Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Post »

Witaj :wit . Wspaniałe zdjęcia jesiennego ogrodu ;:138 . Czosnki faktycznie masz olbrzymie ;:oj , wyglądają niesamowicie ;:108 . Byle do wiosny, pozdrawiam :wit .
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Post »

MIRIAM-Bardzo mi miło słyszeć takie ciepłe słowa. Miód na serce po latach harówki.
Nie wiem dlaczego z tymi fotkami jest problem ,że po iluś latach znikają z imageshack. Teraz wrzucam przez
Photobucket. Zobaczymy jak długo będą.


KOGRA-Grażynko ,ja już dawno nie robiłam jakichś diametralnych zmian,jedynie dostawiam ,dosadzam,poszerzam i wydłużam. No..... to TYLKO tyle. :lol:

MARGO-Gosiu mam czosnki chyba we wszystkich wielkościach . Największe -Globemaster ,mają główke wielkości średniej piłki ,potem White Giant i Mont Blanc, Mount Everest typowe odmiany czosnku olbrzymiego i czosnek Krzysztofa piękny przypomina wielki dmuchawiec.Z ostatnich fotek widać też czosnek główkowy,tego mam w ilościach chwastowych ,no i nie można zapomnieć o bardzo cennej odmianie do jedzenia -czosnku niedźwiedzim. Zjadamy do w ilościach hurtowych .
Liście świetne za kanapki , na sałatkę i na pesto oraz na zupę.

Mam jeszcze szczególnie lubiany przeze mnie czosnek karatawski,bardzo niziutka odmiana o dośc dużych główkach i bardzo ładnych liściach w bordowe pręgi.

EWELKACHAEwelina ogłaszam sezon za otwarty .Wczoraj chlasnęłam brzoskwinię i węgierkę ( wyszłam tylko na chwilkę z psem) i Jeszcze wpadłam z sekatorem do porzeczek ,wycięłam najstarsze gałęzie i jeszcze aronie potraktowałam sekatorem.
Ani się obejrzałam jak zaczęłam kombinować przy Wycinaniu suchych bylin.W porę jednak M wparował i przypomniał mi dość głośno ,że jestem na antybiotyku na zapalenie ucha. Brrrr zawsze się ktoś wtrąci ,a tak dobrze mi szło.

GLOBEMASTER
Obrazek

Obrazek


Mount Everest I White Giant

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


CZOSNEK GŁÓWKOWY

Obrazek

Obrazek


CZOSNEK KARATAWSKI

Obrazek

ROSEUM


Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Post »

Witaj :wit . Fajnie, że rozpoczęłaś sezon ;:138 .Taka praca w ogrodzie cieszy ale Twój eM miał rację ;:108 . Lepiej nie przesadzaj bo zdrowie jest najważniejsze , pamiętaj ;:168 . Wydobrzej najpierw ;:108 . Czosnki masz obłędne ;:oj . Wyglądają zjawiskowo a zdjęcia jak z jakiegoś pisma ogrodniczego ;:oj . Pięknie ;:138 . Pozdrawiam i słońca życzę :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Post »

Super to wygląda. Musze koniecznie dosadzić czosnki
Powoli zaczyna dosadzać cebulowe gdzie się da, ale to koszt, więc rozłożyłam to na raty
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Post »

Nie mogę przestać zachwycać się twoim ogrodem. Rabata trawiasta ślicznie się prezentuje.Czy ja dobrze widziałam, że na obrzeżach masz w jednym miejscu Hakonechloe? Jaka to odmiana? I czy ona rośnie u Ciebie w pełnym słońcu?
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Post »

Margo2 pisze:Super to wygląda. Musze koniecznie dosadzić czosnki
Powoli zaczyna dosadzać cebulowe gdzie się da, ale to koszt, więc rozłożyłam to na raty

Na raz kupować duże ilości to dość duży koszt. Ja zaczynałam od paru sztuk ale u mnie ładnie się rozsiewają i mam już duże kępy



ewelkacha88 pisze:Witaj :wit . Fajnie, że rozpoczęłaś sezon ;:138 .Taka praca w ogrodzie cieszy ale Twój eM miał rację ;:108 . Lepiej nie przesadzaj bo zdrowie jest najważniejsze , pamiętaj ;:168 . Wydobrzej najpierw ;:108 . Czosnki masz obłędne ;:oj . Wyglądają zjawiskowo a zdjęcia jak z jakiegoś pisma ogrodniczego ;:oj . Pięknie ;:138 . Pozdrawiam i słońca życzę :wit .

Ewelina ,to zadziwiające jakie natura tworzy obrazy w ogrodzie ,sama się tym zachwycam. Troszkę tylko w tym pomagamy
Pozdrawiam ja również.

kaska1ge pisze:Nie mogę przestać zachwycać się twoim ogrodem. Rabata trawiasta ślicznie się prezentuje.Czy ja dobrze widziałam, że na obrzeżach masz w jednym miejscu Hakonechloe? Jaka to odmiana? I czy ona rośnie u Ciebie w pełnym słońcu?
Kasia bardzo dziękuję za miłe słowa.
Hacone u mnie rośnie w słońcu ,ale niezbyt piękne ,za to w półcieniu rośnie super.
Można jednak poeksperymentować
Ta odmiana to hakonechloa macra all gold.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Post »

Rozsiewają się? ;:oj
U mnie niestety nie. Chyba, że ja za wcześnie ścinam
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Post »

Gosia ,żeby się rozsiewały to ścinam dopiero jak nasionka się osypią,czyli jak sa zupełnie suche.
Wiem ,wiem suche badyle nikogo nie cieszą ,ale te gwiazdeczki czosnków to akurat fajnie wyglądają.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród u stóp klasztoru cz. 2 - 2012

Post »

Ale ja też tak robię, bo właśnie suche kwiatostany czosnków wyglądają fajnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”