zmuszony 2 mini szklarenki z rozsadą bobu wystawić na balkon. Temperatura aktualnie to +3*C i zapowiada się słoneczny dzień więc roślinkom nic w ciągu dnia nie grozi. Być może pozostawię je na dworze i na noc. Trwa zliczanie kiełkującego w pierścieniach szpinaku (I rzut). Na razie wykiełkowało 21 roślinek łącznie w 30 pierścieniach. Od wczoraj przybyło 7 roślinek.


Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Do kiełkowania trafiły: nasionka pietruszki naciowej Gigante d'Italia (docelowo będą rosły w doniczkach na kilku balkonach) oraz kapusty Delight Ball F1 (13 nasionek).
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Do kiełkowania przeznaczyłem przeterminowaną końcówkę nasion Exhibition. W dalszym ciągu kiełkują nasiona pora Pancho. Część prawdopodobnie po dłuższym czasie ale skiełkuje więc trafią do ziemi wraz ze świeżymi nasionami na początku marca. Za oknem świeci Słonko więc po południu spędzę kilka chwil na działce. Aniu (anulab) za chwilę będę nadawał do Ciebie przesyłkę z nasionami.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szpinak coś się ociąga z kiełkowaniem. Na dziś wykiełkowało 28 nasionek. Rzodkiewce chyba troszeczkę za ciepło w domu więc jedna paleta wylądowała na balkonie a reszta niech się męczy w domu. W sobotę prawdopodobnie wywiozę je wszystkie na działkę.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Ale ładna wiosna u Ciebie ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku nasionka dotarły , oj wielka radość mnie dziś spotkała . ;:138
Dzięki . Mało mam dziś energii , ale idę po worem z ziemią i będę siać .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze wczoraj było prawie wiosennie ale dzisiaj już nie ma wątpliwości, że to jednak jeszcze zima. Na szczęście śnieg teraz już długo nie poleży. Za to w tunelu w przyszłym tygodniu robota ruszy na całego. W jednym miejscu muszę naprawić uszkodzoną folię i przeniosę bób, szpinak i rzodkiewkę do tunelu. Jedna paleta rzodkiewki nocowała na balkonie, druga noc spędziła w tunelu a 2 palety jeszcze się męczą w mieszkaniu. Rozsada szpinaku ma się coraz lepiej. Mam już 42 sadzonki a kiełkowanie trwa w najlepsze. Zaczyna kiełkować szpinak i rzodkiewka od MORANGO i skiełkowały nasiona kapusty od anulab. Pojawiają się pierwsze buraczki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”