Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu ta roślina, która Cię zainteresowała u moich sąsiadów to kokornak.
Już teraz szeroko uśmiecham się do Ciebie o te liliowce w kolorze mocno nasyconego różu. Oniemiałam na ich widok. Są cudne. Na wymianę coś sobie wybierzesz.
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu kolekcja liliowców już oszałamia mnogością kolorów. Gdzie ty te wszystkie nowe nabytki mieścisz
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Liliowce u Ciebie robią ogromne wrażenie, bo są sadzone w takich grupach. Pojedyńcze kwiaty nie dają takiego efektu. Gdzybyś jakieś dzieliła i nie miała dla nich miejsca, to oferuję świetne miejscówki u siebie. Na piasku, daję na start porządną dawkę kompostu. Zaczynam je zbierać, bo w tym roku miałam tylko 2 rodzaje, z czego jeden nie zawikł w ogóle
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Annar13 witam i serdecznie zapraszam.

TerDob Teresko dziękuję.
Liliowce warto mieć bo sa prawie samoobsługowe, ładnie przyrastają i pięknie kwitną.
Jednak ich urok leży nie w ilości pojedynczych sadzonek ale wielkości kęp o podobnej kolorystyce jeśli nie chcemy mieć kępy tylko z jednej odmiany.

maniusika Janeczko kupuj bo warte są tego aby mieć ich sporo, szczególnie w ogrodach gdzie bywa za mokro a my obie mamy takie warunki.
Liliowcom to nie przeszkadza.

tu.ja Dziękuje Izo - coś podobnego mi chodziło po głowie bo w ub roku szukałam w sieci pnączy na stelaż po zdjęciu folii więc przerobiłam ich sporo.
Na tej mijanej działce ślicznie wygląda a ja u siebie posadziłam 4 odmiany wiciokrzewów.
czy dobrze wybrałam - okaże się za jakiś czas.
PW czytałam , w czwartek będę na działce to zaznaczę te kolory jakie podałaś w wiadomości.

szyszunia Iwonko do tego aby moja kolekcję określić jako mnogość odmian to jeszcze mi daleko...
Może gdybym kupowała po 1 egzemplarzu byłoby szybciej ale mnie potrzebne sa duże kępy i takie właśnie z nich tworzę. Czyli ... miejsca za wiele nie zajmują ...

Sosenki4 dla mnie Liliowce to tylko grupy bo pojedyncze nasadzenia tracą wiele i praktycznie giną w ilości innych roślin.
Z mojej obserwacji wynika,że Liliowce potrzebują dobrej i cięższej ziemi, która zapewnia im pokarm i stałą wilgoć dzięki temu pędy kwiatowe sa wysokie i mają po kilkanaście pąków a liście duże, szerokie i pięknie wysycone do samej jesieni.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

W takim razie skoro była część liliowców i temat rozmowy o nich to dla kontynuacji wstawię kolejne
Liliowiec Catherine Woodburry
jest trudny do fotografowania bo ciężko uchwycić odcień koloru płatków. Poza tym informacje podają,że wysycenie i kolor zależy od stanowiska.
Nawet w kępie z innymi odmianami jego kwiaty widać z daleka bo są większe od pozostałych

Obrazek

Liliowiec z wiosennej wymiany od Halinki (hala76)
Obrazek

Kolejny NN w intensywnych kolorach i dziwnym kształcie płatków bo dla mnie te 3 w górnym okółku wygladają jak podłużne miseczki .
Obrazek

Liliowiec NN w kolorze czerwieni podsyconej pomarańczowym kolorem
Obrazek

Liliowiec MOONLIGHT MASQUERADE
Obrazek

Liliowiec ogrodowy NIGHT BEACON
Obrazek

Dziękuję za wizyty, miłe wypowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu piękne masz liliowce, moje juz zakończyły kwitnienie chyba , że mnie zaskoczą ;:138
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Napatrzeć się nie mogę na te Twoje cuda!
A na żabkę uważaj, bo znajomemu zjadł zaskroniec na jego oczach, a mieszkała przy oczku dość długo :-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Liliowce piękne :!: Duże kępy mówisz? Już po trzech latach z małych korzonków zrobiły się u mnie duże kępy więc ten efekt można osiągnąć względnie szybko. Niektórych mam już zbyt dużo lub powtarzają się, więc jestem otwarty na wymiany, gdybyś sobie coś upatrzyła u mnie 8-)
Pierwszy, który pokazałaś, to liliowiec żółty (hemerocallis lilioasphodelus).
Co do liliowca 'Red Suspenders', czy na pewno to pająk? On ma tak długie płatki, że aż mu się skręcają.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

edi13 Edytko dziwne,że u Ciebie Liliowce juz się wykwitły.
U mnie nawet na słonecznej rabacie niektóre mają jeszcze sporo paków.
Poniżej zdjęcie tej rabaty z dzisiejszego dnia.

