Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Czas nadrobić zaległości. Kapusta pekińska i pak choi trafiły do pierścieni i wylądowały w tunelu. Dzisiaj wysiałem 22 pierścienie x2 nasiona fasolki szparagowej Bartava (będzie rosła w tunelu) a na kiełkowniku znalazły się 2 odmiany sałat. Czas pomyśleć o grządkach dla rzodkwi japońskiej i szpinaku.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj miałem miłego gościa w ogrodzie. Dobrze by było żeby zagościł na stałe.
Awatar użytkownika
Calamburka
100p
100p
Posty: 103
Od: 7 lip 2016, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lwówek Sląski

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Cześć. Odwiedziłam Twój ogród, dorodne masz hosty. Też mam jeża w ogrodzie, czasem wieczorem spaceruje między roślinami.
Pozdrawiam ciepło
Ewa

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=96856" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Basia21071
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 mar 2016, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

przemek1136 pisze:Zastanawiam się czy wysiać skorzonerę na zbiór wiosenny ( na pewno nornice są "na tak").
Piękne! ;:306

Ja w tym roku myślę o wysianiu cebuli zimującej. Kilka lat temu wysiałam, nawet powschodziła, ale wiosną okazało się, że jest to super miejsce na tunel foliowy, no i niestety cebulka została stratowana.
Skorzonery nie siałam ani nie jadłam nigdy, zresztą jak jeszcze co najmniej kilku warzyw uprawianych Przemku przez Ciebie.
Basia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam Panie w moich progach! Ostatnie wczesne marchwie wykopane. Bób został wczoraj nawieziony ale jest atakowany przez rdzę. Tylko nieliczne cynie okazały się być kaktusowymi ale kwiaty mają olbrzymie. Rozchodniki prezentują się okazale.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Podziwiam cały sezon Twoje uprawy, ale marchew i cebula ... oh Przemku jeśli możesz mi polecić jakąs wczesną marchew na siew jesienny ? Obalasz mity w uprawie warzyw :) a jak rzodkiew ? Pozdr
Awatar użytkownika
Basia21071
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 mar 2016, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

A czy marchew Laguna i Baltimore to można gdzieś kupić w "działkowej" ilości i cenie?
Basia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Kasiu! Rzodkiew będzie wysiewana dopiero w czwartek lub w sobotę. Twoja Pusa Gulabi spędzi najbliższe 2-3 miesiące w towarzystwie Minowase Summer Cross Nr 3 F1, Mino Early oraz Astor. Co do odmian marchwi na wysiew późną jesienią niestety nie pomogę bo nigdy nie próbowałem tej metody wysiewu. Mam nawet jakieś opakowanie wczesnej marchwi na której pisze, że nadaje się do wysiewu w listopadzie ale ja się nie odważyłem na taką próbę. Ta paczuszka gdzieś leży więc jeżeli chcesz spróbować to mogę podesłać.
Basiu! Odpisałem na p.w. ale jest na forum kilku zapaleńców, którzy kupują nasiona odmian zagranicznych a potem się nimi dzielą lub wymieniają na inne nasiona. Na pewno na wiosnę się ujawnią.
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku, jak patrzę na twoje rozchodniki to ci zupełnie nie po chrześcijańsku zazdroszczę. Cudeńka.
Za mały ogród, za dużo marzeń...
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam 5 odmian rozchodników i na razie rosną w jednym miejscu. W przyszłym roku będą rozsadzane i mam nadzieję, że uda mi się je jakoś ciekawie skomponować kolorystycznie.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Fajnie, że nie wykładają Ci się. Ja podpieram. Swoją drogą mocno się rozrastają.


Przemku planujesz wysiew marchwi i pietruchy na zimę?
Pozdrawiam Jola
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Pietruszki nie uprawiam z powodu nornic a marchwi nie próbowałem nigdy wysiewać jesienią i chyba nie będę bo odpada martwienie się o to co się z nią będzie działo zimą. W końcu chryzantemy od Ewy trafiły do gruntu a jedna nawet zdążyła zakwitnąć. Troszeczkę chorują ale jest szansa, że im się teraz polepszy. Ocalałe sadzonki lobelii bylinowej wkrótce trafią do większych donic i chyba będą zimowały w tunelu. Szałwie i żeniszki kwitną w dalszym ciągu a i na heliotropy nie ma co narzekać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki pięknej pogodzie gruntowe papryki mają się dobrze, kończą się zbiory kruchej sałaty, owoce żurawiny jeszcze sobie poczekają na zerwanie, kwitną szałwie, żeniszki i heliotropy. Cynie swój najlepszy okres mają już za sobą. Czas pomyśleć o wykopaniu kilku heliotropów w celu przezimowania oraz o pobraniu sadzonek z koleusów.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”