Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu smutny to widok ,ale jak piszesz daje sobie radę ta żabka .Miejmy nadzieję ,że przetrwa zimę .Piękne hortensje szczególnie Maculata z pięknymi liśćmi i kwiatami .Krzątasz sie jak mróweczka robiąc zimowe zapasy .Też mam troche tych zapasów porobionych ,ale powideł nie robię tylko przeciery
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu zobacz co napisałam w moim wątku ;:196
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Żabka da radę! Musi! No chyba, że ją coś zje! :roll: Krysiu! Pamiętam o Tobie!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Żabka jednonóżka - podziw nad chęcią do życia :!: A jej życie łatwe nie będzie, bo brak udogodnień takich jak wśród ludzi. Ale będę o niej rozmyślał, bo przejmuję się losem takich stworzeń. W ub. roku zaprzyjaźniłem się z młodym zaskrońcem w swoim ogrodzie. Niestety długo nie pożył ze swoim brakiem czujności (zagryziony przez kota) :(
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu te hortensje są przepiękne i jak widzę szczawiki znów u Ciebie takie dorodne, chyba muszę je w przyszłym roku wsadzić w inne miejsce. Rozchodniki posadzone w ten sposób wyglądają zjawiskowo, mam nadzieję, że jak moje się rozrosną to będzie podobny efekt. Powidełka robisz mniam, mniam możesz przesłać przepis może spróbuję jak mówisz, że w piekarniku bez roboty, a przy okazji na te w syropie również poproszę ;:196
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu :wit Co do żabki to przyroda co nie daje rady to eliminuje i takie jej prawo. Okrutnie brzmi , ale to my ludzie ratujemy to co nie daje rady i w tym nadzieja. W przypadku żabki trudno jej pomóc w zimie . ;:223 Myślę , że na wiosnę pojawią się nowe młode żabki . Bardzo kocham faunę i florę. ;:19
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Żabka da sobie radę, skoro tak ją natura wyposażyła, to ona się przystosowała. I choć nie będzie stawała do wyścigów to i dla niej starczy miejsca pod liśćmi. Dziś odbieram paczuszkę. I moja jedzie w drogę. Adrenalina skacze... ;:167
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Keetee piszesz,że przypomniałam Ci o powidłach ...
Ot widzisz - czasami i ja na coś się przydam... :;230

sweety Cieszy mnie,że więcej osób ma dobre zdanie o tym sklepie. Hortensja która trafiła do Ciebie przez pomyłkę jest cudna - kwiaty inne i mniej spotykane. Szybko się rozrasta i jest zdrowa H. Le Vasterival - Great Star ma charakterystyczny kształt kwiatów płonnych.

Przyzwyczaiłaś sie do opowiadań o zwierzętach ... zima idzie i niewiele już mam w zanadrzu.

Locutus Loki to prawda - przyroda bywa okrutna... i rządzi się swoimi prawami. Przeżywają tylko osobniki o najlepszych genach i to one dają początek nowym pokoleniom.

JAKUCH w imieniu Hortensji wielkie dzięki.
Zimowe zapasy - tak dziwnie się określa a podjada przez cały rok ... :;230

lora Misiu byłam, widziałam i początek zrobiłam...
Potem w ferworze natłoku obowiązków zapomniałam wejść do Ciebie kolejny raz - bardzo przepraszam. Zimą nadrobimy zaległości.
takasobie pisze:Żabka da radę! Musi! No chyba, że ją coś zje! :roll: Krysiu! Pamiętam o Tobie!
Rzeczowa Kobieta - krótko, zwięźle i na temat. Jesteś niedościgniona.

JacekP Jacek to prawda - poruszyłeś ważny temat...
Przyjaźń z człowiekiem dla zwierzaczka często kończy się tragicznie oczywiście dla niego.
... nie zawsze taki Anioł stróż jak Ty będzie stał na straży.

ilona2715 Ilonko Szczawiki takie maja być - to nie mikrusy.
Co do Rozchodników to zawsze mnie fascynowały i przy powiększeniu ilości odmian juz mogłam coś zaaranżować choć część z nich to maluchy i na spełnienie moich marzeń muszę trochę poczekać.
Przepis podeślę ale nie dziś bo już późno.
Pozdrawiam

Ewiczka52 masz rację Ewuniu - przyjdzie wiosna i będa nowe pokolenia więc ta maleńka pustka po 1 żabcie szybciutko wypełni się.
Choć ja do końca wierzę w jej powodzenie.
Mam tego przykład na jaszczurce, której nie dawałam za wiele szans.

lucy09 Lucynko mnie adrenalina skacze przy wysyłaniu i przy odbieraniu ... mus coś brać na wyciszenie ... :;230 bo wykończyć się można.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Jest dokładnie tak jak piszesz...

Nawiasem ? w okolicy wałęsa mi się kot bardzo podobny do rzeczonej żabki ? bo też trójnogi. I nieźle nawet sobie radzi.

A wracając jeszcze do historii rozweselających ? przypomniało mi się, jak jako czterolatek będąc na wczasach z matką rozbiłem w sklepie szybę kamieniem. Matka (która robiła zakupy) wypada ? wściekła. Sklepowa za nią ? starając się załagodzić sytuację i sugerując, że może bawiłem się kamieniem i mi wypadł niechcący. A ja na to rezolutnie, że po prostu nigdy nie widziałem, jak się szyba tłucze i zawsze chciałem zobaczyć. :;230 Jak o tym dzisiaj matce przypomniałem przez telefon, to aż wyła ze śmiechu.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

...dzięki za podpowiedz w sprawie woreczków zapachowych, tak też zrobię. :D
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Locutus Loki masz wspaniałą pamięć i bardzo ciekawe wspomnienia. Nic dziwnego,że po tylu latach nadal w rozmowie z mamusią oboje śmiejecie sie do łez.

lucy09 Lucynko trzeba kombinować na wszystkie sposoby aby takie małe szkraby zainteresować czymś nie tylko 1 raz i na chwilkę.
Woreczki za pachowe lepiej jest trzymać osobno w woreczkach strunowych - są takie większe zbiorcze ... i odświeżać zapach igłą mając olejek w strzykawce aby nie zostawiać plam na materiale.

Uzbierało sie sporo stron więc czas na nowy watek . dziękuję wszystkim gościom, którzy spaceruja po ścieżkach naszej działki i zapraszam do kolejnej części.

Działka nad Drwęcą - Christin - cz. IV
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0

Moderatów proszę o zamknięcie tego wątku
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu, przeglądnęłam z wielkim zainteresowaniem Twój bajeczny ogród. Piękne kwiaty, cudowne kompozycje. Zapraszam na moje stronki.
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”