Obrazek

takasobie Miłko dziękuję ;:196
To nie cuda tylko normalne kwiaty i wcale nie najnowsze odmiany bo na takie to pewnie nie stać mnie...
Wiesz i zaskroniec tez chce żyć więc musi coś jeść ale faktycznie miałam okazje widzieć jak zjada żabę, tyle że u nas tego masa a szczególnie zielonych w stawie i gdy przychodzi czas godów to na działce wytrzymać nie można. Część skrzeku wybieramy ale i tak teraz kijanek mnóstwo , tylko te duże brzuszki śmigają w wodzie bo mają "ogonkowy napęd " ... :;230

W ub roku niechcący wyłowiłam taką ale juz w końcowym stadium, teraz chciałam w początkowej fazie ale nic z tego ... zwinne jak ... .
Zrobię po niedzieli kilka podejść i może się uda.
Obrazek

Jestem zdziwiona bo końcowa faza a jeszcze tak duży ogonek ...

JacekP Jacku oboje mamy podobne warunki i widać,że Liliowcom pasują stąd takie efekty. Kupowałam z siostra pierwsze odmiany 3 lata temu i u niej nawet połowy tego nie ma co u mnie jeśli chodzi o rozrost.
Za nazwę odmiany dziękuję i już sobie notuję a odmiana "Red Suspenders" niepewna ... ???
Pod taką go kupiłam więc postawię znak zapytania i w wolnym czasie poszperam.
Oferta kusząca i jak tylko złapię wolną chwilę popatrzę wyjątkowo dokładnie na Twe Liliowce.

Skoro dziś była rozmowa o wodno-lądowych zwierzętach to wstawiam parę widoczków stawu i roślin rosnących nad stawem. Z roślin takich bliższych naturalnemu środowisku rosną tu Pałki wodne, Tatarak, Sitowie w 2 odmianach, Bobrek trójlistny, Czermień błotna, Kaczeńce , Grążęl żółty , Moczarka kanadyjska itd

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ubiegłej jesieni zachwyciły mnie Krwawnice rosnące dziko w środowisku wodnym i na łąkach
więc posadziłam kilka sztuk bo nasz staw ma charakter raczej dziki, naturalny.
Jej kwiaty barwy purpurowo-różowej przyciągają motyle i dość ładnie pachną.
Mam tez jedną Krwawnice rózgowatą od JackaP i z oddali nie widać różnicy dopiero z bliska można zauważyć,że liście znacznie sie różnią.
Świat widziany przez ażurowe firanki Krwawnicy ... :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Super żabka i w ogóle - oczko...Tak kolorowo i wesoło ;:138
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Liliowce, niestety, na zupełnie mokrej rabacie nie chcą rosnąć :( Przez dwa lata nie doczekałam się kwiatów, pojawiły się dopiero po przesadzeniu. Na zupełnie mokrej dobrze wygląda krwawnica (w tym roku bardzo niska, może 150 cm) i irysy syberyjskie.
Starsze kępy liliowców mają u mnie szczyt kwitnienia, młode już je zakończyły.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Aniu dziękuję ;:196
Jestem wielbicielką dzikiej natury ale na działce tak do końca nie da się utrzymać w pełni takiego klimatu bo kuszą nowe rośliny, które kłócą się z założeniami więc trzeba było zmienić założenia.

Ewciu to prawda,że Liliowce do roslin bagiennych nie należą ... :;230 ale większość z nich lubi wilgotne podłoże bo gdy jest za sucho zaczynają brązowieć im liście lub podsychać a mnie zależy na pięknej zielonej kepie do samych mrozów.
Irysy syberyjskie po zakupie tej działki rosły wszędzie - faktycznie tu miały raj ale wszystkie wyeksmitowałam.
Szukam Mieczyków dachówkowych i błotnych bo też nadawałyby się na nasze warunki i do tego nie trzeba ich wykopywać na zimę.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Parę ujęć z aktualnie kwitnących bylin
Rozwar rozpoczyna kwitnienie
- miałam 2 odmiany ale ostał się tylko jeden w jasnym kolorze - w czasie kwitnienia płatki różowieją.

Obrazek

Dzwonek karpacki kończy kwitnienie i czas go przyciąć aby zdążył zakwitnąć po raz drugi.
Obrazek

Dzwonek "rózowa ośmiorniczka" przy Lobeliach.
Rozpoczął kwitnienie w czerwcu i wciąż kwitnie a na pędach ciągle pojawiają się nowe pąki kwiatowe.
Budowa kwiatuszka jest tak cudaczna ,że przyglądam mu sie z wielką ciekawością.
Obrazek

Obrazek

Krokosmia Lucifer zakwita u mnie jako pierwsza bo pozostałe odmiany dostaja dopiero kłosy.
Co prawda sadziłam je specjalnie później aby cieszyć sie nimi gdy inne byliny już nie mają kwiatów.
Obrazek

Głowaczek olbrzymi w tym, roku osiągnął taki wzrost,że bez drabiny nie ma obserwacji szczegółów - pewnie ze 3 metry lub więcej ale mnie zależało na bardzo wysokich bylinach.
W tym pasie takie rosną.
Obrazek

Kupiłam 2 lata temu kilka sadzonek Jeżówki purpurowej a jesienią posiałam torebkę z mieszanką nasion w 3 kolorach.
Zgadnijcie w jakim kolorze wszystkie zakwitły ? :;230
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”